GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Ağırlık, Mekik Sehpası (Bench)

kategorisinde 531 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ağırlık, Mekik Sehpası (Bench)

Vücut geliştirenler için büyük öneme sahip olan ağırlık sehpası, mekik sehpası ya da bench modelleri yenilikçi teknolojilerden güç alarak taleplerinizi en iyi biçimde karşılamaya aday. Halterlerle ya da vücut ağırlığı ile çalışma prensibine dayanan ağırlık sehpaları vücudu farklı açılarla ve farklı ağırlıklarla çalıştırmaya imkân veriyor. Talebe göre mekik çekmek, dambıl ya da halterlerle çalışmak, bacak bölgesi egzersizleri yapmak bu ağırlık sehpaları ile olanaklı hâle geliyor. Sırt destekli sehpalarla göğüs kaslarınızı son derece iyi biçimde çalıştırabilir, rahat ve konforlu bir biçimde kas ve iskelet yapınızı güçlendirebilirsiniz.

Ağırlık, Mekik Sehpası Modelleri

Ağırlık, Mekik Sehpası (Bench)

Ağırlık sehpaları farklı niteliklerle üretiliyor. Genişlik, uzunluk, yükseklik, ağırlıkları değişkenlik gösteren bu ürünler aynı zamanda farklı bileşenlerden üretiliyor. Genel yapı materyali, sırtlık, destek ve kapak bileşenleri farklılaşan ağırlık sehpası çeşitleri böylece sizlere geniş bir seçenek yelpazesi de sunuyor. Ağırlık, mekik sehpası fiyatları ise ürünlerin özelliklerine, bileşenlerin kalitesine, markaya, tasarıma bağlı olarak farklılaşıyor.

Konforlu, Yenilikçi ve Sportif Tasarımlı Sehpalar

Ağırlık, Mekik Sehpası (Bench)

Ağırlık, mekik sehpalarının farklı pek çok tasarımı mevcut. Katlanabilir olanları, iç mekânda kullanıma uygun olanları, ek spor aksesuarı birleştirme opsiyonluları, açı değiştirme seçenekli olan modelleri, maksimum ağırlık kapasiteleri, tekerlekli olan versiyonları hayli ilgi çekiyor. Sağlam iskelet yapılı modeller yenilikçi dokunuşlarla harmanlanıyor ve ortaya hem konforlu hem de stil sahibi sehpalar çıkıyor. Delikli sırt bölgesi ile üst kasların ideal biçimde çalışmasını sağlayan modeller, oturur biçimde dambıl ya da yatar pozisyonda halter çalışmaya imkân tanıyan sehpalar son derece konforlu ve rahat bir alan yaratıyor. Ürünler aynı zamanda dış görünümleri ile de öne çıkıyor. Yenilikçi tarzlardan feyz almış olan şık tasarımlarla stilinizi dışa yansıtabilirsiniz. Mekik sehpası markaları ve model çeşitliliği dilediğinizi satın alabilme avantajını da beraberinde getiriyor.

İşlevselliği ile Performansınız Artıyor

Ağırlık, Mekik Sehpası (Bench)

Ağırlık sehpası modelleri yelpazesi ürünlerin işlevsellik dereceleri ile genişliyor. Vücut geliştirme özellikleri ve konfor standartları işlevselliği en fazla etkileyen niteliklerden. Örneğin, sağlam yapılı olanlar üzerinde daha rahat çalışılıyor, farklı katlama açılı sehpalar farklı duruş pozisyonlarına uygun biçimde destek sağlıyor ve vücudun farklı bölgeleri çalıştırılabiliyor. Göğüs kasları, sırt kasları, bacak, basen, baldır, ayak bilekleri ve daha pek çok bölgeyi ideal biçimde çalıştırabilirsiniz. Hareket kolaylığı da işlevselliği artırıyor. Dolayısıyla sırt bölgesini uygun materyallerle destekleyen, özel köpükler kullanılan ağırlık sehpaları rahatlığı doğrudan artırarak performansa olumlu etki ediyor. Taşıma tekerleği monte edilebilen modeller kolay taşıma avantajı içerdiğinden istenilen yerde çalışma da böylece mümkün oluyor. Yüksek performans sunan, işlevsel, konforlu, sağlam ve dayanıklı ağırlık sehpalarını tercih ederek vücut geliştirme seanslarını ve tüm bu süreçleri çok daha keyifli ve eğlenceli kılabilirsiniz.

Ağırlık Sehpası Kullanımı

  • Vücut geliştirmede başlangıç seviyesindeyseniz özellikle ağırlık çalışırken uzman eşliğinde ilerleyin.
  • Vücudu olması gerekenden daha fazla zorlayacak, yoracak biçimde çalışmayın.
  • Sehpaya toplam yüklenecek ağırlığı hesap ederek egzersizlerinizi yapın.
  • Boyunuza ve kilonuza uygun ağırlık sehpalarının fazla zorlanmayı önleme noktasında etkili olduğunu unutmayın.
  • Decline bench, military bench, incline bench, abdominal vb. egzersizleri yaparken doğru pozisyon almaya özen gösterin ve vücut yapınızı bozmadan bu geliştirme hareketlerini uygulayın.

Ağırlık Sehpası Satın Alırken...

  • Vücut yapınızı, boyunuzu ve kilonuzu göz önünde bulundurun.
  • Ürünün maksimum ağırlık kapasitesini incelerken hem kullanıcı ağırlığı ile birlikte halter ve dambıl kullanımı gibi diğer ağırlıkları da hesaba katın.
  • Konforunuz için sırt destekli modelleri tercih edin.
  • Sağlam ve dayanıklı ağırlık sehpalarının uzun süre kullanım vadettiğini unutmayın.
  • Egzersiz zorluk derecelerine ve profesyonellik seviyenize uygun olan ürünlere yönelin.