GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Korse

kategorisinde 7789 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Korse

Medikal korse ve ortopedik korse olarak isimlendirilen korse çeşitleri, sağlık problemi yaşayan kişilerin kullandığı ürünlerdir. Hastaların bir giysi gibi kullandıkları korseler belli şekillere sahiptir ve uygulanan bölgeyi hafif baskılayan yapıdadır. Ortopedik korselerin bazılarında metal çubuklar vardır ve vücudu belli bir şekilde tutmayı hedefler. Medikal kullanım için tasarlanan korseler ise vücudu sarma amaçlı üretilen modellerdir. Dik durma korsesi, sırt korsesi, fıtık korsesi, kamburluk korsesi, bel korsesi, boyun korsesi, skolyoz korsesi gibi modelleri bulunan ortopedik korseler, sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan özel tasarımlı ürünlerdir.

Vücut Şekillendirici Medikal Korse Modelleri

Korse

Kullanım amacına uygun olarak tasarlanan tıbbi korse çeşitleri, ortopedik hastalıkların yanı sıra vücut şekillendirme çalışmaları için de kullanılır. Medikal korse modelleri vücudu saran ve şekillendirmeye yardımcı olan ürünlerdir. Hamilelik ve doğum sonrası, kilo verme süreçleri, liposuction ameliyatı sonrası gibi dönemlerde kullanılan ürünler, başarılı sonuçlar verdiği için birçok kişi tarafından tercih edilir. Uzmanların önerileriyle ve belli süreçler için kullanılır. Doğum sonrasında kadınlara yardımcı olan medikal korselerin bilinçli olarak kullanılması ve bedeni çok sıkmaması önemlidir. Yüksek oranda yağ fazlası olan kişilerin kalça, basen, karın, göbek, bel gibi bölgelerine uygulanan liposuction ameliyatlarından sonra iyileşme sürecine destek amaçlı önerilen medikal korseler, yaklaşık 4 - 8 hafta boyunca kullanılır.

Hareketleri Düzenleyen Ortopedik Korse Modelleri

Korse

Ortopedik sorunları olan hastalar için tasarlanan, hareket kabiliyetini sınırlayan veya düzenleyen ortopedik korse seçenekleri çeşitli modeller sunar. Çelik korse olarak bilinen modelleri, kamburluk yani dik durma problemi olan kişiler tarafından kullanılır. Metal çubuklarla tasarlanan çelik korseler, kişinin koltuk altlarından geçecek şekilde tasarlanır ve omuzları geriye doğru çekerek sabit kalmasına yardımcı olur. Sırt korseleri ise hastanın bel ve sırt hareketlerini engellemek üzere dizayn edilen ürünlerdir. Genellikle omurga kırığı gibi sağlık problemlerinin tedavisinde kullanılır. Bel korsesi çeşitleri de bel ameliyatlarından sonra önerilen korselerdir. Ürünler, kaburga ve leğen kemiklerine dayandığı için hareketi önler ve ağrıların azaltılmasına yardım eder. Fıtık ve boyun korseleri ise diğer ürün çeşitlerini oluşturur.

Kilo Vermeye Yardımcı Korse Çeşitleri

Korse

Korse şeklinde tasarlanan ve zayıflama kemeri olarak üretilen termal korseler, fazla kilolarından kurtulmak için diyet ve egzersiz programı uygulayan kişilere hitap eder. Bel, göbek ve basen bölgesine sarılarak kullanılan ürünlerle egzersiz yaptığınızda yoğun biçimde terleme şansı bulursunuz. Böylece yağ yakma ve kilo verme süreciniz hızlanır. Cırt cırtlı ve esnek yapılı kemer korseler bedenin farklı bölgelerine rahatlıkla uygulanır. Ürünler termal kumaş ile üretildiği için terletir ve mikro masaj etkisi yaparak yağların azalmasına yardımcı olur. Bu tarz korseleri kıyafetlerinizin altında giyerek günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Ürünler yaklaşık 6 - 8 saat boyunca üzerinizde kalabilir. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer medikal sağlık ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Ürünlerin Faydaları

  • Hamilelik ve gebelik döneminde kullanılan bel karın destek korsesi modelleri, bel ve karın bölgesinde oluşabilecek rahatsızlıkların azalmasına yardım eder.
  • Medikal yün korse çeşitleri soğuk kış aylarında beli sıcak tutarak olası bel ağrılarını önler.
  • Dizi sıcak tutan ortopedik dizlik korseler romatizma ağrılarının oluşmasını azaltır.
  • Kasık destekleyici ve kalça sabitleyici ortopedik medikal korseler, kasları yaralanma ve gerilmelere karşı korur. Kalça ekleminin sabitlenmesine yardımcı olur.
  • Ortopedik dik duruş korsesi modelleri, otururken ya da ayaktayken oluşan eğik durma sorununu azaltarak duruş bozukluklarının önüne geçer.

Satın Alırken Dikkat

  • Ünlü medikal markaları tarafından üretilen yüksek kaliteli ortopedik medikal korse modellerini satın alın.
  • Kullanım amacınıza uygun kaliteli ürünleri, avantajlı ortopedik medikal korse fiyatları sunan modeller arasından seçin.
  • Doktorunuzun tavsiye ettiği korse modelini satın alın.
  • Çok sıkı saran medikal korselerin zararlı sonuçlar doğurabileceğini aklınızda bulundurun.
  • Kullanabileceğiniz ürün seçeneklerini tercih ederek gereksiz harcamalar yapmayın.