Sıfır Risk ile alışverişin güvence altında

İnternetten alışverişi daha güvenli kılan ödeme-onay sistemiyle kolayca ve risk almadan alışverişini tamamla

Ürünü satın al

Ödemen, sen onay verene kadar güvenli havuz hesabımızda tutulur

Satıcı kargolasın

Ödemenin ardından satıcı, ürünü adresine kargoyla gönderir

Ürüne onay ver

Teslim aldığın ürünü inceler, anlatıldığı gibiyse onay verirsin

Ödemen aktarılsın

Onayınla birlikte paran havuz hesabından satıcıya aktarılır

Sıfır Risk nedir?

Sıfır Risk, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfedip geliştirdiği, e-ticareti daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapabilirsin. Satın aldığın ürünü teslim alıp onayladıktan sonra ödemen satıcıya aktarılır. Böylece risk almadan alışveriş yapmış olursun. GittiGidiyor'daki tüm alışverişler Sıfır Risk güvencesinde gerçekleşir.

Güvenli Alışverişe Hemen Başla

Sıkça sorulan sorular

Satıcı soruları

Sıfır Risk'in bana faydası nedir?

Sıfır Risk sayesinde alıcı ürüne onay verdikten sonra sattığın ürünün bedeli banka hesabına aktarılır. Ürünün ve paran GittiGidiyor güvencesi altında olur.

Alıcı siparişe onay vermezse ne yapmalıyım?

Ürünü kargoladıktan sonra alıcının ödeme onayı vermesi için 3 (üç) iş günü süresi vardır. Alıcı bu süre içerisinde ödeme onayı vermezse Hesabım-Sattıklarım sayfasında, ürünün bulunduğu satırda "Onay Hatırlat" butonu çıkar. Bu buton üzerinden alıcıya onay hatırlatma mesajı gönderildiğinde son 24 saatlik süreç başlatılır. Alıcı son 24 saat içerisinde de ödeme onayı vermezse veya onay süresini uzatmazsa GittiGidiyor tarafından siparişe otomatik onay verilir.

Ödeme onayı bekleyen işlemlere Hesabım-Sattıklarım sayfasından ulaşabilirsin.

Alıcı soruları

Sıfır Risk'in bana faydası nedir?

Sıfır Risk sayesinde ödemen hemen satıcıya aktarılmaz, senden onay gelene kadar güvenli havuz hesabımızda bekletilir. Onay veya iade kararını vermen için, satıcının ürünü kargoya verdiği tarihten itibaren 3 (üç) iş günü süren olur. Ürüne onay verdiğinde paran satıcının banka hesabına aktarılır.

GittiGidiyor havuz hesabı nedir?

Havuz hesabı, GittiGidiyor'da yaptığın tüm ödemelerin aktarıldığı güvenli hesaptır. Bir ürünü satın aldığında paran önce GittiGidiyor'un yönettiği güvenli havuz hesabında tutulur. Ürünü teslim alıp onay verdiğinde havuz hesabındaki para GittiGidiyor tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen para, satıcıya aktarılmaz; kartına/hesabına iade edilir. Böylece paran ve alışverişin %100 güvence altında olur.

Siparişime ne kadar süre içerisinde onay vermeliyim?

Siparişine satıcı ürünü kargoladıktan sonra 3 (üç) iş günü içerisinde onay vermen gerekir.

Siparişim 3 (üç) iş günü içerisinde bana ulaşmazsa ne yapmalıyım?

Siparişim 3 (üç) iş günü içerisinde adresine ulaşmazsa Hesabım-Siparişlerim sayfasından, ürünün bulunduğu satırdaki "Sorun Bildir" butonu ile onay süresini 72 saat uzatabilirsin.

Ürünü iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Tüketicinin korunması hakkındaki kanun gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Siparişe ödeme onayı verilse dahi alıcılar cayma haklarını kullanarak ürünleri iade edebilir.

Onay verdiğin ürünü iade etmek istersen teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde Hesabım-Siparişlerim sayfasından iade sürecini başlatıp kargo ücreti ödemeden ürünü satıcıya iade edebilirsin.

X