GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Dalış Elbisesi

kategorisinde 1334 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dalış Elbisesi

Su içerisinde uzun süre kalmaya imkân veren, soğuk sularda ısı sorunu yaşamayı önleyen dalış elbisesi su altı sporlarına ilgi duyanları ve dalışseverleri memnun ediyor. Özellikle dalgıçlar için son derece önemli olan dalış kıyafetleri dalış sırasında meydana gelebilecek olumsuzlukları önleme amacı göz önünde bulundurularak üretiliyor. Dalış elbisesi fiyatları ve dalış elbisesi markaları, nitelik, kullanılan malzeme ve tasarım gibi pek çok değişkene bağlı olarak farklılaşıyor. Vücut yapınıza ve gereksinimlerinize uygun olan ürünü tercih ederek etkili kullanım, konfor ve verimlilik elde edebilirsiniz.

Dalış Elbisesi Çeşitleri

Dalış Elbisesi

Dalış elbisesi modelleri kullanım alanına ve amacına göre çeşitlilik kazanıyor. Bu ürünler kuru dalış, ıslak dalış ve yarım ıslak dalış için dizayn ediliyor. Uzun süreli dalış seyahati için kullanılabilecek olan kuru dalış elbiseleri dalgıcın ıslanmasını ve su altında meydana gelebilecek zararları önleme amacına hizmet ediyor. Kuru dalış kıyafetleri deri ile elbise arasında basınçlı hava yapma özelliğine sahiptir. Bu mekanizma ise kıyafet içerisine su sızmasını engelliyor. Islak dalış kıyafetleri dalgıcın vücudunun ıslanmasını engellemiyor fakat üşümemesini sağlıyor. Uzun kollu olan ıslak dalış elbiselerinde devamlı su teması olmuyor. Kıyafet suyu bir kere aldıktan sonra yeni su almayarak içeri hapsediyor, böylece içerideki su dalgıcın vücut ısısı ile ısınıyor. Yarım ıslak dalgıç kıyafetleri ise daha çok yazın tercih ediliyor. Bu kıyafetler ıslak dalış elbiselerinin içerisine de giyilebiliyor.

Dalış Elbiselerinin Özellikleri

Dalış Elbisesi

Dalış elbiseleri tasarımından kullanım kolaylığı sağlayan özel birimlerine kadar pek çok açıdan farklı özellikler içeriyor. Isı yalıtımlı modeller, kol ve bacak bölgeleri özel sızdırmaz bant ile kapatılan kıyafetler, hareket serbestliği sağlayan özel kesim ve dikimli olanlar, giyme ve çıkarma kolaylığı sağlayan tasarımlar, yıpranmaya karşı ekstra dayanıklı olanlar da dahil pek çok çeşit ürün bulunuyor. Isı yalıtımının en üst düzeyde olmasını istiyorsanız maksimum sızdırmazlık özellikli dalış kıyafetlerini tercih edebilirsiniz. Dalış seyahati için kalçanın üst kısmına aksesuar asmaya imkân veren kanca tasarımlı modelleri düşünebilirsiniz.

Dalış Elbiselerinin Kullanım Amacı

Dalış Elbisesi

Şnorkelle dalış, su altı seyahati, avcılık ve eğlence amaçlı dalışlar için üretilen dalış elbiselerini kullanım amacına göre satın almak gerekiyor. Dalış elbisesi üretici markaları; dalış süresi, iklim, dalgıcın vücudu ve dalış yapılacak yer de dahil pek çok detayı göz önünde bulundurarak dalış kıyafetleri tasarlıyor. Örneğin suyun sıcaklık derecesi, dalgıcın dalma tecrübesi ve su altında geçirilmesi planlanan zaman dalış kıyafeti satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alıyor.

Dalış Yapacaklara Tavsiyeler

  • Konfor ve güvenlik açısından dalgıç kıyafetinin vücudunuza son derece iyi biçimde oturmasına dikkat edin.
  • Kıyafetin bedene uyumluluğu hem rahatlığı hem de kıyafetin su sızdırmazlık derecesini etkiliyor.
  • Dalış yapmadan önce alan taraması yapmaya özen gösterin ve dalış kıyafeti seçiminizi alana uygun olarak yapın.
  • Dalış kıyafetinin yanı sıra su altındayken gerekli olacak dalış maskesi, şnorkel gibi ekipmanları ve yedek aksesuarları yanınızda bulundurun.
  • Dalış elbiselerini kullanım talimatına uygun olacak biçimde temizleyin ve muhafaza edin.

Dalış Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kadın, erkek ve çocuklar için üretilen dalış elbiseleri arasından seçim yaparken vücuda uygunluğa önem vermek gerekiyor.
  • Neopren ile ısı yalıtımı sağlayan modeller ısı koruması anlamında en fazla talep edilenler arasında yer alıyor.
  • Sırtı fermuarlı tek parçadan oluşan dalış elbiseleri giyip çıkarma anlamında kolaylık sağlıyor.
  • Dikişsiz ya da esnek koltuk altı tasarımlı modeller su altında hareket kabiliyetinin yüksek olmasında etkili oluyor.
  • Dizler, omuz ve sırt bölgeleri özel teknolojiler ve materyaller kullanılarak güçlendirilmiş olan dalış elbiseleri yıpranmaya karşı oldukça dayanıklı bir yapı çiziyor.