GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Seçili Kriterlerde Ara

Eskrim

kategorisinde 25 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Eskrim

Kökeni Orta Çağ'a dayanan eskrim, ateşli silahların öncesinde düello yapmak ya da insanları eğlendirmek için düzenleniyordu. Günümüzde ise federasyonlara bağlı olarak düzenlenen bir spor branşıdır. Eskrim 14 metre uzunluğa ve 1,5 metre genişliğe sahip bir pist üzerinde oynanır.

Eskrim Güvenlik Ekipmanları

Eskrim

Eskrim saldırı ve savunma odaklı bir spordur. Ancak asla rakibe zarar vermeye yönelik bir saldırı gerçekleştirilmez. Yine de olası zararlardan korunmak için eskrimde çok önemlidir. PBT ya da FWT gibi eskrim ekipmanları üreten markalar tarafından özel olarak tasarlanan giysileri kullanmanız gerekir. Bu giysiler koruyucu maske, koruyucu yelek, eskrim ceketi, eldiven, eskrim pantolonu ve elektrikli yelekten oluşur. Bu ekipmanların çoğu yıkanabilme veya temizlenme özelliğine sahiptir. Ayrıca bu ekipmanlar üretici markalar tarafından silahlardan alacağınız hasara karşı uzun süre dayanıklı olarak üretilir.

Eskrim Silahları

Eskrim

Eskrim ilk çıktığı yıllardan bu yana ekipman konusunda farklı ilerlemeler gösterdi. Bunlardan en önemlisi silah ve koruma giysilerinde bulunan elektronik geliştirmelerdir. Çünkü eskrim sporunda tuş adı verilen hareketle aldığınız puanları gösteren, ışıklı bildirim sistemi mevcuttur. Müsabakada kullandığınız silahlarınızı, rakip takım giysilerindeki elektronik yüzeylere değdirerek puan ışığınızın yanmasını sağlarsınız. Bu geliştirmeler sayesinde herhangi bir insan onayına bırakılmadan puanlama sistemi yapılabilir. Eğer bir müsabaka oyuncusu olmak istiyorsanız elektronik aksamlı giysilere sahip olmanız önemlidir. Daha çok antrenman odaklı ürünlerde ise bu elektronik devre sistemi bulunmaz. Antrenmanda kullanılan ürünler öncelikle dayanıklı ve güvenli olmaları için üretilir. Eskrim silah ve ekipmanları ile ilgili marka ve fiyat karşılaştırmaları için Gittigidiyor'u ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Eskrim Ekipman & Aksesuarları

Eskrim

Eskrim sporu 3 farklı silahla oynanır ve bu silahlara göre de branşlara ayrılır. Bu silahlar; epe, flöre ve kılıçtır. Epe 110 cm uzunluğa ve 750 gram ağırlığa sahiptir. Epe silahının branşında rakibinizi yenmeniz için vücudunun herhangi bir yerine isabet ettirmeniz gerekir. Flöre, epe ile aynı şekilde 110 cm uzunluğuna sahiptir, ancak epeden 250 gram daha hafiftir. Aynı zamanda flörenin ucunda elektronik ve iletken bir tuş bulunur. Bu branşta oynanan müsabakalarda yapılması gereken tuş hareketi sadece rakibin elektrikli ceketine değdirilerek yapılabilir. Elektrikli cekete değen flöreniz rakibin ışığını yakarak tuş puanı kazanmanızı sağlar. Kılıç silahı ise 105 cm uzunluğunda ve 500 gram ağırlığındadır. Oyun içerisinde hem dürtme hem de kese hareketleri için kullanılır. Kılıcın ucu ya da kenarıyla rakibinizin üst vücuduna yapacağınız dokunuşlar size sayı kazandırır.

Ekipmanları Kullanırken...

  • Her kullanım sonrası ekipmanlarınızı temizlemek kullanım ömrünü arttırabilir.
  • Güvenlik ekipmanlarınızın bir çoğu iletken olduğundan temizleme esnasında dikkatli olmak olası bozulmaları engelleyebilir.
  • Antrenmandan ya da düellolardan sonra ıslak ekipmanlarınızı kurutmanız ekipmanlarınızı koruyabilir.
  • Düellolar öncesinde ekipmanlarınızın iletken sistemlerinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olası aksilikleri önleyebilir.
  • Düellodan önce kaskınızın tam oturduğundan emin olmak güvenlik açısından önemlidir.

Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ürün satın alırken ilgilendiğiniz branş ile uyumlu ekipmanları tercih etmelisiniz.
  • Alacağınız ekipmanların antrenman türü mü yoksa müsabaka türü mü olduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Tek seferde birden fazla ekipman satın alacaksanız satın alacağınız bir ekipman çantası size kolay taşıma avantajı sağlayabilir.
  • Aldığınız elektrik aksamlı giysilerin yıkanabilir olduğuna dikkat ediniz.
  • Yedek bir kılıç satın almak olası bozulmalara karşı bir önlem olabilir.