GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Medikal Sarf Malzemeleri

kategorisinde 37613 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Medikal Sarf Malzemeleri

Hastane, klinik ve tüm tıbbi müdahale merkezlerinde ilk yardım, ameliyat ve hasta bakımı sırasında kullanılan medikal sarf malzemeleri çeşitli ürünlerden oluşur. Sargı bezi, flaster, bandaj, cerrahi maske, steril eldiven, dezenfektan gibi malzemeler başta olmak üzere kategori daha birçok ürünü kapsar. Evlerde ve araçlarda bulunan ilk yardım çantaları içerisindeki yara bandı, oksijenli su, antiseptik, gazlı bez gibi ürünler de medikal sarf malzemeleri arasında yer alır. Genellikle tek kullanımlık malzemeler olup hijyenik ortamda paketlenirler. Büyük medikal markalar tarafından üretilen malzemeler, ürünlerin özelliklerine ve adetlerine göre değişen medikal sarf malzemeleri fiyatları ile satışa sunulur.

Tek Kullanımlık Medikal Sarf Malzemeleri

Medikal Sarf Malzemeleri

Ameliyat, operasyon ve muayene sırasında kullanılan pek çok tıbbi malzeme tek kullanımlıktır. Hijyen sağlamak ve enfeksiyon hastalıklarının bulaşmasını önlemek için tek seferlik malzemelerin kullanılması gerekir. Bu ürünler arasında bone, cerrahi maske, steril eldiven, cerrahi önlük ve kıyafet, steril cerrahi örtü setleri, yüz koruyucu siperlik ve gözlük gibi koruyucu malzemeler ilk sıralarda yer alır. Cerrahi iplikler, steril şırınga ve iğneler, gazlı bezler, tamponlar, sargı bezleri ve flasterler ise müdahale sırasında kullanılan en gerekli sarf malzemeleridir. Yatan hastanın tedavi ve hasta bakımı için elzem olan hasta bezi, koruyucu yatak örtüsü, ıslak mendil, dezenfektan, lateks muayene eldiveni gibi ürünler de diğer tek kullanımlık medikal malzemelerini oluşturur.

Tedavide Kullanılan Medikal Sarf Malzemeleri

Medikal Sarf Malzemeleri

Yatarak tedavi gören hastalar için gerekli olan sarf malzemeleri arasında yer alan serum setleri, idrar torbaları, kan transfüzyon setleri, kanüller, kataterler ve endotrakeal tüpler gibi ürünler, öncelikli öneme sahip olan malzemelerdir. Yatan hastada oluşan yaraların bakımında kullanılan yara bakım setleri, yara bantları, su geçirmeyen steril yara sargıları, sterilizasyon ruloları, dezenfektan ve hijyen ürünleri, hasta temizlik ve bakım ürünleri ise diğer sarf malzemelerini oluşturur. Acil servisinde kullanılan tüm ilk yardım malzemeleri de bu sıralamaya dahildir. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer medikal sağlık ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Dezenfektan Malzeme Çeşitlerinin Önemi

Medikal Sarf Malzemeleri

Enfeksiyon hastalıklarının yayılmasını önlemek ve kişisel hijyeni sağlamak için kullanılan dezenfektan çeşitleri, antibakteriyel ve antifungal çözeltilerle geliştirilen koruyucu ve temizleyici ürünlerdir. İçerisinde gliserin barındıran dezenfektanlar, ellerin nemli kalmasına yardımcı olan ve cildi tahriş etmeyen solüsyonlar olarak daha fazla tercih edilir. Dezenfektanlar, el temizliği sırasında cildin üst dokusuna zarar vermeden virüs, mantar ve mikropları etkisiz kılmayı başaran ürünlerdir. Aloe vera ve yeşil çay gibi bitki özü takviyeleri ile formüle edilen ürün çeşitleri de mevcuttur. El ve cilt temizleme solüsyonu olarak hazırlanan dezenfektanlar, 100 ml'den başlayan ve 5 litreye kadar varan gramaj seçenekleri ile üretilir. Durulama gerektirmeyen alkol bazlı ve gliserinli el ovalama dezenfektanlarını el hijyeni sağlamak için kullanabilirsiniz.

Sarf Malzemelerini Satın Alma Önerileri

  • Sağlık kurumunuz için satın alacağınız medikal sarf malzemelerini toplu biçimde alırsanız ekonomik alışveriş yapabilirsiniz.
  • Lastikli, 3 katlı ve burun telli koruyucu cerrahi maskeleri 100'lü kutlar hâlinde satın alabilirsiniz.
  • Yüz koruyucu siperlikleri enfeksiyon hastalıklarından korunmak için tercih edebilirsiniz
  • Steril olmayan tek kullanımlık lateks eldivenleri 100 ve 300'lü paketler hâlinde satın alabilirsiniz.
  • Laboratuvar sarf malzemelerini de çoklu ürün paketleriyle satın alarak avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat Edin

  • Tanınmış yerli ve yabancı medikal markalarının ürünlerini tercih edin.
  • Sertifikası ve kalite belgesi olan medikal sarf malzemelerini kullanmaya özen gösterin.
  • Yüksek kaliteli ürünleri makul medikal sarf malzemeleri fiyatları ile temin etmeye çalışın.
  • Her türlü pansuman işleminde kullanılan elastik sabitleme bandı ihtiyaçlarınızı çoklu ürün paketleri ile karşılayın.
  • Hipoalerjenik, su geçirmez, yapışkanlı ince şeffaf yara flasteri ve yara bandı gibi ürünlerin yüksek kaliteli olmasına özen gösterin.