GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Pırlanta Yüzük

kategorisinde 9393 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Pırlanta Yüzük

Işıltısıyla kadınları kendisine hayran bırakan pırlanta yüzük çeşitleri oldukça değişik model seçeneklerine sahiptir. Her biri farklı bir anlam ifade eden pırlanta yüzükler, değerli taşlar kullanılarak elde edilir. Seçim yaparken kaliteli pırlanta yüzük markaları tercih edilebilir. Çok sayıda model seçeneği arasından bütçenize uygun olan pırlanta yüzüğü seçerek sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Modelleri

Pırlanta Yüzük

Üzerinde barındırdığı pırlanta taş sayısına göre çok sayıda pırlanta yüzük modelleri mevcuttur. Yüzüklerin taş sayısı gibi şekilleri de modeller arasında farklılık gösterebilir. Yüzük modelleri arasında yoğun ilgi gören baget yüzüklerde, köşeli uzun dikdörtgen ya da çubuk kesim kullanılabilir. Şıklığınızı ön plana çıkaran baget pırlanta yüzük altın çeşidiyle de tercih edilebilir. Beyaz ve sarının bir araya geldiği baget altın yüzükler, hem beyaz altın hem sarı altın sevenler için ideal bir seçenektir. Altına ve pırlantaya düşkünlüğü olanların favorisi altın pırlanta yüzük modelleridir. Evlilik teklifi denildiği zaman ise ilk olarak akla gelen model, tektaş pırlanta yüzük modelidir. Tektaş yüzük modellerinin içerisine dilerseniz sonsuzluk işareti ile baş harflerinizi yazdırabilirsiniz. "Sonsuza kadar" gibi güzel sözleri yüzük içerisine yazdırmayı da düşünebilirsiniz. Evliliğinizin üçüncü yılı için üç taşlı pırlanta yüzükleri tercih edebilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Çeşitlerinin Taşıdığı Anlamlar

Pırlanta Yüzük

Pırlanta taşlar taş sayısı ve modeli doğrultusunda farklı anlamlar taşır. Üzerinde parıl parıl parıldayan bir taş bulunan pırlanta yüzükler, hediye edilen kişiye "benim için bir tanesin" mesajını verir. Tektaşın cazibesi hemen hemen bütün kadınları kendisine çekmeyi başarır. Taşlar farklı karat ve derecelerde satışa sunulur. Genel olarak evlilik tekliflerinde tektaş pırlanta yüzüklere yer verilir. Üzerinde üç adet pırlanta taş bulunan üç taş pırlanta yüzük ise "dün, bugün ve yarın seninle" anlamına gelir. Taşıdığı anlam bakımından sevgiliye ya da eşe hediye olarak verilebilir. Evliliğin beşinci yılında 5 taş pırlanta yüzük tercih edilebilir. Yıl dönümü, doğum günü hediyesi ya da evlilik teklifinde de beş taş yüzük almayı düşünebilirsiniz. Beş taş yüzük; aşk, huzur, mutluluk, sadakat ve bereketi temsil eder. Taşıdığı anlam bakımından 5 taşlı yüzükler çok özeldir. Alyansa alternatif olarak kullanılabilen tamtur pırlanta yüzük ise sevgi, sadakat, aşk ve evliliği temsil eder. Yüzüklerin anlamını göz önünde bulundurarak ihtiyacınız doğrultusunda pırlanta yüzük seçimi yapabilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Fiyatları

Pırlanta Yüzük

Sahip olduğu özellikler bakımından pırlanta yüzük fiyatları oldukça değişkendir. Yüzüklerin karat ağırlığı, taş büyüklüğü, modeli ve el işçiliği fiyatlandırma üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Taş büyüklüğü ve ağırlığı ne kadar değerli olsa da seçim yaparken yüzüğün el yapısıyla uyumlu seçilmesi gerekir. Geniş alternatiflere sahip olan yüzük modelleri arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan pırlanta yüzüğü kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Değişik fiyat aralıklarına sahip pırlanta yüzük modelleri arasından bütçenize hitap edeni satın alabilirsiniz. Daha fazla takı ve mücevher seçenekleri için Mücevher, Takı, Saat kategorimizi ziyaret edebilir, birbirinden güzel saat modellerini Saat kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Kullanmanın Avantajları

  • Parmakta harika bir duruşu olan pırlanta yüzük, göz kamaştırıcı bir görünüme sahiptir.
  • Klasik alyans kullanmayı tercih etmiyorsanız, pırlanta taşlı yüzük kullanmayı deneyebilirsiniz.
  • Pırlanta yüzük kullandığınız zaman nişanlı ya da evli olduğunuz kolay bir şekilde anlaşılabilir.
  • Pırlanta yüzüğü sevdiğiniz insana hediye ederek karşınızdaki kişiye verdiğiniz değeri hissettirebilirsiniz.
  • Pırlanta bir yüzük alarak sevdiğiniz kadına evlenme teklifi edebilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Pırlanta yüzük satın alırken yüzüğün taşıdığı anlamı bilmeniz gerekir.
  • Yüzüğün büyüklüğünün parmak ölçüsüyle uyumlu olmasına dikkat edilmesi önem taşır.
  • Yüzüğü başkası için alacaksanız, hediye edeceğiniz kişinin zevkini dikkate almanızda fayda vardır.
  • Pırlantalı yüzük satın alırken bütçenizi iyi bir şekilde belirlemeniz gereklidir.
  • Karat ağırlığını göz önünde bulundurarak isteğinize uygun pırlanta yüzük modelini satın alabilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Tektaş Pırlanta Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tektaş Pırlanta Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hayatınızın kadınına evlilik teklifi etmenize bir adım kaldı. O özel anda ona güzel bir tektaş yüzük ile hayatının en önemli anlarından bir tanesini yaşatmak istiyorsunuz. Evlilik tekliflerinin en değerli sembolü olan tektaş pırlanta yüzük alırken nelere dikkat edilmeli diye merak ediyorsanız; karattan renge, berraklıktan kesime, yanıtlar burada!

DEVAMINI OKU
Yüzük Zamanı: Yılbaşında Evlilik Teklifi Etmenin Yolları

Yüzük Zamanı: Yılbaşında Evlilik Teklifi Etmenin Yolları

Yılbaşında sevgilinize unutulmaz bir evlilik teklifinde bulunmak istiyorsanız, birbirinden yaratıcı önerilerimizden ilham alın. Evlilik teklifinizin hem unutulmaz hem de klişelerden uzak olması için neler yapabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz. Birbirinden farklı evlilik teklifi önerilerinden kendinize en yakın bulduğunuzu seçin ve yeni yıla gerçek bir "yenilik"le girin.

DEVAMINI OKU
Burçlara Göre Evlilik Yüzüğü Rehberi

Burçlara Göre Evlilik Yüzüğü Rehberi

Evlilik teklifi yaparken başrolde tabii ki harika bir yüzük vardır! Peki hayatınızın aşkı için yüzük seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Tabii ki kişisel zevklerine göre karar vermelisiniz ama yine de zorlanıyorsanız en ideali onun burcundan yola çıkmak olacaktır. İşte karşınızda burçlara göre yüzük rehberi!

DEVAMINI OKU