GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Palet

kategorisinde 1769 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Palet

Su eğlencesi ve su sporlarının vazgeçilmezlerinden olan paletler birbirinden farklı tasarımları ve nitelikleri ile sizlere sunuluyor. Marka, ebat, özel koruma, dayanıklılık ve kullanılan malzeme gibi özelliklerine göre farklı palet fiyatları seçenekleri ile tüketiciye ulaştırılan bu ürünler çocuk, genç ve yetişkinlere özel imal ediliyor. Hareket direncini azaltan ergonomik ayak cepli özel dalış paletleri, amatör ve profesyonel dalış yapanların en fazla rağbet gösterdiği modeller arasında yer alıyor. Dilediğiniz, kaliteli palet modelini uygun fiyatlarla satın alabilir, su altı sporu ya da dalış sırasında konforunuzu üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

Palet Çeşitleri

Palet

Dalış, su altı avcılığı, eğlence ve su sporu gibi çeşitli amaçlara uygun tasarlanan palet modelleri keyifli ve konforlu bir kullanım alanı yaratıyor. Tekli ya da set olarak satışa sunulan paletler suyun altında kalan vücudun alt bölümünü çalıştırmak için ideal ürünlerden oluyor. Kalp ritmini etkileyen, alt ve üst bacak kaslarının aktif çalışmasını sağlayan, baldır, uyluk ve kalça sıkılaşmasına olumlu etki eden bu su altı ayakkabılarının uzunluğu ve sertliği modelden modele farklılaşıyor. Boyutları, itiş gücü, pala yapısı ve kürek yüzgeç kısımları çeşitlilik gösteren paletlerin fiyatları da bu niteliklerdeki kabiliyetlerine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. İdeal rahatlığı sağlayan palet çeşitlerini tercih ederek üst düzey verimlilik elde edebilir, stilinizi yansıtan dizaynlara sahip olan paletlerle zevkinizi dışa vurabilirsiniz.

Palet Özellikleri

Palet

Yüzme için palet temin ederken kullanım alanına ve kullanım amacına göre satın almak önem arz ediyor. Sualtı faaliyetlerinde bulunacak olanlara, havuzda kullanacak olanlara ya da denizde keyifli vakit geçirmek niyetinde olanlara uygun palet modelleri bulunuyor. Sualtı seyahatine çıkacak olanlar, zıpkınla sualtı avcılığı yapacak olanlar ya da derin dalış yapacak kişiler için üretilen paletler hafif, rahat ve sağlam bir yapı çiziyor. Hafif paletler hem sualtı etkinliği ve dalış sırasında konfor sağlıyor hem de sualtında fazla vakit geçirmek isteyenler yedek palet olarak bunları rahat biçimde dalış çantalarında taşıyabiliyor. Çıplak ayaklı tasarıma sahip, kendinden ayarlı değiştirilebilir bungee topuk askılı paletler çok yönlü bir uyum sağlıyor. Çorap giyilebilen palet çeşitleri de oldukça fazla tercih ediliyor.

Paletlerin Avantajları

Palet

Esnek ve kısa pala tasarımlı yüzme paletleri kasların daha sık biçimde çalıştırıyor ve böylece vücudun alt bölgesinin sıkılaşmasında etkili oluyor. Palet kayışı ve iç ayakkabı gibi ürünler en fazla rağbet gören ve avantaj sağlayan palet aksesuarları arasında yer alıyor. Kapalı ve açık olmak üzere iki tip iç ayakkabı bulunuyor. İç ayakkabılar, ayaklar birbirine çarptığında paletlerin ayaktan çıkmasını engelliyor. Bu ise hem performansı hem de güvenliği doğrudan artırıyor. Kapalı iç ayakkabılar ayakların doğal ve ideal konumda kavranmasını sağlıyor. Vücut yapınıza ve gereksiniminize uygun olan palet modelini satın alarak fayda ve avantajları üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Palet Nasıl Temizlenir ve Muhafaza Edilir?

  • Paletleri kullanımdan sonra kurutmak gerekiyor.
  • Kurutma işlemini havalandırılmış bir alanda yapmaya özen gösterin.
  • Tuzlu su ya da tatlı su olması fark etmeksizin, paletleri kullanım sonrası temiz su ile yıkayın.
  • Üretim maddesi değişkenlik gösteriyor olmakla birlikte, paletleri uzun süre güneş ışığına maruz bırakmayın.
  • Özel filesinde veya saklama kabında muhafaza etmeye dikkat edin.

Palet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Pala boyu paletlerin itiş gücüne doğrudan etki ediyor. Bu sebeple palet seçiminde pala boyutlarını göz önünde bulundurmak son derece önemli.
  • Kardiyovasküler çalışmalar için palet satın alacaksanız pala sertliğine ve esnekliğine dikkat etmek gerekiyor.
  • İç ayakkabılı paletler hem rahatlığı artırıyor hem de paleti kontrol edebilmeyi kolaylaştırıyor.
  • Kürek tipi paletler diğer paletlere nazaran daha verimli oluyor. Bu paletler daha fazla fiziksel kuvvet istediğinden tercih noktasında fiziksel gücü göz önünde bulundurmak gerekiyor.
  • Delikli paletler yani palet üzerinde deliklerin olduğu modeller hareket direncini azaltarak daha az efor sarf etme imkânı sağlıyor.