GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Matkap

kategorisinde 2532 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Matkabınızı hangi amaçla kullanmak istiyorsunuz?

  Ev / amatör kullanım için istiyorum

  500 W - 999 W güç veya 7.2 V - 18 V akü voltajı

  Profesyonel kullanım için istiyorum

  1000 W ve üzeri güç veya 19 V - 36 V akü voltajı

Matkap

Matkap, temel işlevi delik açmak olan elektrikli bir el aletidir. İşlevsellikleri ile ön plana çıkan matkaplar, tamirat ve montaj işlemlerinin vazgeçilmez ekipmanları arasında yer alır. Doğru iş için doğru matkabı kullanmak kritik bir öneme sahiptir. Siz de kullanım amacınıza uygun matkap modellerinden birine sahip olarak tamirat ve tadilat işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

 • Bosch Matkap
 • DeWalt Matkap
 • Hattrick Matkap
 • Makita Matkap

Matkap Çeşitleri

Matkap

Kullanım alanı ve tasarımına göre üretilmiş birçok farklı matkap çeşidi vardır. Ağır işlerde kırıcı matkap olarak kullanılan havalı matkap modelleri, hava kompresör ile birlikte çalışır. Hava kompresörü matkaba yüksek darbe gücünü kazandıran parçadır. Bir başka matkap türü olan darbeli matkap ise sert zeminler üzerinde yapılacak delme işlemleri için tasarlanmış bir ekipmandır. Darbeli matkaplara darbe gücünü kazandıran unsur, matkabın içerisinde birbirine sarılı olarak bulunan çarklardır. Akülü matkap çeşitleri de genellikle hafif işler için dizayn edilmiş olup diğer matkap türlerine göre daha düşük devir gücüne sahip ürünlerdir. Tasarımında batarya bulunan akülü matkapların çalışabilmesi için bataryalarının şarj edilmiş olması gerekir. Akülü tasarıma sahip vidalama matkap modellerinin ne kadar şarjı kaldığını üzerinde bulunan ışıklı göstergeden takip edebilirsiniz. Elektrikli matkap kategorisindeki cihazlar, delme gücü meydana getirebilmesi için prize takılması gereken ürünlerdir. Fabrikalarda imalat işlemleri için kullanılan sütunlu matkap çeşitleri ise malzemelerin üzerine farklı büyüklerde delikler açmak için kullanılır.

Matkap Seti Modelleri

Matkap

Matkap modelleri genellikle set halinde satılan ekipmanlardır. Matkap setinin içeriği matkabın türüne, teknik özelliklerine ve kullanım maksadına göre farklılık gösterir. Bir akülü matkap seti içeriğinde genellikle matkap, iki adet batarya, şarj cihazı, vidalama ucu, delici uç ve özel taşıma çantası vardır. Bazı matkap setlerinin içerisinde matkap ile birlikte çeşitli kalınlık ve uzunluklarda matkap uçları da bulunur. Ayrıca farklı başlıklara sahip vidaları sıkmak için vidalama uçlarının bulunduğu matkap setleri de kullanıcılara sunulmaktadır. Hobi maksatlı üretilen el matkabı setlerinde matkabın yanında ahşap oyma işlemlerinde kullanılmak üzere ince matkap uçları bulunur.

Matkap Fiyatları

Matkap

Matkap fiyatları cihazın teknik özelliklerine, markasına ve modeline göre değişim gösterir. Matkap modelinin devir ve darbe sayısı artıkça fiyatı da doğru orantılı olarak artar. Ağır işler için kullanılan havalı matkap modelleri diğer matkap türlerine göre daha yüksek fiyatlara satılır. Daha çok atölye ve fabrikalarda kullanılan tezgah matkap çeşitleri ile manyetik matkap modelleri, el matkaplarına göre farklı fiyat yelpazesine sahiptir. Her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulan matkap modelleri arasından kullanım maksadınıza uygun ürünü satın alarak ev veya iş yerinizde hayatınızı kolaylaştıran bir alete sahip olabilirsiniz.

Matkap Sahibi Olmanın Avantajları

 • Şarjlı matkap modellerinden birine sahip olarak matkabınızı dilediğiniz yere götürebilir ve priz ihtiyacı duymadan çalıştırabilirsiniz.
 • Evde hazır bulunduracağınız bir matkap ile birçok tamirat işlemini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.
 • Uygun matkap modelleri ile beton, çelik, demir, mermer, maden veya tahta gibi her çeşit duvar veya zeminde istediğiniz büyüklükte delik açma imkanına sahip olursunuz.
 • Devir ayarı yapılabilen matkapları aynı zamanda vidalama işlemleri için de kullanabilirsiniz.
 • Konforlu tutuş özelliği ile tasarlanan matkap modelleri ile delme ve vidalama işlerini yorulmadan yapabilirsiniz.

Matkap Alırken Bunlara Dikkat

 • Matkap markaları arasından seçim yaparken kaliteli ve sağlam ürünleri seçmeye özen gösterin.
 • Matkap modelleri arasından tercihte bulunurken kullanım amacınızı göz önünde bulundurun.
 • Devir sayısı ve darbe sayısını artıkça matkabın gücünün de arttığını unutmayın.
 • Evdeki basit tamir işleri için donanımlı ve profesyonel ürünlerden ziyade hafif ve kullanımı kolay matkaplar seçin.
 • Aldığınız matkabı uzun süreli işlerde kullanacaksanız kablolu matkap çeşitleri arasından tercih yapın.