GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Yetişkin Bezi

kategorisinde 2428 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Yetişkin Bezi

Yetişkin hasta bezi çok sık kullanılmakta olan bakım ürünleri arasında yer alır. Ağır seyreden hastalıklarda kullanılabildiği gibi, daha hafif sıkıntılar için de tercih edilen yetişkin alt bezi istenmeyen idrar kaçırma gibi durumlarda da koruma sağlar. Doğumun ardından yaşanan kanamalarda ya da yaş ilerledikçe rastlanan mesane gevşekliği problemi için de başvurulan bir ürün çeşididir. Erkek ya da kadınlar için farklı çeşitleri bulunan yetişkin idrar kaçırma bezi her yaşa ve beden ölçüsüne uygun şekilde üretilir.

Yetişkin Bezi Modelleri

Yetişkin Bezi

Sağlıklı ve mutlu geçirilen zamanlar kadar hastalıklar da yaşamın önemli bir parçasıdır. Ancak günümüz koşullarında çok sayıda hastalığın ya da problemin pratik bazı çözümleri bulunur. Farklı tıbbi durumlardan sonra ya da yaşa bağlı olarak gelişebilen rahatsızlıklarda olduğu gibi, dışkı veya istemsiz idrar kaçırabilme durumları oluşursa yetişkin bezi modelleri kullanımı bu çözümlerden biridir. Farklı yetişkin bezi markaları, emicilik özelliğine ek olarak hafif olarak orta bölgeye idrar kaçırma gibi yaşanan olumsuz durumlarda ayakta kullanım için özel olarak dizayn edilmiştir. Ayrıca akıllı tasarımlarıyla yetişkin külotlu alt bezi çeşitleri kullanılabilir. Yetişkin külot bez, iç çamaşırı gibi kolayca giyilebilme özelliğine sahiptir ve modern tasarımlarıyla konfor sunan ürünlerdir. Tam olarak koruma sağlayan bu bezlerin bazı markaları unisex olarak dizayn edilmiştir. Bu külotlu bezler, hem kadınlar hem de erkekler tarafından iç çamaşırı rahatlığında, güven içerisinde kullanılabilir. Külotlu bez, cilt yüzeyini tahriş etmeyen ve enfeksiyonlara karşı korumalı nefes alabilen yüzeyleri sayesinde oldukça rahattır. Yetişkin bezi çeşitleri ayrıca kokuyu önleyerek gelişmiş bariyer sistemleriyle sızıntıları da engeller. Vücuda sıkıca oturan ve konfor sunan bacak kesimleri ile dar kıyafetlerle bile rahatlıkla giyilebilen bu külot bezler tam koruma sağlar.

Yetişkin Bezi Kullanımı Nasıldır?

Yetişkin Bezi

Yetişkin bezi kullanımı hasta bakımı esnasında aslında oldukça kolaydır. Ancak kullanım için karar aşaması yetişkinler için zor olabilir. Çok fazla sayıda insan, bez kullanımının utanç duyulacak bir şey olduğunu düşünebilir. Fakat bu durum çok doğaldır. Üstelik modern ve özel tasarıma sahip yetişkin bezlerini taktığınızda ve üstüne normal gündelik kıyafetler giyince bunu insanlar fark edemez. Emici özelliğe sahip yetişkin bezleri sayesinde kıyafetlerle oturunca bile sızıntı var mı yok mu, diye endişe etmenize gerek kalmaz. Yetişkin bezinin bantları üzerinizde sağlam durur ve cildi sıkıştırmaz. Bunun için bantları sıkmayacak şekilde yapıştırmalısınız ve tahrişe, pişiğe karşı önlem almak için sık sık değiştirmelisiniz. Kendi başınıza rahatlıkla takabileceğiniz hasta bezlerini tahrişe ve pişiğe karşı talk pudrasıyla ya da nemlendiricilerle kullanabilirsiniz. Hastalar için de tercih edilen yetişkin bezlerini kolaylıkla rahatsızlığı olan kişilere takabilirsiniz. Sızıntı yapmaması ve emici özelliği sayesinde yetişkin bezi çeşitleri rahatlıkla kullanılabilir.

Yetişkin Bezi Fiyatları ve Çeşitleri

Yetişkin Bezi

Yetişkin bezlerini satın almadan önce bunları kullanacak kişilerin vücut ölçüsünü dikkate almalısınız. Kullandığınız markanın emicilik gücünü de kontrol etmelisiniz. Ayrıca bez cinsiyete özel mi yoksa unisex mi, diye satın almadan önce araştırma yapabilirsiniz. Bezin kullan-at ya da yıkanabilir olması da diğer bir kriterdir. Ayrıca bezi kullanacak kişinin konforunu en verimli ve kaliteli şekilde sağlayan ve cilt için en iyi uyumlu olan ürünü kullanmalısınız. Yetişkin bezi fiyatları ürünlerin bebek bezi, kadın pedi ve benzer ürünler gibi yaygın olarak kullanılan modeller olduğu için oldukça ekonomiktir. Canped, Sleepy, Flexlife, Mavi Beyaz, Freshlife, Evony gibi alanında uzmanlaşan markaları kolaylıkla bulabilmeniz mümkündür. Bu bezlerin seçimi için markaya göre kalite ölçütlerinin yanında tecrübe de önem taşır. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer medikal sağlık ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Yetişkin Bezi Kullanmanın Avantajları

  • Çok sayıda markanın koku yapmayan bez özelliği bulunur.
  • Hastalar için de kullanılabilen bu ürünleri, günlük kullanımda yetişkinler taktığında bezler rahat hareket özgürlüğü sağlar.
  • Farklı beden ölçülerine göre modeller bulunabilir, ayrıca XXL ve XL gibi farklı beden tiplerine göre ürünler vardır.
  • Sızdırmayan ve emicilik özelliği ile dikkat çeken hasta bezleri temiz bir şekilde kullanılabilir.
  • Sızma yapmayan özellikleriyle ve emicilikleriyle fark yaratan çeşitli markalar, cildi tahriş etmeyen özellikleri ile sağlıklı bir kullanım imkanı sunar.

Yetişkin Bezi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bezi kullanacak kişinin vücut ölçüsüne göre bir model tercih etmelisiniz.
  • Sızdırmayan ve emicilik gücü etkili olan markaları seçmelisiniz.
  • Bezin cinsiyet özelliklerine dikkat edilmelidir.
  • Bez satın almadan önce kullan at ya da yıkanabilir özelliği olup olmadığına bakmalısınız.
  • Daha önce kullanılmış olan bez konforluysa bu deneyime göre ürün seçimi önem taşır.