GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Video Oyunu

kategorisinde 28631 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Video Oyunu

Son zamanların popüler hobilerinden olan video oyunları, pek çok farklı oyun konsolu modeline yönelik çeşitte ve farklı ilgi alanlarına göre temalarda üretilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Birbirinden eğlenceli video oyunu çeşitleri için bu kategoriyi inceleyebilirsiniz.

Bol Seçenekli PS4 Oyunları

Video Oyunu

Güçlü grafikleri ve benzersiz ses tasarımıyla öne çıkan PS4 oyunları, tüm dünyada en çok tercih edilen video oyunları olarak öne çıkıyor. Ultra HD teknolojisinin benzersiz alt yapısına sahip olan Sony Playstation 4 oyunları, dijital dünyanın yeni sanat eserleri olarak da anılıyor. Gelişmiş 3 boyutlu görsel dünyanın detaylı bir şekilde canlandırıldığı PS4 oyunları olduğu gibi, 2 boyutlu olan daha minimal alt yapılı oyunlar da bulunuyor. PS4, ayrıca online oyun tutkunları için de çeşitlilik sunuyor. Her yaş kitlesine hitap eden Playstation 4 oyunları, değişen fiyatlarda satışa sunuluyor. Days Gone, Mortal Kombat 11 Shao Khan, Red Dead Redemption 2 gibi yüksek grafikli oyunların yanı sıra Dead Cells, Enter the Gungeon, The Messenger minvalinde grafik açısından daha iddiasız, daha alternatif PS4 oyunları da bulunuyor.

Xbox One'a Özel Oyunlar

Video Oyunu

Microsoft'un geliştirdiği Xbox One konsolu, birçok yönden rakiplerinden ayrılıyor. Güçlü bir grafik işlemcisi olan konsol, özel olarak üretilen oyunlarıyla da dikkat çekiyor. Bu oyunlardan bir kısmı aynı zamanda bilgisayar için de üretiliyor. Ancak Xbox One için oyunların en büyük farkı, Microsoft bünyesindeki platformlar dışında bu oyunların oynanmasının mümkün olmaması. Xbox işletim ve grafik işlemcisinin güçlü özelliklerine göre tasarlanan bu oyunlar, keyifli bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Xbox One'a özel olarak üretilen oyunlar, bu konsolun kullanıcılar tarafından tercih edilmesinde en büyük etkenlerden biri olarak biliniyor. Örneğin; Gears of War 4, Halo 5: Guardians, Forza Horizon serisi gibi eğlenceli oyunlar, sadece Microsoft bünyesinde oynanabiliyor. Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara veya Xbox One'a sahip olduğunuz sürece bu Xbox oyunlarının keyfini çıkarabilme şansına sahip olabiliyorsunuz.

Nintendo Switch Oyunları

Video Oyunu

Nintendo Switch, daha farklı bir oyun deneyimi yaşamak isteyenler için ideal bir konsol olarak öne çıkıyor. Klasik Nintendo oyunlarının yanı sıra birçok farklı konsolda bulunan popüler oyunlar da Switch'te oynanabiliyor. Pokemon, Donkey Kong, The Legend of Zelda, Yoshi gibi sevilen Nintendo orijinal oyunlarını deneyimlemek istiyorsanız, adı geçen her bir oyunun Switch konsolu için üretilen yapımlarını deneyebilirsiniz. Gelişmiş mobil oyun deneyiminin sunulduğu konsolda, Skyrim, FIFA 19, Mortal Kombat 11 gibi oyunları 10 parmak desteğiyle oynayabilirsiniz. Nintendo'nun bir önceki konsollarında birçok başarılı örneğinin verildiği alternatif oyunları Switch'te de deneyimleyebilirsiniz. Just Dance, 3D Mini Golf, Minecraft gibi oyunları, Nintendo'nun bu portatif konsolunda eğlenceli bir şekilde oynayabilirsiniz.

Video Oyunları İçin Uygun Bilgisayar Seçerken

  • İyi bir oyun deneyimi için 4 GB ve üstü RAM değerine sahip ekran kartlarını tercih etmeniz gerekir. Güncel oyunlar, güçlü bir ekran kartına ihtiyaç duyar.
  • i5 7. nesil ve üzerindeki işlemciler oyunlarınızı daha üstün performansla oynamanıza yardımcı olur. 7. nesilin altındaki işlemciler, son dönem oyunları yeterince güçlü çalıştırmayacaktır.
  • 8 GB veya üstü olan RAM'leri satın almalısınız. Bu seviyenin altındaki bir RAM, çeşitli takılma sorunlarına neden olacaktır.
  • Mutlaka SSD donanımı bulunan bilgisayar tercih etmelisiniz. Oldukça hızlı bir çalışma sistemine sahip olan SSD'ler, akıcı bir oyun deneyimi yaşamanıza yardımcı olur.
  • Bilgisayarınızın çeşitli ısınma sorunlarının önüne geçmek için mutlaka bir soğutucu edinmelisiniz.

Xbox Oyunlarını PC'de Oynamak

  • Bilgisayarınızda orijinal Windows 10 kurulduğundan emin olun. Ardından Windows 10'daki Xbox One uygulamasını çalıştırın.
  • Xbox One konsolunu çalışır durumda tutun. Windows 10 bilgisayarınızla Xbox One'ın aynı ağa bağlandığından emin olun.
  • Xbox One uygulamasının sol kısmında yer alan ''Bağlan'' sekmesine tıklayın. Bu aşamada PC, Xbox One'a doğrudan bağlanmış olacaktır.
  • Xbox One oyun kumandasını PC'ye bağlayın.
  • Son olarak oyunları stream edin ve bilgisayarınızda Xbox One deneyimini yaşayın.