Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Sanat Kitapları

kategorisinde 3 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Sanat Kitapları

Sanat kitapları kategorisi; resimden tiyatroya, sinemadan heykele, mimariden fotoğraf ve müziğe dek uzanan geniş bir kitap yelpazesiyle sanatın bilinmeyen yönlerini açığa çıkarıyor. Ünlü ressamların, yönetmenlerin, müzisyenlerin hayatlarını ve eserlerini ele alan biyografi kitaplarının yanı sıra sanat akımlarını ve sanat dallarını inceleyen akademik yayınlar da okuyucuların ilgisine sunuluyor.

Bir Devre Hayat Veren Usta Sanatçıları Tanıyın

Sanat Kitapları

Picasso, Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Monet, Degas, Rembrandt, Cezanne, Henri Matisse, Kandinsky, Michelangelo, Salvador Dali, Gauguin, Goya, Edward Munch, Andy Warhol, Frida Kahlo, Bosch gibi yaşadıkları devirde sanat üsluplarıyla fark yaratan ünlü ressamlarla ilgili yayınlar, sanat kitapları kategorisinde yer alıyor. Saymakla bitmeyen ünlü ressamların; eser inceleme ve yorumlama kitapları, biyografi kitapları ve ressamlar hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz araştırma kitapları bulunuyor. Bu yayınları kullanarak kişisel araştırmalarınızı güçlendirebilir, genel kültürünüzü bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Sanatçıların yaşamını ve resimlerin hikayelerini anladıktan sonra eserlerine başka bir gözle bakabilirsiniz.

Sanatı Tarihiyle Tanımaya Başlayın

Sanat Kitapları

Sanat tarihi kitapları arasında İlk Çağ Dönemi'nden başlayarak modern sanata kadar geniş bir zaman dilimini ele alan sanat inceleme kitapları bulunuyor. Bu kitaplar aracılığıyla dünyadaki gelmiş geçmiş tüm halk ve devletlerin sanat anlayışlarını öğrenebilir, ortaya koydukları sanat üsluplarını ve eserlerini öğrenme fırsatı bulabilirsiniz. Yüzyıllara göre kronolojik bir dizilimle anlatılan sanat tarihi dönemlerini daha detaylı öğrenmek isterseniz, yalnızca öğrenmek istediğiniz dönem üzerine yazılmış olan kitaplardan faydalanabilirsiniz. Örneğin; Rönesans Dönemi, çağdaş sanat akımları, Erken Bizans Sanatı gibi aradığınız konuyu özelleştiren yayınlarla araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz.

Sanatı Anlamayı Öğrenin

Sanat Kitapları

Sanat kitapları arasında bir fotoğrafı, bir resim tablosunu ya da bir heykeli nasıl yorumlamanız ve nasıl okumanız gerektiğini anlatan uzman yazarlar ve sanat eleştirmenleri tarafından yazılan kitaplar bulunuyor. Bu kitaplardan edinerek bir sanat eserini daha iyi anlayabilir, yorumlayabilir ve daha farklı bakış açıları elde edebilirsiniz. Ayrıca John Thompson, Ernst Fischer, Özkan Eroğlu, Adnan Turani, Suut Kemal Yetkin, Nurullah Berk gibi ünlü sanat tarihçi ve araştırmacıların eserleri de görülebiliyor. Kategori içerisindeki sinema, fotoğraf, tiyatro ve diğer sanat dallarıyla ilgili olan yayınlar ise alanların öne çıkan isimlerini, eleştiri, öğreti ve teori kitaplarını, başlangıç yayınlarını ve alanın tarihiyle ilgili araştırma kitaplarını içeriyor.

Satın Alma İpuçları

  • Görsel, işitsel, plastik, fonetik ve ritmik dramatik sanat dallarıyla ilgili tüm kitaplar kategoride görülebilir.
  • Sanat dalları hakkında farklı yaklaşımların bulunduğu kitaplar satın alarak alan gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.
  • Kitaplar arasında eğlence ve hobi amaçlı edinip okuyabileceğiniz eserler de bulunuyor. Bu kitapları değerlendirerek sevdiğiniz sanat dalında bilgilerinizi artırabilirsiniz.
  • Klasik kabul edilen sanat kitapları ve edebi kitapları değerlendirebilir, çocuğunuza sanatı ve sanatçıları öğretebilirsiniz.
  • Sanat dallarına ait sözlük kitapları edinerek alanınızda kullanılan bilmediğiniz kelimeleri öğrenebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Kitaplar arasında markalar ve yayınevlerine bağlı olarak fiyat değişiklikleri gözlenebilir. Ürün açıklamalarında bulunan marka ve yayınevi isimleri kontrol edebilirsiniz.
  • Fiyatlar arasında uygun bir seçim yapmak için seri hâlinde satılan sanat yayınlarını değerlendirebilirsiniz.
  • Set olarak satılan sanat yayınları, farklı sanatçılar ya da sanat dönemleri üzerine yazılmış olabilir. Bu kitaplarla hem ilgi duyduğunuz dönem veya sanatçı hakkında daha fazla fikir sahibi olabilir hem de bilmediğiniz dönemleri tanıma şansına erişebilirsiniz.
  • Bir set içerisinde çok sayıda konuya değinen sanat kitapları, bir alanda ansiklopedik bilgi edinmenizi sağlayabilir.
  • Araştırma kitapları satın alırken, akademik kitapları değerlendirerek daha objektif bilgilere ulaşabilirsiniz.