GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dalış Gözlük, Maske, Şnorkel

kategorisinde 1101 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dalış, Gözlük, Maske, Şnorkel

Dalış gözlük, maske, şnorkel gibi aksesuarlar yüzme tutkunları, tatilciler ve yeni başlayanlar için olmazsa olmazdır. Hem güvenli bir yüzme deneyimi sundukları hem de suda geçirilen zamanın kalitesini artırdıkları için hemen herkes tarafından kullanılan bu ekipmanların farklı seviyelere, ihtiyaçlara ve alışkanlıklara hitap eden onlarca çeşidi var. Dalış gözlük, maske, şnorkel fiyat bakımından çeşitlilik gösteren ama yüzmeyi yeni öğrenen bir bebekten profesyonel bir dalışçıya kadar herkesin kolaylıkla ve güvenle kullanabileceği temel yüzme ekipmanlarıdır.

Dalış Gözlük Çeşitleri

Dalış, Gözlük, Maske, Şnorkel

Dalış gözlüğü, maske ve şnorkel markaları arasında hemen her markanın aktif olarak üretim yaptığı ekipmanlardan biridir dalış gözlükleri ve birçok modeli vardır. Profesyonel yüzücülerden çocuklara hemen herkesin en çok kullandığı dalış gözlüğü yalnızca göz kısmını kapatan modellerdir. Bu modelleri hem havuzda hem denizde rahatlıkla kullanabilir, göze daha iyi oturan yapısı sayesinde istenmeyen su temaslarından gözlerinizi koruyabilirsiniz. Alnı ve elmacık kemiklerini koruyacak şekilde tasarlanan büyük dalış gözlüğü modelleri tercih ederek daha rahat edebilir ve görüş alanınızı artırabilirsiniz. Büyük dalış gözlükleri genellikle burnu da kapattığından daha uzun süre dalabilir ve burnunuza su kaçma endişesi yaşamadan su altının keyfini çıkarabilirsiniz. Dalış gözlüğü seçerken boyutu dışında dikkat etmeniz gereken pek çok etken var. Bunlardan en temeli ayarlanabilirlik, bu özelliği tüm dalış gözlük, maske, şnorkel modelleri için göz önünde bulundurmalısınız. Bunun dışında dalış gözlüğünüzün rengi ve camlarının aynalı olması deniz için kullanmayı planlıyorsanız oldukça önemli. Doğru seçilmiş bir dalış gözlüğü güneş ışınlarını yansıtarak size daha konforlu bir yüzme deneyimi sağlayabilir. Dalış gözlüğü kayışı da tercihinizi etkilemesi gereken en önemli faktörlerden biri. Suda gözlüğünüzün kayıp çıkmaması için çift kayışlı deniz gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz.

Son Dönemin Popüler Ekipmanı: Dalış Maskesi

Dalış, Gözlük, Maske, Şnorkel

Easybeath, Free Breath, Smaco, Bermuda gibi dalış gözlük, maske, şnorkel markaları son yılların popüler ürünlerinden yüzme maskelerini de üretiyor. Tüm yüzü kapsayan bu yeni nesil yüzme aparatı dalış için uygun olmasa da su altının büyülü dünyasını keşfetmek isteyenler için konforlu bir deneyim sağlar. Dalış maskesine entegre şnorkeli ile su yüzeyine yakın yüzmek için tüm yüz maskelerini kullanabilirsiniz. Bazı modellerinde yer alan aksiyon kamerası entegrasyonu ile denizde geçirdiğiniz anları ölümsüzleştirebilir, sevdiklerinizle anılarınızı kaydedebilirsiniz. Tüm yüz maskelerinin gözlüklerden en büyük farkı daha geniş bir görüş alanı sağlamasıdır. Özellikle dalış yapmak istemeyen, sula yeni tanışanlar için yer altındaki güzellikleri seyretmek için tercih edilebilir bir ekipmandır.

Dalış Ekipmanlarının Vazgeçilmezi Şnorkel

Dalış, Gözlük, Maske, Şnorkel

Tıpkı dalış gözlükleri gibi şnorkel modelleri de farklı seviyelerdeki yüzücülerin, avcıların ve profesyonellerin tercih ettiği ekipmanlardan biridir. Şnorkeller çoğunlukla dalış gözlüğü ile birlikte satılsa da ayrı olarak satılan hatta gözlüğe ihtiyaç duyulmadan alından sabitlenen şnorkel modelleri de vardır. Şnorkel seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörler kullanılan malzemenin hafif ve yumuşak olmasıdır. Damaklı ve damaksız çeşitleri bulunan şnorkellerden kullanım alışkanlığınıza göre bir tercih yapabilirsiniz. Zıpkın balıkçılığı gibi su altında sessizlik gerektiren bir uğraşınız yoksa hava tahliyeli şnorkel modellerini, avcılıkla ilgileniyorsunuz tahliye kısmı olmayan, düz modelleri tercih edebilirsiniz. Dalış gözlük, maske ve şnorkel fiyat bakımından farklılık gösteren yüzme ekipmanları ama hemen her bütçeye ve seviyeye uygun ürünü kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

  • Güvenlik her şeyden önce gelir.
  • Temkinli olun ama korkmayın.
  • Daha çok pratik yaparak kendinizi geliştirin.
  • Suyun çağrısına kulak verin.
  • Motivasyonunuzu kaybetmeyin.

Ekipman Seçerken Bunlara Dikkat

  • Önceliklerinizi ve amacınızı belirleyin.
  • Seviyenize göre tercih yapın.
  • Ekipman malzemesini araştırın.
  • Ayarlanabilir ürünleri tercih edin.
  • Rahat hissedeceğiniz modelleri seçin.