GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Pilates, Yoga Çemberi

kategorisinde 1121 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Pilates, Yoga Çemberi

Sağlıklı yaşam öğretisi olarak kabul gören pilates ve yoga disiplinlerinin daha etkili yapılmasını sağlayan pilates çemberi ve yoga çemberi; esnek yapısı sayesinde başta bacak, kalça, sırt ve karın kasları olmak üzere tüm vücut kaslarını güçlendirir. Vücut esnekliğinin artmasını sağlayan ürünler aynı zamanda sırt kaslarını da güçlendirir ve duruş bozukluklarının önüne geçer.

Pilates ve Yoga Yaparken Kullanılan Malzemeler

Pilates, Yoga Çemberi

Etkili pilates ve yoga egzersizleri için çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Pilates topu, yoga çemberi modelleri, pilates minderi, yoga matı, twister, roller, pilates bandı, dambıl gibi çeşitli malzemeler egzersizlerin daha rahat ve etkili yapılmasına imkân tanır. Pilates topları genellikle ısınma, bacak ve kalça egzersizleri ile gövde gerinme hareketleri için kullanılır. Farklı ebatlarda tasarlanan pilates topları ile birlikte genellikle şişirme pompası da satışa sunulur. Pilates minderi ve yoga matları ise zemin hareketleri sırasında kaymayı önler ve yumuşak dokusu ile sırt ve bal kaslarında hasar oluşmasını engeller. Özellikle kasların direnci için kullanılan pilates bantları, ısınma hareketleri için ideal bir kullanım seçeneği sunar. Roller modelleri ise duruşu düzeltmek ve denge hareketlerini kolaylaştırmak için tasarlanır. Sıkıştırılmış sert sünger kullanılarak tasarlanan roller'lar farklı boyutlara sahiptir.

Pilates, Yoga Çemberi

Pilates, Yoga Çemberi

Hafifliği ile dikkat çeken pilates ve yoga çemberleri özellikle basen ve karın bölgesini çalıştıran egzersizlerde yardımcı ekipman olarak kullanılır. Yanlarında iki tutacağı olan pilates ve yoga çemberleri eller ya da bacaklar arasına yerleştirilerek kullanılır. Yaylı direnç sistemi prensibine göre çalışan çember ile kaslar derinlemesine güçlenir, duruş bozukluklarının önüne geçilebilir ve kasların zorlanmadan şekillenmesi sağlanır. Ana kas gruplarını çalıştırmak için tasarlanan ürün ile bel, kalça, karın, iç bacak, dış bacak, göğüs ve kol kaslarını çalıştıran egzersiz hareketleri daha etkili yapılabilir. Kas gruplarının direncini arttırarak sıkı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olan pilates ve yoga çemberleri Delta, Remax, Busso, Cossa, Altis, North Pasific, Aveksa, Universal gibi markaların yer aldığı Gittigidiyor'da uygun fiyatlarla satışa sunulur. Antrenman ve tedavi edici egzersizlerin yapılmasını kolaylaştıran pilates ve yoga çemberi fiyatları ürünün markasına ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Gittigidiyor'da yer alan pilates ve yoga çemberi fiyatlarını inceleyerek beklentilerinizi karşılayan ürünü kolayca satın alabilir ve daha etkili egzersizler yapabilirsiniz.

Pilates, Yoga Çemberlerinin Kullanım İpuçları

Pilates, Yoga Çemberi

Egzersizlerinizi çember ile yapmak için bir uzmandan yardım almalısınız. Vücudunuza uygun şekilde kullanmadığınızda etkili sonuç yaratmayabilir. Ellerin ya da bacakların arasına yerleştirilen pilates, yoga çemberleri ile yapılan egzersizlerden beklenen faydayı alabilmek için düzenli yapmanız gerekir. Haftada en az iki gün birer saatlik egzersiz programı vücudunuzun şekillenmesine yardımcı olabilir. Pilates çemberi modelleri kullanılarak yapılan pilates ve yoga hareketleri düzenli yapıldığında, sırt, bel ve bacaklarda oluşan kronik ağrıların azalmasına yardımcı olabilir. Yapılan egzersizlerde doğru nefes alma teknikleri için konusunda uzman eğitmenlerden yardım almalısınız.