GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Tenis Titreşim Önleyici

kategorisinde 29 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Tenis Titreşim Önleyici

Dünyanın en popüler sporları arasında yer alan tenis sporunda da diğer spor dalları gibi performans iyileştirmeye yönelik birçok farklı aksesuar kullanılır. Tenis titreşim önleyici de amatör ya da profesyonel tenisçiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir araçtır.

Tenis Titreşim Önleyici: Gereklilik ve Prestij

Tenis Titreşim Önleyici

Tenis titreşim önleyiciler; tenise yeni başlayanlar için tenis raketi tellerine takılan, vuruş sırasında oluşacak titreşimi önlemeye yarayan şok emici bir aksesuardır. Bir başka fonksiyonu ise raketin topa değdiğinde oluşturduğu konsantrasyon bozucu "ping" sesini yumuşatması ve daha tok bir ses oluşturmasıdır. Raketinizdeki bu küçük aksesuar vuruşunuzu olumlu yönde etkiler, daha tok ve dengeli vuruş yapmanızı sağlar. Titreşim önleyicinin, tenisçilerin korkulu rüyası "tenis dirseği" rahatsızlığını önlediği de henüz tam kanıtlanmamış olmasına rağmen birçok tenisçi tarafından savunulmaktadır. Novak Djokovic, Pete Sampras, Nadal gibi birçok başarılı tenisçi de kendi logolarının olduğu titreşim önleyicileri kullanmaktadır.

Hangi Çeşit Tenis Titreşim Önleyici Seçmelisiniz?

Tenis Titreşim Önleyici

Ürün çeşitleri satış adedine, şekline ve yapısına göre değişiklik gösterir. Klasik yuvarlaklar (button), dikdörtgenler, üçgenler, bumerang benzeri şekle sahip olanlar, solucana benzeyen uzun kancalı elastik ip şeklinde olanlar (warm), ciddi ya da esprili olanlar arasında işlevsel olarak bir fark yoktur. Tenis sporu için üretim yapan birçok markanın tenis titreşim önleyicisi modellerine rastlayabilirsiniz. Örneğin Wilson ve Prince gibi markalarda çeşitli fiyat aralıklarında bu ürünleri bulabilirsiniz. Hatta Wilson'un çeşitli "emoji" figürlü ürünleri ile maçtaki hissiyatınıza ya da günlük modunuza göre titreşim önleyicinizi de değiştirebilirsiniz. Ateş şekli ile rakibinizi korkutabilir, çiftler turnuvalarında aynı titreşim önleyiciyi kullanarak takım ruhu yaratabilirsiniz. Tenis titreşim önleyici fiyatları ise çeşitlerine, ambalaj içi adetlerine ve markalarına göre çeşitlilik gösterir. Size en uygun ürünü bulana kadar birkaç farklı çeşidi deneyebilir, oyununuza en faydalı olan titreşim önleyiciye karar verebilirsiniz.

Kaç Adet Almalısınız? Ömürleri Ne Kadardır?

Tenis Titreşim Önleyici

Aksesuarınızı istediğiniz adette satın alabilir, istediğiniz zaman rahatlıkla değiştirebilirsiniz. 75'li, 100'lü ve daha fazla adetteki paketleri mevcuttur. Çoklu paketleri tenis kulüpleri çeşitli organizasyonlarında dağıtmak için satın alabilirler ya da tenis öğretmenleri öğrencileri için kullanabilirler. Plastik, silikon veya kauçuk malzemeden üretilirler. Sert fakat esnek yapıda ürünlerdir. Adet olarak satılırlar. Tekli, ikili ya da daha çok adetli ambalajlar ile satışa sunulurlar. Ultra hafiftirler. Böylece raket ağırlığına hissedilir bir katkıda bulunmaz, performansı olumsuz yönde etkilemezler. Güvenilir malzemelerden üretildiğinden emin olabilmek için güvenilir markaların ürünlerini tercih etmek gerekir. Genel tenis kurallarına uygun boyutlarda olmalıdırlar. Büyük bir düğme boyutunda olan klasik daire şeklindeki ürünler ile solucan titreşim önleyiciler benzer hacim kaplarlar.