GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dekupaj Testere

kategorisinde 461 adet ürün bulundu.
|
Filtrele
Dekupaj testerenizi ev işleri gibi amatör işlerde mi yoksa profesyonel işler için mi kullanmak istiyorsunuz?

  Ev / amatör kullanım için istiyorum

  350 W - 750 W güç aralığında ve kesim hattı görüş çizgili

  Profesyonel kullanım için istiyorum

  780 W - 3600 W güç aralığı

Dekupaj, Testere, Bıçkı Makinesi

Marangozluk işleri ile ilgilenenlerin sıklıkla tercih ettiği ürünlerin başında testereler gelir. Bir levhanın içinden parça ayırmak, kavisli veya şerit halinde kesimler için kullanılan testere alternatifleri, dekupaj adıyla anılır. Kullanım rahatlığı, hızı ve profesyonelliği ile uzmanların seçimi olan ürünler, farklı birçok çeşit bulundurur. Çok yönlü testereler arasında sayılan dekupe özellikli testere ürünleri, bir hat üzerinde veya kavisle kesim yapmak için idealdir. Otomatik modelleri bulunan testereler, takılıp çıkarılabilen farklı kalınlıktaki uçlarla çeşitli işlemler ve materyaller için kullanılabilir. Mükemmel kesim için mühim olan doğru aleti ve testere ucunu seçebilmektir.

Kullanışlı ve Hızlı Dekupaj Testere Modelleri

Dekupaj, Testere, Bıçkı Makinesi

Bir hayli güç ve hassas çalışma gerektirmesi nedeniyle motorlu testere ürünleri, tezgaha dayanan sabitleyici bir parça da bulundurur. Motor, akü veya şarjlı dekupaj testere çalıştırıldığında hızla eğimli kavisler bile kesilebilir. Eğer otomatik bir dekupaj makinesi istiyorsanız, akülü, şarjlı, motorlu ve elektrikli testere modelleri ile karşılaşabilirsiniz. Uzun süre elektrik bağlantısı olmayan bir yerde çalışacaksanız şarjlı ürünler sizin için dezavantajlı olabilir, benzinli modellere yönelebilirsiniz veya akü, batarya ünitelerinin ağırlığına göre konforunuzu gözeterek seçim yapabilirsiniz. Modeller arasında benzinli testere çeşitleri de yer alır.

Farklı Malzemelerde Hızlı Şekillendirme

Dekupaj, Testere, Bıçkı Makinesi

Şarjlı veya akülü dekupaj testereleri, hızlı ve dayanıklı özellikleri ile ahşap, metal, plastik, alçıpan, masif, lamine gibi levhalarda kullanılabilir. Seramik karolar bile akülü testere ile rahatlıkla kesilir. Kullanıcılar testere cihazını alırken bıçakların hangi malzemeler için uygun olduğunu da kontrol etmelidir. Kimi testereler paketinde akü veya şarj ünitesi bulundurmaz, bu parçaların ayrı olarak satın alınması gerekir. Uygun parçalar bir araya getirilerek, kesim için tercih edilen bıçak tezgah testere üzerine takılarak hemen kullanıma başlanabilir. Hızlı şekillendirme sağlayan ürünler özellikle kavisli kesimler için tavsiye edilir. Klasik zincirli testere veya tilki kuyruğu testere gibi ileri geri hareket ettirmeyi gerektirmez, güç kullanmadan kesim yapabilirsiniz. Kompakt formlu dekupe testereleri, küçük yerlerde bile kendi marangozluk atölyenizi kurmanızı sağlar.

İhtiyaçlarınıza Göre Seçin, Fiyatları Kıyaslayın

Dekupaj, Testere, Bıçkı Makinesi

Alışkanlıklarınız, ürünün güç tüketimi ve motor gücü sizin için seçimde kıstas olmalıdır. Dekupaj makinesi fiyatları, ürünün markasına, modeline, paket dahilindeki parçalara göre değişiklik gösterir. Farklı kalınlıklarda ve özelliklerdeki bıçakları bir arada sunan, güç ünitesi dahili olan, hız, ışık ve cetvel gibi ekstra özellikler bulunduran testerelerin diğerlerinden daha yüksek fiyatlarla sunulduğu görülebilir. İhtiyaçlarınızı göz önüne alarak ürünleri seçebilir, benzer özellikteki testereleri bulduktan sonra fiyatları kıyaslayarak dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Dekupe Testeresinin Faydaları

 • Testereler tezgahlı veya gönye testere modellerinden daha küçük ve hafiftir, kolaylıkla taşınarak kullanılabilir.
 • Matkap ile delinen bir levhanın içinden geçirilen bıçak sayesinde, kenarlara zarar vermeden levhanın ortasından parça çıkarılabilir.
 • Kavisli ve ince işçilik gereken küçük levhalar dekupe testereleri ile rahatlıkla hazırlanabilir.
 • Güç sarf etmenize ihtiyaç duymayan dekupe ürünlerinde en önemli nokta dengeyi sağlamaktır.
 • Katlanır testere ve mini testere gibi küçük araçlarla beraber, rahatlıkla muhafaza edilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dekupaj testere kullanılmadan önce kesim yapılacak levhayı işaretlemeli ve kurşun kalem izlerini takip ederek kesim yapmalısınız.
 • Levhanın kalınlığı ve malzemesini dikkate alarak bıçak seçmelisiniz.
 • Testereyi sabit tutmak dikkat gerektirir, bir el testerenin ilerlemesi için üzerine konmalı, diğeri ise sabit durması için cihazı kollamalıdır.
 • Diğer testere çeşitleri için de söylendiği üzere, kesim esnasında parçacıklardan korunmak için gözlük takmalısınız.
 • Testerelerin kesim kısmında görüşü artırmak için genellikle cetvel ve ışık eklentileri bulunur, bu uyarıcılardan destek alabilirsiniz.