Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Tarih Kitapları

kategorisinde 81 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Tarih Kitapları

Tarih kitapları; uygarlık, doğa, kültür tarihi ve biyografiler gibi pek çok alt kategoriden oluşuyor. Bu kategoriler de kendi içlerinde pek çok alt kategoriye ayrılarak, aradığınız veya ihtiyaç duyduğunuz tarihsel evrelere doğrudan ulaşmanıza olanak tanıyor. Üstelik gerek akademik gerekse de popüler yazım şekilleriyle hem akademik okuyucuya hem de genel okuyucuya hitap ediyor.

Uygarlık Tarihi Kitapları

Tarih Kitapları

Uygarlık tarihi kitapları, genel anlamıyla insanlığın ilk dönemlerinden başlayıp günümüze dek olan olayları, gelişmeleri ve aşamaları aktarıyor. Prehistorya, Eski Çağ, Orta Çağ, Yeni Çağ, Yakın Çağ, Cumhuriyet dönemi gibi alt kategorilerde incelenebilecek uygarlık tarihi kategorisi, bu çağlar dışında savaşları, icatları, devletleri, gelişmeleri ve ayrı ayrı evreleri kapsıyor. Eski Çağ tarihi kategorisinin altında Bronz ve Demir Çağı, Klasik, Helenistik ve Roma Dönemi gibi alt dönemleri de içeriyor. Orta Çağ tarihi kategorisi erken, orta ve geç dönemlere ayrışırken, Yeni Çağ tarihi feodal devletlerin yıkılma evresinden devrimler dönemine kadar olan dönemi kapsıyor. Yakın çağ tarihi ise Fransız İhtilali'nden itibaren günümüze dek olan sürece ulaşmanıza olanak tanıyor.

Kültür Tarihi Kitapları

Tarih Kitapları

Kültür tarihi kitapları, insanlığın, doğanın ve uygarlık gelişiminin ortaya çıkardığı kültürel konuları inceliyor ve sizlere kültür adı altında değerlendirilebilecek konulara dair okumalar yapabilme imkânı tanıyor. Bu kategori genel anlamıyla yiyecek, dil, din, mimari, sanat, mitoloji, üretim şekilleri, şehir planları, simgeler, ayinler gibi birbirinden çeşitli konuları barındırıyor. Her ayrı konu, genel ve akademik yazım şekilleriyle sizlere sunuluyor ve konular ayrıntılı bir şekilde değerlendiriliyor. Ayrıca bir kültürün eski çağlardan günümüze kadar gelişimini de sizlere sunuyor.

Biyografi Kitapları

Tarih Kitapları

Tarih boyunca yer edinmiş önemli kişilerin; kaşiflerin, mucitlerin, bilim insanlarının, komutanların ve devlet yöneticilerinin hayatları bu kategori altında aktarılıyor. Bu kategori de diğer kategoriler gibi genel ve akademik yazım tercihini okuyucuya sunuyor. Böylece ilgi duyduğunuz, araştırmak istediğiniz ve merak ettiğiniz kişilerin hayatlarına popüler veya ayrıntılı yazım biçim seçenekleriyle erişebiliyorsunuz. Bunun dışında tarihsel kişiler, komutanlar ve devlet yöneticileri anlatılırken yaşadıkları döneme dair ayrıntılı bilgiler, reformlar, savaşlar ve devrimlerden de bahsederek tarihin belli bir dönemi hakkında ayrıntılı bilgiler de bu kategori altında aktarılıyor.

Tarih Kitapları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Kitabın hangi çağa ve döneme dair yazıldığına dikkat etmeniz, aradığınız ve araştırdığınız konuya erişmenizi kolaylaştırır.
  • Kitabın genel okuyucuya mı, akademik okuyucuya mı yönelik olduğunu öğrenmeniz ihtiyacınız olan doğru kitaba erişmenizi sağlar.
  • Yazarın üslubuna dair ufak bir araştırma yapmanız, okuma esnasında sizlere hitap eden doğru kitabı bulmanızı olanak tanır.
  • Kültür tarihi kategorisine dair kitap alırken kitabın içerdiği kavramlara ve olgulara dikkat etmelisiniz.
  • Kitapların basım tarihine bakarak yazılan bilgilerin güncelliğine dair fikir edinebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Doğru ve kesin bilgilere erişmek için aynı çağı veya olayı kapsayan kitapları mukayese etmeniz bilimsel bilgiye erişmenizi kolaylaştırır.
  • Kitabın basım tarihine ve kaçıncı baskıda olduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Bazı kitapların kapağında yazan genişletilmiş baskı ve yeniden gözden geçirme ifadelerine bakmayı ihmal etmeyin.
  • Araştırmak veya okumak istediğiniz konuyu daraltarak doğrudan ihtiyacınız olan kitaba erişebilirsiniz.
  • Ürünlerinizi satın alırken kargo durumunu kontrol etmeyi unutmayın.