GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Video Oyun & Konsol

kategorisinde 18726 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Video Oyun & Konsol

Her yıl yüz binlerce oyun konsolu ve oyun satışı gerçekleşirken, elektronik markaları da gelişen teknolojilerle oyun standartlarını âdeta tavana çıkartıyor. Çok sayıda seçeneğin bulunduğu video oyun ve konsol kategorisi ise, birbirinden keyifli seçenekleri ve ürünleriyle oyun sevenlerin beğenisini kazanıyor.

Sony PlayStation: Teknolojinin Öncüsü

Video Oyun & Konsol

Sony, PlayStation isimli ürünleriyle oyun teknolojisinin trendini belirleyen marka olarak biliniyor. PlayStation 1 ve 2, günümüzde hâla kullanılan klasikler arasında bulunsa da bu cihazlara yeni güncellemeler gelmemesi ve grafiklerinin eskimiş olması, yeni konsol alacak kullanıcıların diğer modellere yönelmesine yol açıyor. Oyuncu deneyiminde, görsel kalitede ve teknik donanımda âdeta çığır açan PlayStation 3 ise günümüzün lider oyun konsolları arasında başı çekiyor. Yüksek görüntü kalitesi, online oyun oynama seçeneği, hareket duyarlı kolları ve çok sayıda oyun seçeneğiyle dönemine damga vuran PlayStation 3, video oyunlarının ve içeriğinin güncelliğiyle çok sayıda oyunsever tarafından tercih ediliyor. Sony'nin amiral gemisi olma görevini ise serinin son halkası olan PlayStation 4 üstleniyor. 500 GB ya da 1 TB bellek seçenekleriyle piyasaya sürülen ürün, canlı HDR teknolojisi sayesinde 4K kalitesinde oyun oynama imkânı sunuyor. Süper güçlü donanımıyla "geleceğin oyun konsolu" olarak tanıtılan PlayStation 4, ayrıca Sony'nin bir taşınabilir oyun konsolu PS Vita ile uzaktan bağlantı da gerçekleştirebiliyor.

Microsoft Xbox: Oyun Deneyiminde Devrim

Video Oyun & Konsol

Teknoloji ve yazılım alanında en bilinen markalar arasında olan Microsoft, Xbox isimli oyun konsolu serisiyle kullanıcılara âdeta devrim niteliğinde yenilikler sunuyor. Xbox One X, Xbox One S, Xbox One S All Digital Edition gibi farklı versiyonları bulunan bu konsol, üst düzey Dolby Atmos ve DTS:X ses seçenekleriyle size son derece gerçekçi bir atmosfer yaratıyor. Xbox Live sunucuları sayesinde son derece güçlü bir online destek sağlayan konsol modelleri, oyunculara oyunlarını diledikleri zaman kaydedip başka konsollardan devam edebilme şansını tanıyor. Fiziki disklerle ya da disk olmadan oynamak gibi iki seçeneği de destekleyen cihaz, 6 teraflopluk grafik işleme gücü ve 4K görüntü kalitesiyle kullanıcılarını oyunun içine taşıyor. Videoları 60 fps hızıyla, yani saniyede 60 kare gibi olağanüstü bir süratle oynatan ve bu sayede yoğun bir gerçekçilik sunan oyun konsolu, her karenin 326 GB/sn bellek bant genişliğiyle görüntülenmesine olanak tanıyor.

Nintendo Switch: Nostaljiyle Teknolojinin Buluşması

Video Oyun & Konsol

Video oyun ve konsol kategorisindeki cihazlar, yalnızca Sony ve Microsoft ürünlerinden oluşmuyor. 80'li ve 90'lı yılların en popüler oyun cihazı üreticilerinden Nintendo, Nintendo Switch isimli konsoluyla teknolojiyi nostaljiyle birleştiriyor. Super Mario, Tetris gibi klasik oyunların dijital çağa adapte edilmiş yeni versiyonlarını kullanıcıların beğenisine sunan Nintendo Switch, televizyona bağlanan konsolunun yanı sıra taşınabilir portalıyla da fark yaratıyor. 6.2 inç kapasitif dokunmatik ekranıyla yüksek bir görüntü kalitesi sunan taşınabilir Nintendo Switch konsolu, 32 GB genişliğinde bir dahili depolama alanı sunuyor. Wireless LAN ve Bluetooth ile internete ve diğer cihazlara bağlanabilen ürün, 1080p yani Full HD görüntü kalitesiyle oyunların kusursuz şekilde görüntülenebilmesini sağlıyor.

Oyun Konsolu Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Her konsol farklı özelliklere sahiptir, bu yüzden konsolu hangi oyunlar için aldığınıza karar vermek, oyun zevkinizi arttıracaktır.
  • Yazılımları güncellenen oyun konsollarını tercih etmek, cihazınızı uzun süre boyunca kullanmanızı sağlayacaktır.
  • Hafıza kapasitesi daha yüksek konsolları seçmeniz, oyunlarınızdan daha yüksek performans almanıza yardımcı olacaktır.
  • Televizyon ve monitörlerinize giriş ve çıkışlarıyla uyumlu oyun konsolunu seçmek, görüntü kalitenizin artmasına olanak tanıyacaktır.
  • Ürünü teslim aldığınızda kutu içeriğini kontrol etmeniz, ileride yaşanacak olası sorunların önüne geçecektir.

Bunlara da Dikkat

  • Oyun konsollarının optik okuyucularını zorlamayacak CD ve DVD'ler kullanmanız, cihazınızı daha uzun ömürlü kılacaktır.
  • Konsolunuzu kuru ve güvenli noktalarda muhafaza etmeniz, cihazın daha sağlıklı performans göstermesini sağlayacaktır.
  • Konsolu kullanmadığınız zamanlarda elektrikle bağlantısını kesmeniz, cihazın ısınmasını ve arıza yapmasını engelleyecektir.
  • Oyun konsolunda yalnızca orijinal CD ve DVD çalıştırmanız gerekir, orijinal olmayan ürünler cihazınıza zarar verebilir.
  • Konsolunuzu internet bağlantısıyla güncel tutmanız, oyunlardan ve cihazdan yüksek performans almanıza yardım edebilir.