GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Laboratuvar Malzemeleri

kategorisinde 7669 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Laboratuvar Malzemeleri

Laboratuvar malzemeleri; tıbbi, biyolojik ve kimyasal araştırmaların en doğru ve sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olmaları sebebiyle büyük önem taşıyor. Çeşitli medikal markaları tarafından üretilen laboratuvar malzemesi modelleri, hijyenik yapıları sayesinde hastaların ve laboratuvar çalışanlarının sağlığını korurken detaylı incelemeler yapılmasına olanak tanıyan özel tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Her seviyede hastanede ve laboratuvarda kullanılabilen ürünler, bilimsel çalışmaların tüm ihtiyaçlarını başarıyla karşılarken ideal fiyatları ile de övgü topluyor.

Genel Laboratuvar Malzemeleri ile Tanışın

Laboratuvar Malzemeleri

Laboratuvarlarda kullanılan ürünler, ağırlıklı olarak deney tüplerinden, mezürlerden, cam ya da plastikten üretilmiş ölçü ve saklama kaplarından oluşuyor. Testlerde kullanılacak numunelerin ya da kimyasal maddelerin araştırma cihazlarına doğru şekilde yerleştirilmesini, güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini ve birbirlerinden ayrı şekilde korunabilmelerini sağlayan genel laboratuvar malzemeleri, santrifüj cihazlarının daha doğru şekilde sonuç vermesine yardımcı oluyor. Kan testi, şeker testi, gaita testi gibi işlemlerin kolayca yapılmasını ve kimyasal araştırmaların başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlayan genel muayene malzemeleri, sağlık için tehlike arz eden numunelerin laboratuvar çalışanları için herhangi bir tehdit oluşturmadan güvenli bir şekilde işlemden geçirilebilmesini de mümkün kılıyor.

Beher Kaplarla İşlemlerinizi Kolaylaştırın

Laboratuvar Malzemeleri

Laboratuvar sarf malzemeleri arasında yer alan beher kaplar, kullanışlı tasarımları sayesinde pek çok araştırma ve incelemenin en isabetli şekilde yapılabilmesini mümkün kılıyor. Plastikten ya da camdan imal edilen beher kap modellerinin üzerinde ölçü seviyeleri yer alıyor ve bu sayede kap içine koyduğunuz sıvının hacmini kolayca ölçmeniz mümkün hale geliyor. 50 ml, 100 ml, 500 ml, 1000 ml gibi farklı seviyelerde üretilen beher kaplar, hem biyolojik testlerin başarılı bir şekilde yapılabilmesine hem de kimyasal araştırmaların kolayca gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Geniş hacimli beher kap seçenekleri, kulplu olarak üretiliyor ve bu sayede kullanım kolaylığı sağlıyor. Küçük hacimli ürünler ise kulpsuz şekilde tasarlanıyor ve böylece hassas işlemleri rahatça tamamlayabilmenize imkân veriyor.

Cam Baget Seçeneklerini Keşfedin

Laboratuvar Malzemeleri

Laboratuvarlarda kullanılan en önemli malzemeler arasında cam bagetler de yer alıyor. Çeşitli biyolojik ve kimyasal araştırmaların büyük bir hassasiyetle yapılabilmesine imkân veren cam baget çeşitleri, ağırlıklı olarak 8 x 300 mm ölçüsünde üretiliyor ve bu sayede tüm laboratuvarlarda bulunan standart cihazlara rahatlıkla uyum sağlayabiliyor. 6'lı, 8'li, 10'lu ya da 20'li paketler halinde satılan cam bagetler, şeffaf tasarımları sayesinde kolayca kullanılabilirken dayanıklı yapıları sayesinde araştırma ve ayrıştırma makinelerinde de güvenli bir şekilde değerlendiriliyor. Dar alanları sayesinde en ince işlemlerin dahi büyük bir özenle ve dikkatle gerçekleştirilebilmesine yardımcı olan baget seçenekleri, uygun fiyatlarıyla da beğeni topluyor. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer medikal sağlık ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Laboratuvarınız için malzeme satın almadan önce ürünün ihtiyacınıza uygunluğunu detaylı bir şekilde incelemeniz önerilir.
  • Laboratuvar çalışmalarınızda hijyen sağlamak için lateksten üretilen araştırma eldivenlerinden yararlanabilirsiniz.
  • Ayarlanabilir mikropipet seçeneklerinden edinerek düşük hacimli ölçüm işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Spiralli cam soğutucu ürünlerinden satın alarak biyolojik ve kimyasal testlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.
  • Steril falkon tüpü modellerinden edinerek araştırmalarınızda kullandığınız numuneleri güvenli ve hijyenik bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Laboratuvar malzemelerinin fiyatları; ürünlerin kalitelerine, hacimlerine ve kullanım amaçlarına göre değişiklik gösterebilir.
  • Set halinde satılan malzemeleri tercih ederek daha çok sayıda ürünü daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
  • Tüp, kap ve bagetleri kolay bir şekilde ayrıştırabilmek için laboratuvar malzemelerine özel etiketlerden yararlanabilirsiniz.
  • Düşük seviyedeki ısıtma işlemlerinizi laboratuvarlar için üretilen bunzen ocaklarında gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kimyasal çalışmalarınızda gözlerinizi muhafaza etmek için özel korumalı laboratuvar gözlüklerinden faydalanabilirsiniz.