GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Futbol

kategorisinde 6975 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Futbol

Futbol, pek çok kişi tarafından tutkuyla takip edilen bir spordur. Futbola dair de pek çok ürün bulunur. Pek çok tanınmış marka bu spora yönelik malzemeler imal eder. Adidas, Puma ve Lotto gibi markaların krampondan futbol topuna kadar farklı futbol ekipmanları bulunmaktadır.

Futbol Ayakkabısı

Futbol

Temel malzemelerden biri futbol ayakkabısıdır. Futbol ayakkabıları ikiye ayrılır. Ayrım çivili ve çivisiz futbol ayakkabısı şeklindedir. Çivili futbol ayakkabıları dişli ayakkabı olarak da bilinir ve genel adı krampondur. Çivisiz futbol ayakkabıları ise daha çok halı saha ayakkabısı şeklinde nitelendirilir. Çivili futbol ayakkabıları çim ve toprak zemine uygunluk gösterir. Bununla birlikte suni çim zemine uygun olan krampon çeşitleri de mevcuttur. Halı saha olarak bilinen çivisiz futbol ayakkabıları ise suni çime uygunluk gösterir. Bununla birlikte diğer zeminlerde de giyilebilir. Futbol ayakkabılarının tasarımları diğer ayakkabılardan farklıdır. Futbol için tasarlanan ayakkabılar genel olarak dinamik tasarımlara sahiptir. Üzerlerinde sportif desenler de yer alır. Bazı futbol ayakkabılarının üzerinde taraftarı olduğunuz takımın logoları bulunur. Krampon seçimi ise oldukça önemlidir. İyi bir krampon futbol performansınıza direkt etki edebilir. Bu sebeple mümkün olduğunca kaliteli ürünleri seçmeniz oyun esnasında size fayda sağlayabilir. Bunların dışında oldukça uygun seviyelerden üst seviyelere kadar farklı fiyatlarda futbol ayakkabısı bulunmaktadır. Futbol ayakkabısı fiyatları ürünün markası ve özelliklerine göre değişmektedir.

Taraftar Formaları

Futbol

Her takımın kendine özgü renkleri vardır. Futbol formalarını da bu renkler oluşturur. Genel olarak takımların birden çok forması bulunur. Bu formalar iç saha forması ya da deplasman forması gibi farklı isimler alır. Bu da taraftarlar için farklı forma seçenekleri bulunduğu anlamına gelir. Siz de tuttuğunuz takımın formaları arasından birini seçebilirsiniz. Türkiye'de genelde Süper Lig takımlarının formaları ilgi görür. Beşiktaş, Trabzonspor, Fenerbahçe ve Galatasaray formaları en çok tercih edilen formalar arasında yer alır. Bunun dışında yerel takımların formaları da taraftarlar tarafından büyük ilgi görür. Bursaspor, Konyaspor ya da Karabükspor formaları gibi. Forma üretimi konusunda birçok ünlü marka vardır. Çoğu futbol takımı formasında Adidas, Puma, Hummel gibi markaların logosunu görebilirsiniz.

Futbol Topu ve Kaleci Eldiveni

Futbol

Futbol oynamak için temel ihtiyaçlardan biri de futbol topudur. Futbol topu konusunda pek çok marka öne çıkmaktadır. Bunların en çok bilinenleri Mikasa, Selex, Adidas, Hummel, Diadora, Molten ve Puma gibi markalardır. Futbol topu fiyatları, pek çok gelir grubu için kolay ulaşılabilir seviyededir. Topun şiddetini azaltmak için ise devreye kaleci eldivenleri girer. Kaleci eldivenleri ile kalecilerin elleri çıplak ellerle yaptığı kurtarışlar kadar acımaz ve zarar görmez. Kaleciler bu eldivenler ile pek çok şutun şiddetini hissetmez.

Futbol Topu İçin Önemli Tüyolar

  • Futbol topunun normalden ağır olması top sürme konusunda sizi zorlayabilir.
  • Olması gerekenden hafif bir topa vurduğunuzda şutunuz hedefinden şaşabilir.
  • Top hava kaçırmaya başladığında tamir ilacı ile onarım yapabilirsiniz.
  • Topun nereden hava kaçırdığını bulmak için topu suya sokarak kabarcıkların geldiği yönü izleyebilirsiniz.
  • Top şişirme iğnesi alırsanız pompa bulamadığınız zamanlarda topunuzu rahatlıkla şişirebilirsiniz.

Kaleci Eldiveni Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Eldivenin kaliteli bir malzemeden üretilmiş olması gerekir.
  • Daha iyi bir performans için elinizin boyutlarına uygun bir ürün seçmelisiniz.
  • Eldivenin malzeme yapısı şutun şiddetini emebilecek kuvvette olmalıdır.
  • Kullanıcının elini minimum düzeyde terletecek yapıda olmalıdır.
  • Daha uzun süre kullanım için eldiveni beton zemine sürtmemeli ve güneşte bırakmamalısınız.