GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Orijinal / Reprodüksiyon

Seçili Kriterlerde Ara

Fotoğraf

kategorisinde 17296 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antika Fotoğraf

Antika ürünler geçmiş zamanın ruhunu yakalamanıza yardımcı olur. Antika fotoğraflar ise size geçmişi evinize davet etme imkânı tanır. Antika fotoğraf çeşitleri eski zamanın kent manzalarına tablo olarak sahip olmanızı sağlar. Aynı zamanda eskiden yaşamış olan sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz birinin arşivlik fotoğraflarını da elde etmenize yardımcı olur. Bu çeşitliliği ile antika fotoğraflar, koleksiyon yapan kişiler arasında popüler olan ürünler arasında yer alır. Zeki Müren'in askerlik fotoğraflarına ulaşabileceğiniz gibi Osmanlı döneminden kalma halkın olduğu fotoğraflara da ulaşabilirsiniz. Eski İstanbul'un orijinal görüntülerine erişebilmenizin yanında geçmiş zamandan kalma Fransız bir askerin fotoğrafını da bulabilirsiniz. Bu dönemsel çeşitlilik ile antika fotoğraf fiyatları geniş bir aralıkta karşınıza çıkar.

Antika Fotoğraf Çeşitleri

Antika Fotoğraf

Antika fotoğraflar, bulundukları yıl, içerdikleri öge ve durumları bakımından çeşitlilik gösterir. Orijinal ürünlerin yanında reprodüksiyon denilen replika ürünler de görebilirsiniz. Bu reprodüksiyon ürünler, orijinal fotoğrafların günümüzde dijital ortamda yenilenerek tekrardan basılmasıyla kaliteleri arttırılmış fotoğraflardan oluşur. Antika fotoğraflar, eski zamanlardan günümüze kadar bozulmadan ulaşmayı başaran resimlerdir. 1900'lü yıllardan fotoğraflar olmasının yanında 2000'li yıllardan kalma orijinal resimlere de raslamanız mümkün. Birinci Dünya Savaşı'ndan bir Osmanlı askerini bulabilmenizin yanında İkinci Dünya Savaşı'ndan Alman bir subayın resmine de ulaşabilirsiniz. Eski zamanların kent manzaralarına ek olarak o dönemde yaşamış halkın resimlerinden oluşan arşivlik fotoğrafları da bulabilirsiniz. Mustafa Kemal Atatürk gibi önemli figürlerin koleksiyonluk görüntülerinin yanında Orhan Veli Kanık gibi yazarların orijinal resimlerine ulaşabilirsiniz.

Antika Fotoğrafların Kullanım Alanları

Antika Fotoğraf

Antika fotoğraflar tablo, çerçeve ya da sadece fotoğraf kağıdından oluşan alternatifleri ile karşınıza çıkar. Tablo olanları salonlarınıza, iş yerlerinize ya da çalışma odalarınıza farklı bir görsellik katmak amacıyla asabilirsiniz. Antika fotoğraflar bu şekilde hem dekoratif bir üründür hem de geçmişi yad etmenizi sağlayacak anlamlı karelerle manevi bir anlama sahip olma özelliği gösterir. Çeşitli ölçü alternatifleriyle ihtiyacınız olan boyutta tablolara ulaşmanız mümkün. Çerçevede olan antika fotoğraflarla ise çalışma masalarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Fotoğraf kağıdındaki resimleri isterseniz koleksiyon amacıyla muhafaza edebilir isterseniz de dilediğiniz çerçevenin içine yerleştirerek dekoratif bir ürün haline getirebilirsiniz.

Antika Fotoğraf Fiyatları

Antika Fotoğraf

Antika fotoğraflar Avrupa'dan, Amerika'dan, Asya'dan, Rusya'dan ya da Osmanlı'dan karelere sahiptir. Tablo halinde, çerçeveli ya da fotoğraf kağıdından oluşan üç farklı formda satışa sunulur. Orijinal ve reprodüksiyon olmak üzere iki farklı durumda karşınıza çıkar. 1900'lü yıllardan bir fotoğrafa ulaşabilmenizin yanında 2000'lerin başından bir kareye de ulaşmanız mümkün. Bu çeşitliliği sayesinde antika fotoğraf fiyatları, geniş bir aralığa sahiptir. Genellikle ikinci el olarak satılan bu ürünlerin kondisyonları, fiyatını etkileyen önemli faktörler arasında yer alır. Fotoğrafta yırtık olup olmamasının da fiyatı üzerinde kayda değer bir etkiye sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu çeşitli faktörlerler sayesinde de antika fotoğraflar, her cebe uygun fiyat alternatifleri ile karşınıza çıkar. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Antika Fotoğrafların Avantajları

  • Sevdiğiniz bir yazarın orijinal resimlerine sahip olabilirsiniz.
  • Geçmiş dönemlerin nostalji esintisini yaşama imkânı tanır.
  • Orijinal ve çarpıcı ürünler olmasıyla dekorasyon anlamında farklı bir üründür.
  • Şehirlerin eski manzaraları sayesinde duvarlarınızın havasını değiştirebilirsiniz.
  • Hediye olarak tercih edebileceğiniz bir üründür.

Fotoğraf Alırken Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler

  • Resimlerin reprodüksiyon mu orijinal mi olduğuna dikkat etmeniz gerekir.
  • Yırtılma, solma ya da çizilme olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Tablo alacaksanız eğer, duvarlarınıza uygun olan ölçüdeki alternatiflerden birini seçmelisiniz.
  • Ürün açıklamalarındaki kondisyon kısmını incelemeniz tavsiye edilir.
  • Ürünün sıfır ya da kullanılmış olup olmadığına bakmalısınız.