GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Aksiyon Kamerası

kategorisinde 197 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Aksiyon Kamerası

Küçük ve taşınabilir olan aksiyon kameraları, outdoor elektroniğinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. GoPro ile başlayan aksiyon kameralarının popülaritesi, diğer markaların da piyasada yer almaya başlaması ve aksiyon kameralarının geliştirilmesi ile daha da arttı.

Yeni Nesil Aksiyon Kameraları

Aksiyon Kamerası

Yeni nesil aksiyon kamerası modelleri sadece hareket halindeyken veya spor yaparken video çekmeye yardımcı olmuyor, aynı zamanda su altında da istenen net görüntülere ulaşmayı sağlıyor. Aparatları sayesinde çok daha farklı şekillerde kullanılabilen aksiyon kamerası modelleri, suya ve darbeye karşı dayanıklı olması nedeniyle de uzun süreli kullanım avantajına sahiptir. Hem amatör hem de profesyonel sporcular için uygun olan action cam modelleri, her ihtiyaca uygun seçenekleri ile herkes tarafından kolaylıkla kullanılabiliyor. Tırmanış, yüzme, kano ya da bisiklet sporlarında kafaya takılabilen özel aparatı sayesinde kullanım kolaylığı sunan aksiyon kamerası modelleri ile hareket halindeyken çekim yapmak daha kolay hale geliyor.

Aksiyon Kamerası Seçiminde En Önemli Kriterler

Aksiyon Kamerası

Aksiyon kameraları hareket halindeyken kullanılan video ve fotoğraf çekebilen cihazlardır. Aksiyon kamerası satın alırken diğer kameralara oranla diğer kameralara oranla farklı özelliklere odaklanmak önemlidir. Eğer çekilen görüntüler profesyonel mecralarda yayınlanacaksa mutlaka kameranın çözünürlüğünün yüksek olması gerekmektedir. Full HD çözünürlük yeterli olsa da daha profesyonel görüntüler için 4K özelliği bulunan aksiyon kamerası modelleri tercih edilebilir. Bazı modellerde uzaktan kumanda özelliğinin bulunması çekimin daha sonra kumanda ile başlatılabilmesine olanak tanıyor ve bu durum ihtiyaç duyulan durumlarda ekstra pratiklik kazandırıyor. Eğer çekim yapma konusunda amatörseniz, alışma sürecinde size yardımcı olacak düşük fiyatlı bir modeli seçmeniz daha doğru olacaktır.

Farklı Beklentilere Uygun Aksiyon Kamerası Modelleri

Aksiyon Kamerası

Aksiyon kamerası her ne kadar outdoor kategorisi için uygun olsa da farklı amaçlarla kullanım için de tercih ediliyor. Sadece kendiniz için değil, evcil hayvanınız için de aksiyon kamerası satın alabilirsiniz. Evcil hayvanlar için özel olarak üretilen tasmalara bağlanabilen aksiyon kameraları ile küçük dostunuzun gün içinde neler yaptığını görebilir, güzel görüntüler yakalayabilirsiniz. Aksiyon kameraları sıklıkla sporcular tarafından kareket halindeyken görüntü almak için tercih edilmektedir ve bu nedenle yapılacak spor türüne göre de model tercihi yapılmalıdır. Uzun tırmanışlar için daha dayanıklı aksiyon kameraları kullanılsa da kamera aparatlarının da temin edilmesi bu durumda önemli hale geliyor. Zorlu spor aktivitelerinde aksiyon kamerasının hasar görmemesi için koruyucu aksesuarların satın alınması gerekiyor. Tırmanış gibi aktiviteler sırasında yapılan çekimde kameranın düşme ihtimaline karşı alınacak aparatların ve sabitleme araçlarının da sağlam olmasına dikkat edilmesi önemlidir.

Aksiyon Kamerası Seçerken...

  • Aksiyon kamerası araç içinde kullanılacaksa mutlaka görüntü sabitleme özelliğinin olmasına dikkat edin.
  • Görüntü çekerken aynı zamanda ses de kaydetmek istiyorsanız aksiyon kameraları ile uyumlu yaka mikrofonlarını tercih edin.
  • Çektiğiniz görüntülerin anında işlenebilir olmasını istiyorsanız aksiyon kamerası modelinde Wi-Fi özelliğinin olup olmadığına dikkat edin.
  • Fiyat performans araştırması yaparak uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ürünü tercih edin.
  • Aksiyon kamerasının çözünürlüğü, hafızası, HDIM bağlantı çıkışı, slot girişleri ve şarj kapasitesine dikkat edin.

Bunları da Unutmayın

  • Tercih ettiğiniz aksiyon kamerası modelinin suya dayanıklı olup olmadığını öğrenin.
  • Deniz aşırı ülkelerde prizlerin farklı olması dolayısı ile eğer yurt dışına seyahat edecekseniz mutlaka aksiyon kameranızı şarj etmek için yanınızda dönüştürücü götürün.
  • Aksiyon kameranızın hasar almaması için özel korumalı çantasını da satın alın.
  • Doğa manzaraları çekecekseniz aksiyon kameranızın geniş açı özelliği olup olmadığına dikkat edin.
  • Araç içinde kullanılacak aksiyon kamerası modelleri için satılan araç kitlerinden edinin.