Araştırma İnceleme

Dünya tarihi ve tarihe yön veren şahıslar ilgi alanınıza giriyorsa tarih kategorisinin bir alt dalı olan araştırma-inceleme kategorisinde ufkunuzu açacak, bilgilerinizi çoğaltacak önemli eserler sizi bekliyor. Tarihin her dönemi hakkında bilgi edinebileceğiniz eserleri barındıran kategori, akademisyenler, araştırmacılar ve olaylara bizzat tanıklık edenlerin anlatılarını kapsıyor.

Dünya Tarihi Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Araştırma İnceleme

Tarih öncesi dönemden günümüze kadar, tüm geçmiş hakkında bilgi edinebileceğiniz kitaplar bu kategoride yer alıyor. Medeniyetler hakkında geniş bilgi veren eserler, ilgi duyduğunuz dönemlere dair genel bilgilerin yanı sıra spesifik ilgi alanlarına hitap eden eserleri de kapsıyor. Aralarında nümismatik, sanat, kültürel kazanımlar ve savaş tarihi gibi okurken ufkunuzu genişletecek eserlerin dışında kişilerin biyografileri de bulunuyor. Çoğu alanında uzman, dünyaca tanınmış akademisyenler ve araştırmacı tarihçiler tarafından derlenen eserler, kaliteli çevirileri sayesinde akıcı Türkçeleri ile de beğeni topluyor.

Kurtuluş Savaşı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşu

Araştırma İnceleme

Yakın tarihimizin önemli bir bölümünü kapsayan Kurtuluş Mücadelesi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu hakkında; hatıralardan biyografilere, arşiv belgelerinden dönemin gazetelerine kadar detaylı araştırma ve incelemeleri kapsayan eserleri bu bölümde bulabilirsiniz. Kurtuluş mücadelesinin önemli isimlerinin yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk hakkında sayısız kaynak esere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Değerli kalemlerden çıkan bu önemli eserler, sadece kurtuluş mücadelesi ve cumhuriyetin kuruluş sürecine ışık tutmakla kalmıyor. Bir devlet geleneğinin, eskisi yıkılmış bile olsa kurumsal olarak devamlılığını sağlarken, yeni devrimlerle üstüne ekleyerek nasıl modern bir cumhuriyete evrildiğini de açıklıyor.

Osmanlı Tarihinin Tüm Detayları

Araştırma İnceleme

Kadim Türk tarihinin önemli bir safhası olan Osmanlı İmparatorluğu hakkında, yerli ve yabancı, duayen akademisyenlerin hazırladığı başucu kitaplarını kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Osmanlı'nın kuruluşundan çöküşüne kadar geçen süreçte, gerçekleşen siyasi olayların yanı sıra sosyal, kültürel ve ekonomik hayata dair kitapları da bulabileceğiniz kategori, Osmanlı'nın önemli figürleri hakkında yazılmış araştırma ve incelemeleri de kapsıyor. Kuruluş, gelişme, duraklama ve çöküş safhalarını kapsayan Devlet-i Ali'nin tarihini, en yetkin kalemlerden öğrenmek için eserleri incelemeye başlayabilir, ilgilendiğiniz dönem hakkındaki kitapları ise alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz.

Kitap Satın Almanın 5 Altın Kuralı

  • Çevrimiçi kitap satın alırken cilt, kağıt tipi ve sayfa adedi hakkında mutlaka bilgi sahibi olun.
  • Kargo ile ilgili açıklamaları göz ardı etmeyin. Ücretsiz kargo fırsatları ya da aynı gün kargo avantajlarından faydalanabilirsiniz.
  • Aynı gün kargo avantajları çoğu zaman sipariş saati ile ilgili detaylı bir açıklama içerir. Bu açıklamaları mutlaka okuyun.
  • Kargo masrafı alıcıya ait ise satıcı ile temasa geçerek kargo şirketi ve masraflar hakkında bilgi isteyin.
  • Sipariş vermeden önce satıcının puanını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.

Kitap Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Kitabın içeriğinin, merakınızı doyuran konulara değindiğinden emin olmak için kitap ile ilgili ön araştırma yapmalı ve buna göre karar vermelisiniz.
  • Tarih söz konusu olduğunda kitabın yazarı ve kullandığı metodoloji önem kazanır. Eserin açıklamaya çalıştığı konuların hangi veriler ışığında sunulduğunu kitap açıklamalarında mutlaka arayın.
  • Yazarını tanımadığınız bir kitabı satın almadan önce biyografisini okumak kararınızı pekiştirir.
  • Satın almak istediğiniz bir kitabın son baskısı, düzeltme ve yeniden düzenlemeleri kapsayacağı için önemlidir. Ayrıca kitapların baskı sayısı gibi çeşitli özellikleri, kitap fiyatını değiştirecektir.
  • Kitap ile ilgili açıklamalar sizi tatmin etmiyor ise fiyat veya diğer konulardaki sorularınızı satıcıya sormaktan çekinmeyin.
Sepet
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Ürün Formatı

Kitap Adı

Yayınevi

Eser Sahibi