GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Tansiyon Aleti

kategorisinde 883 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Tansiyon aletinizin tansiyonunuzu nasıl ölçmesini istersiniz?

  Bilekten ölçsün

  Koldan ölçsün

Tansiyon Aleti

Tansiyon aleti modelleri, dilediğiniz zaman kendi tansiyonunuzu kolayca ölçebilmenize yardımcı olmaları sayesinde sağlığını denetim altında tutmak isteyen herkesin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Farklı medikal markaları tarafından üretilen tansiyon aleti seçenekleri; pompalı, stetoskoplu, civalı ve dijital gibi farklı türlerde tasarlanıyor. Bu sayede dilediğiniz an, dilediğiniz yerde tansiyonunuzu ölçebilmenizi sağlayan sağlık ölçüm cihazı ürünleri, isabetli ölçümleri sayesinde sağlığınıza önemli bir katkı sunarken son derece cazip olan fiyatları ile de öne çıkıyor.

Klasik Tansiyon Aleti Modellerini Keşfedin

Tansiyon Aleti

Klasik tansiyon aleti modelleri, ağırlıklı olarak manuel şekilde kullanılıyor ve son derece başarılı ölçümlerde bulunuyor. Klasik modellerin başında ise stetoskoplu tansiyon aleti seçenekleri geliyor. Hekimlerin, hemşirelerin ve eczacıların sıklıkla kullandığı manuel tansiyon aleti seçeneği, genellikle sol kola takılan bir bant ve bandı sıkılaştıran bir pompayla kullanılıyor. Sonrasında bant içinde biriken hava boşaltılıyor ve boşaltım esnasında stetoskoptan kalbinizin atış hızı sayılarak tansiyonunuz belirleniyor. Pompalı tansiyon aleti olarak da bilinen klasik modeller, kullanım için en az bir kişi daha gerektiren seçenekler arasında bulunuyor. Tansiyonunu tek başına ölçmek isteyen kullanıcılar için ise karşı tarafın vazifesini kendiliğinden yerine getiren yarı otomatik tansiyon aleti modelleri üretiliyor.

Dijital Tansiyon Cihazlarıyla Tanışın

Tansiyon Aleti

Dijital tansiyon aleti modelleri, son derece pratik bir kullanım şekline sahip olmaları sayesinde çok sayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bant kısmı kola takılarak kullanılan tansiyon ölçme aleti, klasik modellerde doktor ya da hemşirenin üstlendiği görevi tek başına yerine getiriyor. Kolunuzdaki bandı otomatik mekanizması sayesinde şişiren ve boşaltım esnasında kap atışınızı otomatik olarak sayan elektronik tansiyon aleti, sonucu dijital ekranında size belirtiyor ve bu sayede tansiyonunuzu kısa sürede kusursuz bir şekilde ölçebiliyor. Çeşitli tansiyon aleti markaları tarafından üretilen otomatik tansiyon aleti modelleri, ağırlıklı olarak kalem pille ya da saat piliyle çalışıyor. Elektrik gücünden yararlanmak isteyenler için ise şarjlı tansiyon aleti seçenekleri üretiliyor.

Bilek Modelleriyle Kesin Sonuç Alın

Tansiyon Aleti

Tansiyon aleti çeşitleri, kullanım şekillerine göre de farklılık gösterebiliyor. Koldan tansiyon aleti modellerinin yanı sıra pek çok kullanıcının tercih ettiği bilekten tansiyon aleti çeşitleri de tasarlanıyor. En kaliteli tansiyon aleti seçenekleri arasında yer alan bilek modelleri, ölçümü kol yerine bilek üzerinden gerçekleştiriyor ve doğrudan nabzınızı sayıyor. Dileyen kullanıcılar için dijital ekranlı olarak üretilen modeller, isteyenler için sesli tansiyon aleti şeklinde de tasarlanabiliyor. Tansiyon sonucunuzu sesli olarak size bildiren konuşan tansiyon aleti modelleri, dilerseniz şarjla, dilerseniz de doğrudan elektriğe bağlanarak kullanılıyor. Adaptörlü tansiyon aleti modelleri, dayanıklı yapıları sayesinde uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabiliyor. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer medikal sağlık ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken İpuçları

 • Tansiyon aleti modelini sipariş etmeden önce ürünün ihtiyacınıza uygun olup olmadığını dikkatle araştırmanız önerilir.
 • Çocuğunuz için ürün alırken çocuk tansiyon aleti seçenekleri arasından tercihte bulunarak sağlıklı ölçümler yapabilirsiniz.
 • Geleneksel tıp yöntemlerinden yararlanmak istiyorsanız civalı tansiyon aleti seçeneklerine de yönelebilirsiniz.
 • Çantalı ve koruyucu kılıflı modelleri tercih ederek ürünü kullanmadığınız zamanlarda güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.
 • Hafızalı tansiyon aletlerinden tercih ederek daha önceki ölçümlerinizi de dilediğiniz zaman gözlemleyebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

 • Tansiyon aleti fiyatları; ürünlerin markalarına, fonksiyonlarına ve kalitelerine göre farklılık gösterebilir.
 • Set halinde satılan aletleri tercih ederek daha uygun fiyatlarla daha çok sayıda ürün sahibi olabilirsiniz.
 • Tansiyon aletlerinizi darbelerden ve düşmelerden koruyarak olası deformasyon ve arızaların önüne geçebilirsiniz.
 • Ürünleri temizlerken suyla ve kimyasal maddeyle temastan kaçınarak tansiyon aletlerinizin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.
 • Cihazları çocukların erişemeyecekleri yerlerde saklayarak olası ev kazalarının oluşumunu engelleyebilirsiniz.