GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Masa Tenisi Seti

kategorisinde 437 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Masa Tenisi Seti

Masa tenisi oynamaya karar verdiğinizde tüm ekipmanları ayrı ayrı satın almak yerine masa tenisi masası, masa tenisi raketi ve masa tenisi topundan oluşan masa tenisi setlerini satın almak daha avantajlı bir tercih oluyor. Ancak bu ürünleri almadan önce her bir parçanın teknik özelliklerini öğrenmeniz ve ihtiyaç duyacağınız niteliklere karar vermeniz gerekiyor. Masa tenisi seti satın almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları birlikte inceleyelim.

Nerede Oynayacağınıza Karar Verin

Masa Tenisi Seti

Masa tenisi masası, masa tenisi seti içerisindeki en önemli ekipmanlardan bir tanesidir. Bu nedenle set tercihinde ilk olarak masa tenisi masasına göre bir seçim yapmak gerekiyor. Oyunu ağırlıklı olarak oynayacağınız mekâna göre masanızı seçebilirsiniz. İç mekânda kullanacaksanız piyasada satılan hemen hemen her masa konforlu ve keyifli bir şekilde kullanmak için gayet uygun oluyor. Ancak dış mekânda masa tenisi oynayacaksanız yüzey ve iskelet bakımından zorlu hava koşullarına dayanıklı modellere yönelmeniz gerekiyor. Hem dış mekânda hem de iç mekânda oynamayı düşünüyorsanız portatif masalara yönelebilirsiniz. Bu masalar aynı zamanda oyun oynayacağı mekânda yeterli alanı olmayan kişiler için de ideal oluyor. Oyun bittikten sonra pratik bir şekilde katlanıp kenara konulabiliyorlar. Ayrıca oyunu bulunduğunuz ortamda tek başınıza da oynamayı düşünüyorsanız tek tarafı kapanabilen masaları tercih etmek gerekiyor. Böylece oldukça keyifli ve etkili antrenmanlar da yapmak mümkün oluyor. Dolayısıyla masa tenisi oyununu nerede ve ne şekilde oynayacağınıza karar vererek masa tenisi setinde yer alacak oyun masasını da doğru şekilde seçebilirsiniz.

Oyun Stilinizi Belirleyin

Masa Tenisi Seti

Masa tenisi masasını seçtikten sonra seçmeniz gereken oyun ekipmanlarından bir tanesi de masa tenisi raketi oluyor. Masa tenisi seti içerisinde bulunacak olan raketlerin oyun stilinize uygun olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktada karar vermeniz gereken en önemli detay; savunma oyunu mu atak oyunu mu yoksa hem savunma hem de atak oyunu mu oynayacağınız. Atak yapmak istiyorsanız OFF raketleri, OFF+ raketleri, OFF- raketleri tercih edebilirsiniz. Ancak üç farklı sınıftaki bu raketlerin de farklı özellikleri bulunduğu için profesyonelliğinize göre seçim yapabilirsiniz. Savunma yapmak için ise DEF, DEF+ ve DEF- raketleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde hız ve kontrol açısından farklı özellikleri bulunan bu raketleri de profesyonelliğinizle doğru orantılı olarak seçmelisiniz. Son olarak hem savunma hem de atak yapmak istiyorsanız ALL, ALL+ ya da ALL- sınıfı raketler oyuncular için en uygun tercih oluyor. Katman sayısına göre ise atak yapmak istiyorsanız 3 katmanlı raketleri, savunma yapmak istiyorsanız 7 katmanlı raketleri satın alabilirsiniz.

Topun Özelliklerini İnceleyin

Masa Tenisi Seti

Masa tenisi setinin olmazsa olmaz ekipmanı toplar da tıpkı diğer ekipmanlar gibi farklı özelliklere ve niteliklere sahip oluyor. Örneğin antrenmanlarda kullanılan toplar ile maçlarda kullanılan toplar değişiklik gösteriyor. Dikişsiz ve dikişli olarak farklı yöntemlerle de üretilebilen toplar, dayanıklılık ve performans açısından oyuncuya farklı deneyimler sunuyor. Bununla birlikte masa tenisi toplarının üstünde bulunan yıldızlar da ürünün kalitesi hakkında açıkça fikir veriyor. Maçlarda kullanacaksanız 3 yıldızlı masa tenisi toplarını tercih edebilirsiniz. Satın alacağınız topun teknik özelliklerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Masa Tenisi Masası Seçerken...

  • Oyundan zevk alabilmeniz ve kendinizi geliştirebilmeniz için masanın uygun sıçrama kapasitesine sahip olması gerekir.
  • Eğilme gibi sorunlarla karşılaşmamak için masa tenisi masasının ayak yüksekliklerinin ayarlanabilir olması gerekir.
  • Masanın uzun yıllar kullanılabilmesi için kaliteli bir yüzey kaplamasına sahip olması gerekir.
  • Masanın güvenli şekilde sabitlenebilmesi için ayaklarında fren sistemleri bulunması gerekir.
  • Her zeminde dengeli ve keyifli bir oyun oynayabilmek için masanın tam yatay olması gerekir.

Masa Tenisi Raketi Seçerken Dikkat!

  • Oyun sırasında zorlanmamanız ve raketi rahat kontrol edebilmeniz için raketin ağırlığının 70 ile 100 gram arasında olması gerekir.
  • 0 ile 100 arasında olması gereken kontrol değerinin satın alacağınız rakette mümkün olan en yüksek değerde olması gerekir.
  • 0 ile 100 arasında olması gereken hız değerinin satın alacağınız rakette mümkün olan en yüksek değerde olması gerekir.
  • Kontrolün kolaylaşması için raketin üzerinde bulunan kaplamanın yeterli ölçüde kalın olması gerekir.
  • Başlangıç raketi olarak OFF+ raketlere yönelmemeniz gerekir.