GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Similac

markasında 25 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Similac ürettiği bebek mamalarıyla yavrularınızın 3 farklı dönemine hitap etmektedir. Dünyaca ünlü küresel bir sağlık şirketi olan Abbott bünyesi altında faaliyetleri yürütülen marka ile sağlıklı bebek sütleri ve devam sütlerine sahip olabilirsiniz. Yavrularınızı doğumlarından 12. aylarının sonrasına kadar besleyebileceğiniz Similac sütlerini kategorimizden detaylıca inceleyebilirsiniz. Hekimlerinize danıştıktan sonra dilerseniz tekli ya da çoklu paketler arasından avantajlı alışverişinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

0 - 6 Ay Arası Similac Ürünleri

Bebeklerinizin gözlerini ilk açtıkları andan 6. aylarına kadar tüketebilecekleri Similac 1 mamaları anne sütünün yetersizliği ya da yokluğu durumunda tercih edilmelidir. %100 laktoz ve GOS içeriğine sahip olan ilk dönem mamaları tahılsızdır. Taurin, DHA ve nükleotid ilave edilerek üretilen 0 - 6 ay arası bebek sütleri bu açıdan elzem bileşenlere büyük oranda sahiptir. Anne sütünde doğal bir şekilde bulunan ve bebeğin büyümesine yardımcı olan taurin zihinsel gelişime katkı sağlar. Dokozahekzaenoik Asit olarak bilinen DHA ise bir Omega - 3 yağ asidi çeşididir. Bu yağ asidi de beyin gelişimine faydalı olup iyi işleyen hücre zarları için gereklidir. Bu ilk dönem Similac mamaları devam sütlerinde olduğu gibi metal kutularda muhafaza edilir. Metal ambalajlar sayesinde gıdanın besin değerleri doğru ve etkin bir şekilde korunur. Besin değerlerinin kaybolmasına engel olan metal kutular, mamaların ilk günkü lezzetini de sürdürmesini sağlar. Ürünün en doğru kullanımı ise aile ve çocuk hekimlerinin yönlendirmelerinden sonra belirlenmelidir. Bebekler için en iyi, sağlıklı ve kaliteli sütler anne sütleridir. Dünya'ya yeni gelen ve her tür dış unsurdan ziyadesiyle etkilenebilecek olan bebekler için en doğru tercih anne sütleridir. Bununla beraber anne sütünün yokluğu ya da yetersizliği durumlarında tercih edebileceğiniz ürünle bebeklerinizin ilk 6 aylık besin ihtiyacını önemli ölçüde karşılayabilirsiniz. 360 ya da 850 gram gibi farklı ağırlıklarda satışa sunulan ürünü tekli, 3'lü ya da 6 paketlerle de kategorimizden temin edebilirsiniz.

Diğer Similac Bebek Mamaları

İlk 6 aydan sonra anne sütünün yetersizliği ya da yokluğu söz konusuysa Similac devam sütü ürünleriyle bebeğinizi besleyebilirsiniz. Farklı hacimlerde satın alabileceğiniz devam sütleri de tekli ya da çoklu paketlerle kategorimizde satışa sunulmaktadır. 6 ile 12 ay arasındaki bebekler için tercih edebileceğiniz devam sütleri %100 laktoz + GOS formülüyle üretilir. Müthiş bir kalsiyum ve fosfor kaynağı olan ürün vitamin bakımından da çok zengindir. A, B12, C, D, E ve K vitaminlerini içeren Similac 2 numaralı devam sütleri aynı zamanda potasyum, demir ve çinko kaynağıdır. Metal kutusu sayesinde oldukça iyi ambalaj şartları altında muhafaza edilen ürüne farklı alım imkanlarıyla sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bebeklerinizi 12. aydan itibaren besleyebileceğiniz devam sütleri ise Similac 3 olarak öne çıkar. Zengin bir protein, kalsiyum ve fosfor kaynağı olan ürün A, B12, C, D, E ve K vitaminleri içermektedir. Bebeğinizin fiziksel ve zihinsel fonksiyonlarını geliştiren tüm bu içerikler yanına potasyum, demir ve çinko da optimum oranlarda eklenir. 1 yaşın üzerindeki çocuklarınızı besleyebileceğiniz bu devam sütleri normal büyüme, kemik gelişimi ve bilişsel gelişime katkı sağlar. Similac bebek maması ürünlerini fiyat ve özellikleriyle kategorimizden inceleyebilirsiniz. Ürün adedi, tüketilecek dönem, paket başına düşen ağırlık gibi unsurlara göre değişen Similac fiyatları için de sayfamızdan kapsamlıca bilgi alabilirsiniz.

Similac Bebek Sütlerinin Hazırlanışı

Her ne kadar bebekler için en doğru besin kaynağı belli yaşa kadar anne sütü olsa, doğal yolla beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda Similac ürünlerini tercih edebilirsiniz. Her mamanın farklı hazırlanışı olduğuna da dikkat etmeniz gerekir. 0 - 6 ay arası bebekler için imal edilen 1 numaralı sütü hazırlayacağınız malzemeleri, biberon şişesi ve emziği önce iyi yıkamanız gerekir. İyice durulayıp 5 dakika kaynattıktan sonra mamayı hazırlayacağınız tezgahı da temizlemelisiniz. Mamaya ilave edilecek suyun ayrı bir kapta 5 dakika boyunca kaynatılması gerekir. Su 35 dereceye kadar soğuduktan sonra sterilize edilen biberona koyulabilir. Ölçeği kutunun içine sokup doldurduktan sonra temiz bir bıçakla tozun seviyesini dengeleyebilirsiniz. Biberondaki her 60 ml su için 1 ölçek Similac 1 bebek sütü eklenmelidir. Ürünü tam çözünene kadar karıştırmanız gerekir. Hemen ardından sıcaklığını kontrol ettikten sonra bebeğinizi afiyetle besleyebilirsiniz. Önerilen bir diğer hijyenik kural da 1 saat içerisinde kullanılmayan mamanın atılması gerektiğidir. Bebeğinizin diğer yaş evreleri için satın alabileceğiniz devam sütlerinde de uygulamanız gereken farklı hazırlanış evreleri yer almaktadır.