GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Seçili Kriterlerde Ara

Dans, Bale

kategorisinde 192 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dans, Bale

Sahne ışıkları altında performans sergiliyor, stüdyoda çalışıyor ya da arkadaşlarınız ile dans ediyorsanız, sizi destekleyecek ve daha kolay bir şekilde hareket etmenizi sağlayacak ekipmanlara ve kıyafetlere ihtiyacınız olur. Özel dans kıyafetleri ve bale ekipmanlarının bale, modern dans veya Latin danslarından herhangi birini yaparken size kolaylık sağlaması hedeflenir. Çoğu dans okulu ve bale topluluklarının belirli bir kıyafet kodu olduğunu görebilirsiniz. Bir kıyafet kodunun olması zamanla dans ve balenin en önemli özelliklerinden biri olmuştur.

Dans ve Bale Kıyafetleri Nelerdir?

Her dans için farklı bale ekipman ve dans kıyafetleri tercih edilir. Bale için diğer dans türlerinden farklı kıyafetler seçilebilir. Bu kıyafetler, balerin ve baletler için sadece görüntülerini tamamlayan bir araç olmanın yanı sıra dans ederken ve prova yaparken sağlık ve güvenliği de ön planda tutar. ?Tütü, ?pointe ve tozluk bir balerin veya balet için hayatları boyunca kullanacakları kıyafetler olacaktır. Tabii bu kıyafetleri tercih ederken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bale esnasında dansçıların bale taytı giymesinin bir nedeni vardır. Kumaş, çizgiyi veya şekli engellemeden bacaklardan ter çeker. Sadece bir tek parça streç giysi giyildiyse biraz daha fazla baskıya maruz kalacak olan kasık bölgesi üzerinde hafif bir kapsama alanı eklenir. Tayt tercih ederken teri emebilen malzemelerden üretilmiş, teninizin aynı zamanda hava almasını sağlayacak kumaşları tercih etmeniz işinize yarar. Tercih ettiğiniz kumaşların kolay temizlenebilir olması kullanım esnasında size avantaj sağlar. Tüm gün boyunca üzerinizde olacak kıyafetlerin, ertesi güne temiz ve hazır olması için kumaş türüne en uygun yıkama koşullarını uygulamanız gerekir.

Bale Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Satın alınırken dikkatli tercih edilmesi gereken diğer ürünler ise bale patiği ve ?pointe olarak adlandırılan bale ayakkabılarıdır. Her balerin ve baletin, farklı bir ayak yapısı ve tercihi bulunabileceğinden rahatlığın ön planda tutulması önem taşır. Aynı zamanda tüm gün giyilen bu ayakkabılar, kısa süre ?içerisinde aşınarak yenisine ihtiyaç duymaya neden olur?. Farklı marka ve firmalar tarafından üretilen pointe ve bale patikleri arasından seçtğiniz modelleri doğru bir şekilde karşılaştırmanız size yardımcı olur. Fiyat farklılıklarına sahip, doğru malzemeler ile üretilmiş ve dans esnasında sizi destekleyecek ürünlere Gittigidiyor üzerinden ulaşabilirsiniz. Dans etmek, çocuğunuzun egzersiz yaparken yeni bir hobi ve belki de geleceğini şekillendireceği bir spor aktivitesi ile tanışmasına yardımcı olur. Çocuğunuz yapmak istediği dans türüne karar verdiyse dans resitali kostümleri için alışverişe başlamanız gerekebilir. Yıl sonu resitalleri ve yarışmaları, dansın türüne göre özenli giyinmeyi gerektirir. Çocuğunuzun potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için en iyi dans kıyafetini seçmeniz önem taşır.

Çocuklarınız İçin İdeal Dans Kıyafetleri

En iyi dans kostümlerini seçmek söz konusu olduğunda, tayt ve mayoları göz önünde bulundurmanız gerekir. Çünkü bunlar en yaygın dans kıyafetleri arasında yerini alır. Stüdyonun kıyafet kurallarına ve çocuğunuzun tercihlerine uygun bir stil seçmelisiniz. Çocuğunuz birkaç dans türünde de kullanılabilen tek parça streç giysiye ihtiyaç duyar. Bu dans kıyafeti mayo olarak adlandırılır. Kolları ve bacakları açıkta bırakırken gövdeyi tamamen kaplar. Uzun kollu, tank tarzında veya etekli modeller de dahil olmak üzere birçok farklı tek parça streç giysi tasarımı arasından çocuğunuz için en uygununu tercih edebilirsiniz. Çoğu stüdyo, dansçılardan dersler sırasında tek parça dans kıyafeti giyinmelerini ister. Çünkü tek parça giysiler; rahat, esnek ve herhangi bir dans rutini için kullanılabilecek kadar dayanıklılık sağlar. Bale yapan kız çocukların kullandığı bir diğer kıyafet ise tütü olarak adlandırılan katlı ve kabarık görüntüye sahip eteklerdir. Tütüler, çocuğunuzun yaşına ve dans tarzına bağlı olarak seçebileceğiniz farklı stil ve boyutlardadır. En popüler stil olan gözleme tütü, belden aşağıya doğru farklı ağ katmanlarına sahip bir modeldir.

Dans ve Bale İçin Kıyafet Seçmenin Faydaları

  • Daha rahat ve esnek hareket etmenize yardımcı olur.
  • Düzgün bir görünüm oluşturarak dans disiplininize katkı sunar ve hareketlerinizin daha düzenli olmasını sağlar.
  • Dans esnasında kaslarınızın ve vücudunuzun daha korunaklı olmasına olanak sağlar.
  • Doğru tercih edilen ayakkabılar, dans tekniklerini daha doğru bir şekilde yapmanıza yardımcı olur.
  • Dansçıların bir takım ve ?topluluk duygusu içinde olmasını sağlar.

Kıyafet ve Ekipman Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Dans türünüze göre doğru malzemelerden üretilen kıyafet ve ekipmanlar tercih edilmelidir.
  • Dayanıklı kıyafetler tercih etmeniz uzun saatler sürecek provalarda size yardımcı olur.
  • Ayakkabı tercihinde doğru bir model seçilmeli ve konfor sağlayan, ayak yapınıza uygun numara belirlenmelidir.
  • Özellikle bale yaparken uygun olmayan bir ayakkabı ayağınıza zarar verir ve bale hareketlerini doğru yapmanıza engel olur.
  • Vücuda oturan ve kas hareketlerinizi görebileceğiniz kıyafetleri tercih etmelisiniz.