GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Masa Tenisi Topu

kategorisinde 224 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Masa Tenisi Topu

Masa tenisi ülkemizde oldukça ilgi gören salon sporları arasında bulunuyor. Masa tenisi oyunu konusunda profesyonelleşmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız masa tenisi raketinin yanı sıra masa tenisi topunun seçimine de özen göstermelisiniz. Bazı özel noktalara dikkat ederek size en uygun masa tenisi topunu seçebilirsiniz.

Masa Tenisi Topunun Yapısına Karar Verin

Masa Tenisi Topu

Her ne kadar tüm masa tenisi topları aynı gibi gözükse de piyasada çok farklı çeşitte alternatifler bulunuyor. Masa tenisi topunu seçerek yapısıyla ilgili detaylı bilgi alarak ve ihtiyacınız olan çeşidine karar vererek satın alabilirsiniz. Özellikle normal oyun topları ile antrenman topları arasında da farklılıklar bulunduğunu bilmelisiniz. Yeni dikişsiz plastik masa tenisi topları oyuncular arasında oldukça popüler olarak kullanılıyor. Yine de fiyatlarının kalitesine ve dayanıklılığına göre değişiklik gösterdiğini söylemek gerekiyor. Aynı zamanda dikişli plastik masa tenisi topu da kaliteli toplar arasında yer alıyor. Buna karşılık fiyatları markasına göre değişmekle beraber daha yüksek olarak belirleniyor.

Üretim Tarihine Dikkat!

Masa Tenisi Topu

Masa tenisi topu modelleri son yıllarda malzeme ve kullanıcıların genel tercihi bakımından değişime uğruyor. Özellikle eskiden kullanılan spinli toplar yerini kaliteli plastik toplara bırakıyor. Bu nedenle herkesin yoğun olarak kullandığı, kaliteli bir top tercihi için masa tenisi oyuncularının genel eğilimlerini dikkate alabilirsiniz. Bununla birlikte eski üretim masa tenisi toplarının bazıları daha dayanıksız olabiliyor. Yeni kaliteyle yeni üretilmiş masa tenisi toplarına yönelebilirsiniz. Antrenmanlarda kullanmak için dikişsiz 40+ antrenman topları bulunuyor. Aynı şekilde dikişli plastik 40+ antrenman topları da masa tenisi oyuncuları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Üretiminde kullanılan teknoloji sayesinde daha yüksek performans sağladıkları ve daha dayanıklı olduklarını söylemek mümkün oluyor. Tüm masa tenisi topu çeşitlerini farklı markalarda, farklı masa tenisi topu fiyatları ile bulabilirsiniz. Kaliteli ve ihtiyacınıza uygun masa tenisi topu çeşidine karar verdikten sonra bütçenize uygun bir tercih yapabilirsiniz.

Masa Tenisi Topunun Yıldızını Seçin

Masa Tenisi Topu

Masa tenisi toplarında 3 yıldız ve 1 yıldız gibi ibareler bulunuyor. Bunlar topların kalitesini ve maçlarda kullanıma uygunluğunu belirleyen faktörler arasında yer alıyor. Ancak masa tenisi toplarının yıldızlarının ITTF tarafından verilmediğini de bilmek gerekiyor. Topun üzerinde bulunan yıldızın doğruluğuna güvenebilmek için lisanslı top üreticisi olan markalara yönelebilirsiniz. 3 yıldızlı masa tenisi topları daha kaliteli olmakla beraber özellikle maçlarda tercih ediliyor. 1 yıldızlı masa tenisi toplarını ise antrenmanlarda kullanmak için tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak ise 1 yıldızlı masa tenisi topları 3 yıldızlı masa tenisi toplarına oranla daha uygun fiyatlı olarak satışa sunuluyor.

Kaliteli Bir Masa Tenisi Topu Nasıl Olmalı?

  • Topun dönmesini ve hızını azaltmak suretiyle servis karşılamayı kolaylaştırması için 38 mm yerine 40 mm olmalıdır.
  • Masa tenisi topu seluloid adı verilen malzemeden yapılmış olmalıdır.
  • Üstü çizgili olanları savrulma yapabildiğinden kaliteli bir masa tenisi topu tam küre şeklinde olmalıdır.
  • Dayanıklı masa tenisi topu masa üstünde dairesel hareketler ile baskı yapıldığında çatlamamalıdır.
  • Spinli toplara oranla daha dayanıklı olması nedeniyle kaliteli masa tenisi topları kaliteli plastik malzemeden üretilmelidir.

Masa Tenisi Topu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Masa tenisi topunun beyaz veya turuncu renkte olması gerekir.
  • Masa tenisi topunun üretim tarihine bakarak yakın tarihte üretilmiş olanlarını seçmek gerekir.
  • Profesyonel oyuncular için kullanacakları topun ITTF onaylı olması gerekir.
  • Topu satın almadan önce yapımında kullanılan malzemenin dayanıklılığına dikkat etmeniz gerekir.
  • Maçlarda kullanmak için alacağınız masa tenisi topu için üretici firmanın lisanslı olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.