GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Cerrahi Maske

kategorisinde 6365 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Cerrahi Maske

Salgın dönemlerinde hastalıklardan korunmak, virüslere ve bakterilere karşı önlem almak ve çevrenizdekileri de koruma altına almak için maske kullanmak şart. Daha sağlıklı bir toplum ve yaşam için özellikle pandemi dönemlerinde kullanılması zorunlu hale getirilen cerrahi maske çeşitleri, uygun fiyat avantajı ve hızlı kargo olanakları ile GittiGidiyor'da beğeninize sunuluyor.

Neden Maske Takmalıyız?

Cerrahi Maske

Özellikle hastane ve tıp merkezi personeli, hastalıkların yayılmasını önlemek için çoğunlukla maske kullanıyor. Maske kullanımı, pek çok açıdan bireysel ve toplumsal sağlık için faydalı ve önemli bir unsurdur. Enfeksiyon, salgın, pandemi gibi özel durumlarda maske takmak, virüslerin yayılmasını engelleyerek havada bulunabilen bulaşıcı bakterilerin bireyler ile temas kumrasını önler. Bir kişi hapşırdığı, öksürdüğü, hatta ve hatta konuştuğu zaman bile, çevresine enfeksiyon bulaştırabilecek virüsleri salmış oluyor. Bu nedenle de özellikle pandemi gibi global epidemik ve salgınların olduğu dönemlerde cerrahi maske satın almak ve belirtilen kurallar çerçevesinde onu takmak önem arz ediyor. Siz de en uygun maske çeşitleri ve fiyatlarını GittiGidiyor farkı ile buradan inceleyerek hemen kendiniz ve aileniz için gerekli miktarda maske temin edebilirsiniz.

Farklı Maske Çeşitleri Nelerdir?

Cerrahi Maske

Günümüzde kullanılan ve farklı işlevlere sahip olan pek çok maske bulunuyor. Hastane ortamlarında neredeyse sürekli olarak kullanılan tıbbi maske çeşitleri, esas olarak cerrahi işlemler esnasında kullanılsa da bulaşıcı hastalık riski taşıyan her hasta ile yakın temasta da mutlaka takılması öneriliyor. Grip, tüberküloz, coronavirüs başta olmak üzere yüksek derecede bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde cerrahi maskeler önemli rol oynuyor. N95 olarak da adlandırılan solunum maskeleri ise çevredeki bakteri ve virüs gibi küçük partiküllerin en az yüzde 95'ini hapseden ve geçmesini önleyen cinste maske çeşitleri olarak biliniyor. Yine esas olarak sağlık çalışanları ve medikal personel tarafından özel durumlarda kullanılmak üzere üretilen N95 maskenin en önemli özelliği ise hasta olan kişinin çevresine hastalık bulaştırmaması için kullanılmıyor olmasıdır. Bunun için cerrahi maske kullanmak yeterli oluyor. Ventilli solunum maskeleri olarak bilinen bir diğer maske çeşidi ise nefes alıp verirken açılıp kapanan bir valf ile çalışıyor. Bu maskelerin kullanım alanları ise özellikle tozlu, sıcak ve nemli koşullar oluyor. İhtiyaçlarınıza en uygun maske en ucuz opsiyonları ile burada sizleri bekliyor.

Maske Fiyatları Ne Civarda?

Cerrahi Maske

Söz konusu cerrahi maske fiyatları olduğu zaman farklı maske çeşitlerinin farklı fiyat aralıklarında bulunabileceğini söylemek mümkün oluyor. Maskenin türüne, üretim yerine, markasına, işlevine ve teknik özelliklerine göre değişen maske fiyatları, GittiGidiyor'un dönemsel fırsatları eşliğinde daha hesaplı hale gelebiliyor. Cerrahi maske aparatı başta olmak üzere maskeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz farklı aksesuarları da yine buradan temin edebilirsiniz. Maske GittiGidiyor üzerinden satın alındığı zaman hesaplı ve kaliteli bir alışverişin habercisi oluyor. Ultrasonik cerrahi maskeler, yıkanabilir maske çeşitleri, maskenizi uzun süre kullanabilmeniz için maske tutturma aparatı ve daha pek çok benzer ürün, bu kategorimizde beğeninize sunuluyor. 5'li, 10'lu ya da 20'li gibi çoklu paketlerle satın alabileceğiniz maskelerinizi ailenizin bütün üyelerine dağıtabileceğiniz gibi, özellikle tek kullanımlık olan tıbbi maske alışverişinde çoklu satın alma yaparak uzun vadeli maske ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Salgın dönemlerinde işinize yarayacak kolonya ve antiseptik ürünlerini de yine GittiGidiyor ayrıcalıkları ile inceleyebilirsiniz. Daha fazla tıbbi sarf malzemesi çeşitleri için burayı ziyaret edin.

Maske Takmanın Avantajları

  • Sizi çevredeki virüs ve bakterilerden korur.
  • Salgın dönemlerinde toplum sağlığına katkıda bulunur.
  • Bulaşıcı bir hastalığınız varsa, sevdiklerinizin bu hastalığı kapma riskini azaltır.
  • Bağışıklık sistemleri henüz gelişmekte olan bebeklerin bulaşıcı hastalık kapma riskini azaltır.
  • Çoklu olarak satın alındığında maliyet avantajı sağlar.

Maske Takarken Bunlara Dikkat!

  • Salgın döneminde maskenizi dışarı çıktığınız her an takmalısınız.
  • Maske kullanımında resmi kaynaklar tarafından belirtilen kullanım talimatlarına uymalısınız.
  • Tek kullanımlık maskeleri birden fazla kez kullanmamalısınız.
  • Maskenizi başka bir kişinin takmasına izin vermemelisiniz.
  • Her ihtimale karşı ellerinizle maskenin iç yüzeyine dokunmaktan kaçınmalısınız.

Sık Sorulan Sorular

SSS

Maskelerin virüs yayılımını engellemedeki rolü nedir?

Cerrahi maskeler, kişiler konuştuğunda, öksürdüğünde ya da hapşırdığında, virüsün aktif olarak bulunabileceği solunum damlacıklarının yayılmasını engelleyerek potansiyel bulaş riskini yüksek oranda azaltır.

Hangi maskelerin kullanılması tavsiye edilir?

Sağlık çalışanları ve medikal personeller tarafından yıllardır kullanılan cerrahi maskeler, hem içeriden hem de dışarıdan koruma sağladığı için özellikle salgın dönemlerinde en çok tercih edilen, etkinliği yüksek olan maske türleridir.

Maske en doğru şekilde nasıl takılır?

Maske takarken uyulması gereken en önemli kural, maskenin hem ağız hem de burun bölgesini tamamen kapatacak şekilde konumlandırılmasıdır. Bununla birlikte hijyenik bir kullanım için maske takılmadan önce eller yıkanmalı ya da dezenfekte edilmelidir.

Maske takılıyken nelere dikkat etmeli?

Yüzünüzde maske varken suratınıza dokunmamalı ve maskenin iç yüzeyi ile temastan kaçınmalısınız.

Maskem ıslanırsa ne yapmalıyım?

Eğer tek kullanımlık bir cerrahi maske kullanıyorsanız, maskenizin su ile temas etmesi durumunda onu yenilemeniz gerekmektedir. Çoklu kullanıma uygun maskeler ise düzenli olarak yıkanabilmekte ve temizlenmektedir. Bununla birlikte ister tek kullanımlık, ister çoklu kullanıma özel olsun; maskenizi her halükarda düzenli aralıklarla yenilemeniz en doğrusu olacaktır.