GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Antivirüs, Güvenlik Yazılımı

kategorisinde 315 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antivirüs, Güvenlik Yazılımı

En küçük güvenlik açığının bile özel bilgilerinizin izinsiz olarak sızdırılmasına neden olabildiği günümüz koşullarında antivirüs, güvenlik yazılımı, en etkili tedbirleri almanıza yardım eder. Kullandığınız işletim sistemi ne olursa olsun cihazlarınızı İnternet'e bağlandığınız andan itibaren güçlü bir güvenlik ya da antivirüs yazılımı ile koruma altına almanız, büyük önem taşır. Güvenlik yazılımları, sundukları koruma desteğine ek olarak sergiledikleri performansla da değerlendirilir. Aynı zamanda pratik kullanım olanağına sahip olma koşulunu da aramanız gereken güvenlik yazılımları, online dünyanın bütün tehlike ve risklerine karşı hem bilgilerinizi hem de cihazını koruma altına alır. Bu nedenle online güvenlik ihtiyacınız için yazılım tercihinde bulunurken yazılımın hangi durumları güvenlik kapsamına aldığını ve hangi işletim sistemi ile uyumlu olduğunu bilmeniz, gerçek anlamda güvenlik için ön koşul sayılır.

 • Eset Antivirüs, Güvenlik Yazılımı
 • Kaspersky Antivirüs, Güvenlik Yazılımı
 • Avast Antivirüs, Güvenlik Yazılımı
 • Bitdefender Antivirüs, Güvenlik Yazılımı
 • McAfee Antivirüs, Güvenlik Yazılımı

Antivirüs Yazılımları

Antivirüs, Güvenlik Yazılımı

Antivirüs yazılımı; bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazlarınızı bilgi sızdıran ya da zararlı etkinlikler gerçekleştiren virüs yazılımlarına karşı koruma altına alan koruyucu yazılımlar arasında yer almaktadır. Cihazlarınızı virüslerden temizleyerek güvenli hâle getiren antivirüs yazılımları virüsleri bulma, karantina altına alma ve silme gibi görevleri yerine getirir. Örneğin Kaspersky antivirüs yazılımı satın alarak Mac ve Windows işletim sistemlerinin yüklü olduğu cihazlarınızı başarılı bir şekilde virüslere karşı koruyabilirsiniz. Esed Nod32 antivirüs yazılımı ile İnternet'te sörf yapmayı, oyun oynamayı ve sosyal ağlarda gerçekleştirdiğiniz iletişim etkinliklerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Güvenlik Yazılımları

Antivirüs, Güvenlik Yazılımı

Güvenlik yazılımları, her ne kadar antivirüs yazılımlarını da kapsayan daha genel yazılımlar olsalar da tek başına bir antivirüs programı da güvenlik yazılımı olarak kabul edilir. Ancak güvenlik yazılımı, genelde daha özel ve daha güçlü koruma sağlayan çoklu yazılımlardan oluşur. Örneğin, çok önemli bilgilerin işlendiği bilgisayarlarla çalışan işletmeler, cihazlarına sadece antivirüs yazılımı yüklemekle yetinmez. Bilgisayarları ile birlikte dosya sunucularını da zararlı yazılımlara karşı korumak isteyen şirketler, daha kapsamlı koruma içeren güvenlik yazılımları kullanır. Örneğin Kaspersky KSOS Office Security güvenlik yazılımı, işletmelerin ticari işlem ve içeriklerini kötü amaçlı yazılımlara karşı başarılı bir şekilde koruyarak ofis güvenliğinde iddialı bir performans sergiler.

Güvenlik Yazılımı Çeşitleri ve Fiyatları

Antivirüs, Güvenlik Yazılımı

Güvenlik yazılımları, kişisel kullanım ve ofis kullanımı için farklı nitelikler taşır. Kişisel kullanımda daha çok antivirüs yazılımları tercih edilirken, ofis kullanımı için daha kapsamlı ve çok yönlü güvenlik yazılımları ön plana çıkar. Güvenlik yazılımı fiyatları, yazılımın markasına ve içerdiği koruma paketi türlerine göre değişiklik gösterir. Güvenlik yazılımı çeşitleri arasından kullanım amacınıza göre bir güvenlik yazılımı satın alabilir; kişisel ve iş bilgilerinizi içiniz rahat bir şekilde koruma altına alabilirsiniz.

Güvenlik Yazılımlarının Faydaları

 • İşletmeleri online saldırılardan ve kimlik avından korur.
 • Hem telefonlar hem de bilgisayarlar için güçlü bir koruma sağlar.
 • Her türlü bilgilerinizi İnternet ortamındaki tehlikelere karşı güvence altına alır.
 • Güvenlik kaygılarını ortadan kaldırır.
 • Verimli ve üretken çalışmayı mümkün kılar.

Bunları da Dikkate Alın

 • Güvenlik yazılımları, genellikle yıllık aboneliklerle kullanımınıza sunulur.
 • Bazı yazılımlar, sistemde hantallığa neden olabilir.
 • Bilgisayar belleği için değişen boyutlarda yük oluşturur.
 • Genel sistem taraması yapmaları uzun sürer.
 • Tarama yaparken bilgisayarı yavaşlatır.

GittiGidiyor BLOG

Telefondan Virüs Nasıl Temizlenir?

Telefondan Virüs Nasıl Temizlenir?

Akıllı telefonun bu denli yoğun kullanılması siber saldırganları harekete geçiriyor. Bu durumda "telefonumda virüs var mı, telefondan virüs nasıl temizlenir sorusu gündeme geliyor. Sahi, telefona virüs girerse ne yapmalıyız?

DEVAMINI OKU
Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

Bilgisayarınızın açılmasını dakikalarca bekliyor, bilgisayar oyunları oynadığınız sırada takılmalar mı yaşıyorsunuz? O bilgisayar hızlandırma yöntemleri nelerdir sorusunun yanıtı bulabileceğiniz bu yazımızı okumalısınız.

DEVAMINI OKU
Ailenizin Dijital Güvenliği İçin 5 Önemli Tavsiye

Ailenizin Dijital Güvenliği İçin 5 Önemli Tavsiye

Siber tehditlerden ailenizi korumak için dikkat etmeniz gereken 5 önemli tavsiyeyi bu yazımızda bulacaksınız.

DEVAMINI OKU