GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Egzersiz, Direnç Yayı

kategorisinde 632 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Egzersiz, Direnç Yayı

Ergonomik ve işlevsel tasarımıyla vücudun çalıştırması zor bölgelerini pratik bir şekilde çalıştırmayı sağlayan egzersiz yayı, ayarlanabilir direnç özelliği sayesinde hem spora yeni başlayan bireylerin hem de ileri düzeyde spor yapan bireylerin kullanımı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Kolay taşımaya uygun olarak geliştirilen egzersiz yayı, dilediğiniz her an ve her yerde spor yapmanıza imkan tanır. Bu sayede spor yapacağınız zamanı ve mekanı kendiniz belirleyerek, vücudunuzu hedeflediğiniz görünüme ulaştırabilirsiniz.

Kullanışlı El Yayı

Egzersiz, Direnç Yayı

Pençe, bilek, ön kol ve kol bölgesini etkili bir şekilde çalıştıran el yayı, ayarlanabilir direnç özelliği sayesinde 10-40 kg arası kuvvete karşı koymanızı sağlar. El yayı sayesinde, serbest ağırlık çalışmalarında göz ardı edilen ya da çalıştırması zor olduğu için üzerinde pek fazla durulmayan kas gruplarını çalıştırarak, hem etkileyici bir görünüme hem de kuvvetli kollara sahip olabilirsiniz. Pense sıkma hareketiyle, yaylı mekanizmayı gerdirme prensibine göre çalışan ürün ergonomik bir tasarıma sahiptir. Markalara ve fiyatlara göre değişkenlik göstermekle beraber genellikle sert plastikten üretilen egzersiz yayı modelleri, bu özelliği itibarıyla uzun süreli kullanıma son derece uygundur. Kavrama yerlerinde kullanılan yumuşak dokulu malzeme ve tutmayı kolaylaştıran girintili yapı, egzersizleriniz esnasında tam kavrama sağlar ve herhangi bir rahatsızlık hissi yaşamazsınız.

İşlevsel Göğüs Yayı

Egzersiz, Direnç Yayı

Kombine dizaynı sayesinde vücudun alt ve üst ekstremitesinde bulunan kasların çalışmasına olanak tanıyan göğüs yayı, fiziksel donanımının yanı sıra ergonomik tasarımıyla da beklentileri tam anlamıyla karşılar. Fonksiyonel tasarıma sahip olan yay sayesinde büyük ve küçük kas gruplarını rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Hedef kas grubunun çalışması için optimum hareket açısı sağlayan ürün, kullanıcı konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Tutamaklarda bulunan parmak girintileri ve ayak aparatının, ayak tabanının anatomik yapısına uyum sağlayan formu sayesinde kullanıcıya tam uyum sağlayarak hareketin verimli bir şekilde yapılmasına olanak tanır. Ayarlanabilir direnç özelliğiyle de yapacağınız antrenmana göre ya da bulunduğunuz seviyeye göre kişiselleştirmeler yapabilirsiniz.

Bilek ve Ön Kol Güçlendirme Yayı

Egzersiz, Direnç Yayı

Çalıştırması zor bilek ve ön kol kasları için geliştirilen direnç yayı, avuç içi ve ön kol arasına yerleştirilerek bileğin içe doğru bükülmesi prensibine göre çalışır. Bu hareketi yapmak için gereken kuvvet, bilek ve ön kol kasları tarafından sağlandığı için antrenman esnasında o bölgede kasılmalar oluşur. Bu kasılmalar neticesinde kaslar etkin bir şekilde çalışarak hem kuvvetlenir hem de hacim kazanır. Kullanımı son derece basit olan ürün, yumuşak dolgulu malzeme ile kaplandığı için egzersiz esnasında ağrıya neden olmaz.

Ekipmanların Öne Çıkan Teknik Detayları

  • Yerleşik manivelası sayesinde direnç seviyesinin ayarlanmasına olanak tanıyan el yayı.
  • Etkin yay sayısı artırılarak ya da azaltılarak direnç seviyesi ayarlanabilen göğüs ve ayak yayı.
  • Vücudun anatomik yapısına uyum sağlayan forma sahip bilek ve ön kol güçlendirme yayı.
  • Uzun ömürlü kullanım sağlayan malzeme kalitesi.
  • Taşımaya ve muhafazaya uygun ergonomik fiziksel ölçüler.

Egzersiz, Direnç Yayı Kullanacaklar İçin Tavsiyeler

  • Vücut tipinize göre hazırlanmış ve kişiselleştirilmiş antrenman programlarını uygulamak, gerçekleştirdiğiniz egzersizlerden maksimum verim elde etmenizi sağlar.
  • Alanında uzman bir spor eğitmeninden destek almak, hareketlerin doğru uygulanması açısından önem arz eder.
  • Ekipmanları amacına uygun olarak kullanmak, uzun süreli kullanım bakımından önemlidir.
  • Özellikle kol, ön kol ve bilek çalışmasında kullanılan egzersiz yaylarını her iki kol için eşit tekrarda kullanmak, kolların dengeli görünümü açısından önemlidir.