GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Cirit, Gülle

kategorisinde 55 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Cirit, Gülle

Ağırlık fırlatma esaslı spor dalları, gerek geleneksel spor etkinlikleri gerekse de olimpik branşlar arasında son derece önemli bir yer tutuyor. Sporcuları vücut koordinasyonu, teknik, güç ve senkronizasyon gibi yetenekler açısından test eden ve bu sebeple dünyanın en zor spor dalları arasında yer alan bu branşlar, her geçen gün daha fazla sporsever tarafından tercih ediliyor. Cirit, gülle ve çekiç sporları için üretilen ekipmanlar ise yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarıyor.

Cirit: Geleneğin Gücü

Cirit, Gülle

Türk kültüründeki en önemli ata sporları arasında yer alan cirit, günümüzde popüler branşlar arasında kabul ediliyor. At üzerinde oynanan son derece zor bir spor dalı olan cirit, ismini de oyunun ana unsuru olan ağır uzun çubuktan alıyor. Atlı sporcuların iki gruba ayrılıp cirit çubuğunu birbirlerine doğru fırlatmasıyla oynanan oyun, çubuğun vücuda ya da ata değmesinden kaçınma temeline dayanıyor. Bu nedenle bu sporu oynamak için de son derece kaliteli cirit çubuklarından satın almak gerekiyor. Günümüzde üretilen cirit çubukları, istenen ağırlığı sağlayabilmeleri için alüminyum alaşımından imal ediliyor. Ağırlıkları 400 gram ile 800 gram arasında değişen çubuklar; siyah, yeşil, kırmızı, sarı ve mavi saplarla üretiliyor. Bu sayede oyun esnasında hangi ciritin kim tarafından attığı ve kime isabet ettiği kolayca tespit edilebiliyor. Altis ve Selex gibi markalar tarafından üretilen ve Türk kültürünün en görkemli ata sporunu günümüzde de canlı tutan bu yeni nesil ciritler; açık alanlarda, kulüplerde ve spor salonlarında güvenle kullanılabiliyor.

Gülle ve Disk ile Sınırları Aşın

Cirit, Gülle

Olimpik spor branşları arasında önemli bir yer tutan gülle, popülerliğini günümüzde de sürdürüyor. Sporcunun gücünü ve reflekslerini ölçen gülle branşında eski asırlarda taş ve mermerden üretilmiş gülle çeşitleri kullanılırken günümüzde aynı ağırlığı sağlayacak dökümden imal edilmiş ürünler kullanılıyor. 1, 2, 3, 4 ve 5 kilogram ağırlığında üretilen gülleler, özel silikon kaplamaları sayesinde ne kadar sert atılırlarsa atılsınlar salon zeminlerine zarar vermiyor. Atletizm dalları arasında özel bir yeri bulunan ve gülleyle benzer presipte kullanılan diskler de yeni teknolojiyle son derece etkili bir şekilde üretiliyor. 1, 2, 3, 4 ve 5 kilogramlık seçeneklerle imal edilen diskler çelikten, kauçuktan ya da ahşaptan üretiliyor. Yatay biçimlerinden güç alarak fırlatılan diskler, pürüzsüz dış yüzeyleri sayesinde kusursuz bir performans yakalamanıza da olanak tanıyor.

Çekiç Modellerini Keşfedin

Cirit, Gülle

Atletizmin önemli branşlarından çekiç de günümüzde varlığını sürdüren spor dalları arasında yer alıyor. Modern çekiç modelleri, döküm demirden, çelikten ya da alüminyum alaşımdan üretiliyor. 1, 2, 3, 4 ve 5 kilogramlık alternatifler halinde üretilen çekiçler, tutma ve fırlatma aparatları sayesinde kolayca kullanılabiliyor. Özel tasarımlı dış cepheleri sayesinde salon zeminlerinde herhangi bir hasar oluşturmayan çekiç modelleri, bu sayede okullarda ve tüm kapalı spor salonlarında güvenle kullanılabiliyor. Voit, Altis, Selex gibi markalar tarafından üretilen çekiç modelleri, uygun fiyat seçenekleriyle de beğeni kazanıyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Gülle, disk ve çekiç modelleri üretici marka ve ürün malzemesi gibi özellikleri sebebiyle farklı fiyatlarla satışa sunulabilir.
  • Cirit oynamaya yeni başlayacaksanız en hafif cirit modellerinden tercih ederek ağırlığı zamanla artırmanız fayda sağlayabilir.
  • Gülle sporuna başlayacaksanız farklı ağırlıklarda gülleler satın almanız, kendinizi adım adım geliştirmenize yardımcı olabilir.
  • Ahşaptan üretilmiş disklerden satın almanız, başlangıç seviyesinde hareketleri öğrenmenizi kolaylaştırabilir.
  • Çekiç modellerinin tutma ve fırlatma aparatıyla uyumunu kontrol etmeniz, sporcu güvenliğinizi artırabilir.

Bunlara da Dikkat

  • Gülle, cirit, disk ve çekiçlerinizi düzenli aralıklarla kuru bir bezle temizlemeniz, ürünlerin kullanım ömürlerini uzatabilir.
  • Demirden üretilmiş spor ekipmanlarınızı suyla, nemle ve rutubetle temastan korumanız, paslanma sorunu yaşamanızı önleyebilir.
  • Ürünleri kullanmadığınız zamanlarda güvenli bir dolapta saklamanız, beklenmedik ev ve salon kazalarını engelleyebilir.
  • Aletlerinizi çocukların erişemeyecekleri yerlerde muhafaza etmeniz, kontrolünüz dışında gelişebilecek yaralanmaların önünü kesebilir.
  • Kapalı alanlarda kullanacağınız spor aletlerini silikon kaplamalı modellerden seçmeniz, alan güvenliğinizi sağlayabilir.