GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Uydu Alıcısı, Aksesuar

kategorisinde 11137 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Uydu Alıcısı, Aksesuar

Televizyon yayınlarını, mümkün olan en konforlu ve pratik şekilde takip edebilmenize yardım eden uydu alıcısı modelleri, zamanın ruhuna uygun değişimlerle olması gerekenden çok daha işlevsel birer cihaza dönüşüyor. Türkiye ve dünyanın önde gelen uydu alıcısı markaları ve uydu alıcısı kurulum sürecinde değerlendirebileceğiniz aksesuar modelleri üreten şirketler, tercih edebileceğiniz sayısız çözümü sizlerle buluşturuyor. Size, gereksinimlerinize ve beklentilerinize uygun modellere yönelmek ve TV yayınlarının keyfini çıkarmak kalıyor.

Farklı Şekillerde Çalışabilen Uydu Alıcısı Çeşitleri

Uydu Alıcısı, Aksesuar

Bir çanak antene takılı LNB'nin üzerinden çıkan kablodan ses ve görüntü verilerini alarak televizyona aktaran HD uydu alıcısı çeşitleri, kullanıcıların değerlendirebildikleri en temel ürünler arasında yer alıyor. Tercih edilen modele bağlı olarak boyutları, bağlantı portları, üzerindeki göstergeleri ve işlemci güçleri farklılaşabilen dijital uydu alıcısı modelleri, teknik özellikleri doğrultusunda, kanal geçişlerinin hızlıca gerçekleştirilebilmesini mümkün kılıyor. Yerleşik hafızaları sayesinde yüzlerce kanalı kaydedebilen ve kayıtlı kanalların, arzu edildiği gibi sıralanabilmesi ve isimlendirilebilmesini mümkün kılan cihazlar, yapılarına ve sunduğu imkânlara göre farklı isimlere sahip olabiliyor. Boyutları çerçevesinde mini uydu alıcısı, desteklediği çözünürlük doğrultusunda 4K uydu alıcısı, bağlantı portları sayesinde USB uydu alıcısı şeklinde adlandırılan ürünler, kullanıcıların beklentilerine yanıt veriyor.

Geleneksel Formdaki Televizyonlara Geleneksel Çözümler

Uydu Alıcısı, Aksesuar

Evindeki tüplü televizyonun görüntü kalitesinden memnun olan ve televizyonunu değiştirmek istemeyenler için daha geleneksel bağlantı portlarıyla donatılan ürünler geliştiriliyor. Böylesi pek çok uydu alıcısı SCART girişli oluyor ve televizyonların ilgili bağlantı portlarına kolayca takılıp kullanılabiliyor. Tüplü TV uydu alıcısı modellerinin, dijital uydu alıcılarından büyük farkları bulunmuyor ve bu ürünler, doğrudan doğruya uydu yayınlarının takibinde değerlendirilebiliyor. Yerli ve yabancı uydu alıcısı markaları, hem tüplü TV uydu alıcıları hem de uydu alıcı aksesuarları sunarak TV yayınlarının hedeflenen konforla izlenebilmesine olanak veriyor. Aksesuar markaları tarafından hazırlanan ürünlerin fiyatları ise değişiklik sergiliyor. Markaların sunduğu işlevsel pek çok televizyon yedek parça ve aksesuar fiyatları açısından erişilebilir aralıklarda seyrediyor.

Yeni Nesil Gereksinimlere Modern Modeller

Uydu Alıcısı, Aksesuar

Evlerde kullanılan internetin geniş bant formuna dönüşmesi sayesinde artık IPTV olarak da isimlendirilen internetli uydu alıcısı çözümleri kullanıcıların ilgisini çekiyor. Kurulum sonrasında yerli ve yabancı televizyon yayınlarının yüksek çözünürlükte görüntülenebilmesini sağlayan WiFi uydu alıcısı ve kablosuz uydu alıcısı modelleri, balkon ya da çatısında uydu anteni bulunduramayan, Kablo TV gibi ürünlere dâhil olmak istemeyenlere hitap ediyor. Aralarında Trio uydu alıcısı çözümlerinin de yer aldığı çanaksız uydu alıcısı çeşitleri, internet temelli oldukları için yeni nesil uydu alıcısı kategorisinde değerlendiriliyor. IPTV yapısındaki uydu alıcısı fiyatları, tercih edilen markanın, sunduğu ürünün teknik özelliklerine göre farklılık gösteriyor.

Uydu Alıcısı ve Aksesuar Kullanmanın Avantajları

  • Televizyonunuzda dâhili uydu alıcı yoksa ya da kanal geçiş hızlarından memnun değilseniz, edineceğiniz uydu alıcılarının performansından memnun kalabilirsiniz.
  • Full HD ve 4K-Ultra HD çözünürlüklü yayınları, kesintisiz olarak takip edebilirsiniz.
  • USB portlu ya da yüksek kapasiteli depolama alanına sahip modellere, izlediğiniz yayınları kaydedebilirsiniz.
  • Gelişmiş donanım bileşenlerine ve kapsamlı yazılımlara sahip ürünlerle, aynı anda birden fazla kanalı izleyebilirsiniz.
  • Yüksek hızlı internet kullanıyorsanız, IPTV formundaki uydu alıcılarla, dünya çapında yayın yapan binlerce kanalı konforlu şekilde takip edebilirsiniz.

Uydu Alıcısı Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Edinmeyi düşündüğünüz uydu alıcısının, televizyonunuzla uyumlu olup olmadığını öğrenmeli, kullandığınız televizyon yüksek çözünürlüklü yayınları destekliyorsa, HD ve 4K destekli çözümlere yönelmelisiniz.
  • Favori televizyon programlarınızı yeniden izlemeyi düşünüyorsanız, gerçek zamanlı kanal kaydı gerçekleştirebilen ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Geniş ekranlı televizyonunuzda ev sakinlerinden biri maçları, diğeri dizileri takip etmek istiyorsa, resim içinde resim özelliğiyle aynı anda birden fazla kanal gösterebilen modeller seçilebilir.
  • IPTV yapısındaki cihazlardaki bağlantı portlarını ve anten sayısını kontrol etmeli, zengin portlu ve çoklu antenli aygıtlara öncelik vermelisiniz.
  • Uydu alıcıların TV sehpanız üzerinde yer kaplamasını istemiyorsanız, mini boyutlu ve televizyonun üzerine sabitlenebilen modelleri tercih etmelisiniz.