Google Reklam Paketi

Google Reklam Paketi nedir?

Google Reklam Paketi, GittiGidiyor reklam uzmanları tarafından yönetilen, bütçesini sizin belirlediğiniz reklam programıdır. Google Reklam Paketi ile GittiGidiyor'un reklam bütçesine ek olarak, satın aldığınız paket ölçüsünde ürünlerinizin daha fazla Google Alışveriş Reklamları'nda yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Google Reklam Paketi'nden nasıl yararlanırım?

Reklam hizmetinden yararlanmak için ihtiyacınıza en uygun Google Reklam Paketi'ni satın almanız yeterlidir. Ürünlerinizin Google'a iletilmesi, reklam süreçlerinin takibi GittiGidiyor reklam uzmanları tarafından yapılır ve sonuçlar ayrıntılı olarak size raporlanır.

Google Reklam Paketi sayesinde ürün reklamları nerelerde görünür?

Google Reklam Paketi aldığınızda ürünleriniz Google Alışveriş Reklamları alanında görüntülenir.

Google Reklam Paketi'nin avantajları nelerdir?

- Google aramalarında karşınıza çıkan ve en üstte yer alan Google reklamları bölümünde, benzer satıcıların önünde yer alma şansını yakalayabilirsiniz.

- Bu reklam modeli sayesinde büyük kitlelerin ürünlerinizi görmesini sağlayarak satış performansınızı ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

- Google Reklam paketi ile rakiplerinize göre daha fazla görünürlük elde edebilirsiniz.

Google Alışveriş Reklamları nasıl çalışır?

Google Reklam Paketi, reklam vermek istediğiniz ürünleri Google'ın okuyabileceği ve işlem yapabileceği bir formata kaydeder. Bir kullanıcı Google'da arama yaptığında, Google iki özelliğe bakar: - Müşterinin arama terimlerine uygun olan ürünler - Ürün için verilen teklif miktarı Ürünleriniz için satın aldığınız paket ölçüsünde günlük ortalama bir bütçe belirlenir ve reklamlarınız, bir reklam açık artırmasına katılır. GittiGidiyor Reklam Uzmanları bütçenizi de göz önünde bulundurarak ve Google'ın algoritmasina bağlı olarak ürünlerinize en uygun teklifleri verir. Açık arttırmayı kazanan ürünler Google'da arama yapan kullanıcılara gösterilir. Google Alışveriş Reklamları'nın nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Reklam maaliyeti nasıl oluşur?

Google Alışveriş Reklamları tıklanma başına ücretlendirilir. Bu ücretler her listeleme için verilen teklifler baz alınarak oluşturulur.
Belirlenen günlük bütçe ortalamadır ve bazı günlerde %100 dalgalanmalar olabilir. Bazı günler ortalama bütçenizin altında, bazı günler ise üstünde harcayabilirsiniz. Bunun sebebi Google'ın arama trafiği fazla olan günlerde reklamlarınızı daha sık göstermesi, reklamlarınızın size getirisini maksimize etmeye çalışmasıdır. Satın aldığınız paket ölçüsünde günlük bütçe belirlenir ve günlere dağıtılarak reklam yapılır.

Google Reklam Paketi hangi ürünler için kullanabilir?

Kimlik bilgileri (GTIN numarası ya da MPN kodu) kayıtlı olan ve Google Alışveriş Reklamları Kuralları'na uyan sıfır ürünler Google Reklam Paketi'ne dahil olabilir. Google Alışveriş Reklam Politikaları için tıklayın.

Listelemelerinizin Google Alışveriş Reklamları'nda yayınlanması için ürünlerinizin kimlik bilgilerinin (GTIN numarası ya da MPN kodu) sisteme mutlaka kayıtlı olması gerekmektedir.
- Kendi üretiminiz olan ürünler için kimlik bilgisi girmenize girmenize gerek yoktur. - Ürününüzün GTIN numarası yoksa MPN kodunu (Üretici Parça Numarası) girmeniz gerekmektedir. - Ürünlerinizin GTIN veya MPN numarasını bilmiyorsanız listeleme yaparken kesinlikle rastgele numaralar girmeyiniz.
Google Reklam Paketi'ne dahil olan ancak Google Alışveriş Reklamları kurallarına uymayan ve kimlik bilgileri (GTIN veya MPN) kayıtlı olmayan ürünler Google Alışveriş Reklamları'nda yayınlanmayacaktır. GTIN kuralları için tıklayınız.

Google Reklam Paketi'ne dahil olmayan kategoriler hangileridir?

Aşağıdaki kategorilerde listelenen ürünler Google Reklam PaketiWne dahil değildir. Kadın iç giyim, uyku takımı Erkek iç giyim, uyku takımı Ağızlık ve Pipo Kılıç, Kama, Bıçak Nargile Kuş Sağlık Ürünleri Sağlık Bakım Ürünleri Köpek Sağlık, Bakım Ürünleri Çakmak, Koleksiyon Pipo Avcılık, Bıçak Havalı Silahlar Poster, Afişler Kadın Çorap Poster, Afiş Kadın Elbise Kadın Etek Kadın Mayo, Bikini Erkek Giyim Mayo Diğer Tarihi Kitaplar İç çamaşırı, Uyku Tulumu Büyük beden iç giyim Zıpkınlar Unisex Bebek Mayo Unisex Bebek Uyku Takımı, İç Çamaşırı