GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dart, Bilardo

kategorisinde 2476 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dart, Bilardo

Eğlenceli bir şekilde tek başına ya da sevdikleri ile zaman geçirmek isteyenler, dart ve bilardo gibi oyunları tercih ediyorlar. Dart için kullanılan tahta, iç içe geçmiş ve renkli halkaları kesen üçgen dilimlerden meydana geliyor. Üçgen dilimlerin toplamı 20 tane olup her biri de 1'den 20'ye kadar numaralandırılıyor. Oyuncular da belirli kurallar dahilinde bu oyunu oynayarak keyifli bir şekilde zaman geçiriyor.

Dart Oynamak İçin Gerekli Olan Ürünler

Dart, Bilardo

Dart oyunu pek çok çeşitte oynanabilir. Dart oynamak için yapılan dart tahtası, farklı boyutlarda hazırlanır. Böylelikle insanlar diledikleri boyutlarda çift ya da tek taraflı olarak dart tahtası seçimlerini yapabilirler. Dartın oynanması için insanların ihtiyaç duydukları diğer şey ise dart oklarıdır. Genel olarak bu oklar dart setlerinin içerisinde yer alır. Kimi zaman ise dart tahtası ve oklarının ayrı satıldığı da görülebilir. Böylece kişiler kendi isteklerine en uygun dart setlerini rahatlıkla oluşturabilirler. 6 adet oka sahip setlerde, iki farklı renkte üçer adet dart oku bulunur. Böylelikle iki kişi dart oynarken hesaplama çok daha kolay bir şekilde yapılabilir. İsteyenler ise bu oklar yerine çelikten hazırlanılan özel oklar da tercih edebilir.

Bilardo Masasının Genel Özellikleri

Dart, Bilardo

Kişilerin kullanımına sunulan bilardo masaları, genel olarak 4 ila 6 ayaktan oluşur. Klasik tarzdaki bilardo masalarında yükseklik ayarı belliyken özel turnuvalarda kullanılmakta olan bilardo masaların yükseklikleri ise isteğe bağlı olarak ayarlanabilir. Bilardo masalarının ebatları ise kullanım türüne bağlı olarak değişim gösterir. Bilardo masalarının ölçüleri hangi oranlarda olursa olsun fark etmez, önemli olan konulardan biri; masa boyunun uzunluğunun masa eninin uzunluğundan 2 kat büyük olmasıdır. Masanın iç havuz olarak adlandırılan kısmı ise topların ilerlemesini ve yön değiştirmesini etkileyecek bir duruma sahip olmamalıdır. Genel olarak kullanılan bilardo masaları ise delikli yani cepli ve cepsiz masalar diye ikiye ayrılır.

Doğru Ürünlerle Oyun Keyfinizi Katlayın

Dart, Bilardo

Günümüzde bilardo yalnızca büyüklerin oynadığı bir oyun olmaktan çıkmış durumda. Dolayısıyla isteklere uygun çeşitli ebatlarda bilardo ürünleri görülebilir. Bu ürünlerden biri de çocukların oynaması için hazırlanan ve tamamen sağlıklı malzemelerden üretilmiş olan ürünlerdir. 28x48 cm ölçülerinde olan bilardo setinin yüksekliği 13 cm olup çocukların rahatlıkla oynamasına uygundur. Biraz daha büyük bir alanda bilardo oynamak isteyen çocuklar için ise 37x61 cm ölçülerinde ve 57 cm yüksekliğinde ahşap ayaklı bilardo setleri tercih edilebilir.

Bilardo Oynamadan Önce...

  • Set satın alınırken içerisinde hangi parçaların olduğuna dikkat edilmelidir.
  • Bilardo toplarının bir süre sonrasında uygun bir cila ile cilalanması gerekir. Aksi halde topa olması gerektiği gibi vurulsa dahi masanın üzerinde istenildiği gibi kaymaz.
  • Bilardo kullanımında olmazsa olmaz olan şey doğru boyutlardaki ıstaka seçimidir.
  • Istakanın daha etkili şekilde kullanılabilmesi adına eli saracak tarzda eldiven seçilebilir.
  • Tutkal ve zımpara zerreciklerinden hazırlanmış olan tebeşir, bilardo oynarken ıskalamanın önüne geçer.

Dart Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Dart tahtası farklı boyutlarda hazırlandığı için doğru boyutu seçtiğinize emin olun.
  • Rahatlıkla kullanabileceğiniz okları tercih edin.
  • Set olarak satılan dartların oklarını kullanmak istemezsiniz, özel hazırlanılan okları ayrıca satın alabilirsiniz.
  • Klasik tarzdaki dartlar yerine şişme dartları deneyerek açık havada eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.
  • Dart oklarının atımında iyi sonuçlar elde etmek için kol ekipman setlerini kullanabilirsiniz.