GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Mikrofon

kategorisinde 3195 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Mikrofon

Ses dalgalarını titreşimlere çeviren akustik cihazlardan olan mikrofonlar, birçok model eliğinde bulunabilir. Kullanım amacına ve yerine göre bireysel ve profesyonel mikrofon modelleri mikrofon çeşitleri arasında yer alır. Profesyonel mikrofon stüdyo ekipmanlarından olup basın yayın sektöründe kullanılan ürünlerken kişisel mikrofonlar eğlence amaçlı olarak evlerde kullanılır.

Mikrofon Modellerini Tanıyın

Mikrofon

Mikrofon modelleri kişisel kullanıma hitap eden bluetooth mikrofonlar ve profesyonel mikrofonlar olarak değişir. Profesyonel mikrofon çeşitleri ön yaka mikrofonu, el tipi mikrofon, kafa mikrofonu, masaüstü dinleme mikrofonu gibi ürünleri kapsar. Gazetecilik sektöründe ve radyo televizyon sektöründe kullanılan profesyonel mikrofonlar kalite, ses düzeyi, ürün tipi gibi birçok özelliği ile değişiklik gösterir. Modelleri değişen mikrofon fiyatları da ürünle paralel şekillenir. Yaka mikrofonu ve kayıt mikrofonu olarak da bilinen dinleme mikrofonları gürültü engelleme özelliklerine göre farklı fiyatlara satılır. Kişisel kullanıma hitap eden ürünler arasında ise kablosuz mikrofonların yanında masaüstü mikrofonlar da bulunur. Oyun veya video çekimi için kullanılan hassas alıcılı ürünlerin fiyatları markaya göre değişiklik gösterir.

Profesyoneller İçin Stüdyo Mikrofonlar

Mikrofon

Stüdyo mikrofonu modelleri arasında yaka mikrofonları, dinleme mikrofonları ve el mikrofonları öne çıkar. Yaka mikrofonları birçok farklı cihaz türü ile uyumlu olup stüdyo düzeyinde ses kalitesi sunar. El mikrofonları ise kablosuz tasarıma sahip olup minimum 80-100 metreye kadar çekim gücü ile kaliteli bir kullanım sergiler. Özellikle canlı yayınlarda, seminerlerde ve toplantılarda kullanılan ürünler, entegre kablosuz alıcısı ile birlikte satılır. Telsiz mikrofon olarak da temin edilebilen ürünleri Snopy, Gold, Saramonic gibi mikrofon markaları arasında bulabilirsiniz. Kamera mikrofonları ise farklı frekans aralığına sahip ürünlerdir. Genellikle kameralarda ses yakalamak için kullanılan ürünler, küçük tasarımları ile pratik bir kullanıma sahiptir.

Kişisel Kullanıma Uygun Mikrofonlar

Mikrofon

Kişisel kullanım için tasarlanan mikrofonlar arasında masaüstü mikrofonları ve karaoke mikrofon çeşitleri bulunur. Kablosuz mikrofon olan karaoke mikrofonlar, evde eğlence için tasarlanan ürünlerdir. Renkli tasarımları, kontrol düğmeleri ve kolay kullanımları ile geniş bir kesime hitap eden ürünler, şarj kablosu ve bağlantı kablosu gibi gerekli aparatlar ile birlikte satılır. Gamer mikrofon çeşitleri ise oyun tutkunlarının tercihi olur. Video çekimi yapanların, online oyuncuların kullandığı ürünler, USB kablosu ile bilgisayara bağlanarak çalışır. Genellikle başarılı bir ses kalitesi sunan ürünler, esnek başlık ve taban kısmı ile en iyi açıdan ses yakalamayı sağlar. Masaüstü mikrofon modellerinin ses hassasiyeti ise değişiklik göstermektedir. Kafa mikrofonları ise hem farklı iş yerlerinde hem de eğlence amaçlı kullanılabilen ürünlerdir. Çağrı merkezlerinde, satış sitelerinde veya e-ticaret sitelerinde kullanılan kafa üstü mikrofonlar, kişisel kullanım için tercih edilebilir. Bantlı mikrofon olarak da geçen ürünler, kablolu ve kablosuz mikrofonlar olarak bulunabilir.

Kişisel Mikrofon Seçiminde Püf Noktalar

  • Eğlence amaçlı satın alınan kişisel mikrofonların kolay kullanılır olması gerekir.
  • Kablosuz mikrofonların şarj edilerek çalıştığını unutmayın.
  • Satın almadan önce kablosuz mikrofonlarda şarj süresi, kullanım ömrü gibi teknik detayları göz önünde bulundurun.
  • Masaüstü mikrofonlarda ses kalitesinin yüksek olması kullanımı keyifli kılacaktır.
  • Karaoke mikrofonlarda desteklenen bluetooth teknolojini öğrenerek seçim yapmanız tavsiye edilir.

Profesyonel Mikrofon Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Profesyonel mikrofon seçerken ses kalitesini mutlaka kontrol etmeniz önerilir.
  • Kablosuz telsiz tipi mikrofonlarda çekim mesafesini öğrenerek seçim yapmak gerekir.
  • Dinleme mikrofonlarında standı ile satılan ürünler işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Yaka mikrofonu alırken bağlantı kablosu uzunluğunu öğrenerek seçim yapılır.
  • Farklı türlere sahip olan profesyonel mikrofonlarda en önemli özelliğin ses hassasiyeti olduğunu göz önünde bulundurun.