GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Çocuk

kategorisinde 14901 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çocuk

GittiGidiyor.com sahaf kategorisinde, çocuklara yönelik birbirinden keyifli kitaplar, dergiler ve ansiklopediler yer alıyor. Keloğlan, Değer Mahallesi, Levent - Türkiye'yi Geziyorum gibi seri yayınlar, çocuklara Türk kültürü ve maneviyatla ilgili sayısız değeri öğretirken baskı tarihi 1930'lu yıllara dek uzanan çocuk dergileri ise nostalji sevenler ve araştırmacılar için eşsiz kaynaklar olarak öne çıkıyor.

Rengarenk Kitap Seçeneklerini Keşfedin

Çocuk

Sahaf kategorisi içinde yer alan kitap seçenekleri, renkli baskıları ve keyifli içerikleriyle çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmanıza yardımcı oluyor. Keloğlan, Değer Mahallesi ve Sarmaş Dolaş Öyküler gibi seri halinde yayınlanan kitaplar, birbirinden eğlenceli öyküleriyle çocuklara son derece etkileyici mesajlar verirken kategoride ayrıca Samed Behrengi, Lev Tolstoy, Susanna Tamaro gibi usta yazarların kaleminden çıkmış çocuk kitapları da bulunuyor. Daha eski tarihli çocuk kitaplarıyla ilgilenen okurlar için ise 1944 tarihli Yavrutürk, 1966 tarihli Kongo Cüceleri, 1967 tarihli Kongo Ormanları gibi yayınlara yer veriliyor. Çocuğunu kendi döneminin yayınlarıyla büyütmek isteyenler, nostalji sevenler ve yakın geçmiş araştırmacıları için eşsiz birer fırsat olan nostaljik çocuk kitapları, çocuk yayıncılığının tarihsel süreçteki gelişimini de gözler önüne seriyor.

Çocuk Dergileriyle Arşivinizi Güçlendirin

Çocuk

Çocuk Sesi ve Çocuk Haftası başta olmak üzere çok sayıdaki nostaljik çocuk dergisi, GittiGidiyor.com sahaf sayfalarında arşivcilerin ve koleksiyonerlerin beğenisine sunuluyor. Yayın tarihleri 1936 senesine dek uzanan çocuk dergileri, ciltlenmiş ve son derece iyi korunmuş olmalarıyla dikkat çekiyor. İçeriğinde çocuklara yönelik eğitici ve bilgilendirici çizgi hikayeler, masallar, karikatürler ve yararlı bilgiler bulunan çocuk dergileri, adeta birer tarihi belge olmaları nedeniyle büyük önem taşıyor. Nadir rastlanan koleksiyon parçaları olmaları nedeniyle yoğun ilgi gören eski tarihli çocuk dergileri, uygun fiyatlar ile satılmaları sayesinde de övgü topluyor.

Çocuğunuzu Ansiklopedilerle Tanıştırın

Çocuk

Günümüzde internet ve teknoloji, basılı yayın kültürünün yerini almış olsa da ansiklopedi okuyarak büyüyen çocuklar varlıklarını halen sürdürüyor. Okul ödevlerinde, araştırmalarında ve kitap okuma etkinliklerinde ansiklopediye başvurmak isteyen çocuklar için hazırlanan çeşitli setler ise GittiGidiyor.com sahaf kategorisinde meraklılarını bekliyor. Çeşitli markalar tarafından sponsorluk yoluyla yayınlanmış ansiklopedi setleri; 4, 6 ya da 12'şer ciltten oluşuyor. Sanat Tarihi, Finans, Osmanlı Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi gibi farklı konulardaki bilgileri bir araya getiren ansiklopedi setleri, ilerleyen yaşlarına rağmen muhafaza ettikleri baskı ve cilt kaliteleriyle de göz dolduruyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Güncelliğini halen koruyan eski tarihli öykü ve eğitim setlerini satın alarak ekonomik açıdan tasarruf edebilirsiniz.
  • Kategoride yer alan seri kitapları toplu halde satın alarak daha uygun fiyatlar ile daha çok kitaba ulaşabilirsiniz.
  • Sahaf kategorisindeki eski tarihli kitaplar, kozmetik durumlarının bozulmaması için kullanım hassasiyeti gerektirebilir.
  • Dergilerin üzerlerinde belirtilen promosyon ve kampanyalar, yayınların eski tarihli olması nedeniyle geçerli olmayabilir.
  • Sponsorlu ansiklopedilerin içerikleri, sponsorun marka önceliklerine göre düzenlenmiş olabilir.

Bunlara da Dikkat

  • Kategori içerisinde yer alan eski tarihli dergi ve kitaplar, belirli dönemleri anlatan film ve dizilerde kullanılabilir.
  • Aynı yayınevi tarafından basılmış eski tarihli kitaplardan çok sayıda satın alarak kendi arşivinizi oluşturabilirsiniz.
  • Kategoride bulunan çocuk eğitimi rehberlerini satın alarak eğitimde eskiden kullanılan metodları öğrenebilirsiniz.
  • Sahaf bölümündeki çocuk şiiri kitaplarını tercih ederek çocuğunuza şiir ve edebiyat zevki kazandırabilirsiniz.
  • Ansiklopedi ve dergi yayınların içerdiği bilgiler, yayınların eski tarihli olması nedeniyle geçerliliğini yitirmiş olabilir.