GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

El, Bilek, Omuz Egzersiz Ürünleri

kategorisinde 2045 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

El, Bilek, Omuz Egzersiz Ürünleri

Hareketli kalmanın, hem psikolojik hem de fizyolojik olarak önemi düşünülerek tasarlanan egzersiz aletleri, vücudun farklı bölgelerinde bulunan kas ve bağ dokularını güçlendirme prensibine göre çalışır. Güçlendirilmek istenen vücut bölgesine göre farklılık gösteren egzersiz ürünleri, kurulum ve kullanım açısından herhangi bir zorluk yaratmaz. İtme ve çekme hareketiyle kas gruplarını uyaran ürünler, düzenli çalışma sonucunda bölgesel olarak kuvvetlenmeye olanak tanır. Dolayısıyla vücudun genel anlamda güçlenmesi için gereken bölgesel kuvvetlenme adımı, egzersiz ürünleri vasıtasıyla rahatlıkla sağlanılabilir. Evde ya da iş yerinizde kolayca çalışmalarınızı gerçekleştirebileceğiniz egzersiz ürünleriyle, spor salonlarına ve büyük ekipmanlara gerek duymadan genel zindelik düzeyinizi artırabilirsiniz.

El Egzersiz Aletleri Kullanımı ve Faydaları

El, Bilek, Omuz Egzersiz Ürünleri

Markaların kullanıcı profillerini düşünerek farklı fiziksel şekillerde ürettiği el egzersiz aletleri, temelde aynı işlevi gerçekleştirir. Avuç içerisine alınıp belirli zaman aralıklarında bilek ve parmak kuvvetiyle sıkılan alet, pençe kuvvetinin gelişimine direkt olarak etki eder. El ile kavrama kuvveti düşük bireylerden serbest ağırlık antrenmanları yapan bireylere kadar geniş kullanıcı kitlesine hitap eden ürün, parmakları ve avuç içini kuvvetlendirerek nesnelerin güçlü bir şekilde kavranmasına olanak tanır. Düzenli aralıklarla el egzersizi yaptıktan sonra, sıkışmış kavanoz kapaklarını açarken ya da ellerinizle bir nesneyi kaldırırken zorluk yaşamadığınızın farkına varırsınız. Uygun fiyatlar ve farklı modellerle kullanıcıların tercihine sunulan egzersiz aletleri, hem bir fizik tedavi ürünü hem de antrenman ekipmanı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Bilek Egzersiz Aleti Ne İşe Yarar?

El, Bilek, Omuz Egzersiz Ürünleri

Bilek egzersiz aleti ön kol olarak tabir edilen, kolun dirsek ve bilek sınırları arasında kalan bölgenin etkin bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu aletle egzersiz yaptığınızda bileğiniz extension ve flexion hareketi yapar ve ön kolunuzda bulunan kas grupları bu salınımla beraber kuvvetlenmeye başlar. Planlı çalışmalar neticesinde bilek bölgesinin kuvvetlenmesi, hem kavrama kuvvetinizin hem de kolunuzun genel kuvvetinin artmasına olanak tanır. Bilek egzersiz aleti markaları tarafından üretilen ergonomik fiziksel yapıya sahip ürünleri, günün her anında ve her yerde rahatlıkla kullanarak kolunuzun genel direncini artırabilirsiniz. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer medikal sağlık ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Omuz Egzersiz Aletleri ile Nasıl Çalışılır?

El, Bilek, Omuz Egzersiz Ürünleri

Vücudun üst ekstremitesinin büyük kas gruplarından olan omuz kaslarına yönelik hareketler yapabileceğiniz omuz egzersiz aletleri, özellikle kolların yanlara açılması ve kapanmasına dayanan hareketlerle omuz bölgesindeki kas gruplarının uyarılmasını sağlar. Bu uyarılma sonrasında kas fibrilleri çoğalarak bölgenin güçlenmesine zemin hazırlar. Kolların yana açılıp kapanmasının yanı sıra yukarı itiş hareketi gerçekleştirerek üst omuz bölgesini, öne uzatma hareketini gerçekleştirerek de ön omuz bölgesini çalıştırabilirsiniz. Tek bir ekipman ile farklı omuz bölgelerinin çalışmasına olanak sağlayan ürün, kullanıcılarına kolay taşınabilme özelliğini de sunar. Bu sayede egzersiz yapmak istediğiniz her yere ürünü taşıyarak hareketleri gerçekleştirebilirsiniz.

Egzersiz Aletleri Kullanım Avantajları

  • Ergonomik fiziksel yapıları, egzersizleri her mekanda zahmetsizce gerçekleştirmeye olanak tanır.
  • Antrenmanlar esnasında genellikle göz ardı edilen kas gruplarını faaliyete geçirir.
  • Farklı hareket kombinasyonlarını destekleyerek birden fazla kas grubunu etkin bir şekilde çalıştırmayı sağlar.
  • Spor salonlarına bağlı kalmadan hareket etmenizi destekler.
  • Her seviyeden kullanıcının rahatlıkla kullanmasına imkan tanır.

Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Egzersizlere başlamadan önce ürünün çalıştırdığı bölgeleri gerdirme hareketleri vasıtasıyla özel olarak ısıtın.
  • Verimli bir çalışma için, hareket uygulamalarını kurallı bir şekilde gerçekleştirin.
  • Fizik tedaviye yönelik kullanımlarda mutlaka doktorunuzun hareketler ile ilgili görüşlerine başvurun.
  • Vücudunuzun kuvvetlenmeye ihtiyaç duyduğu bölgelere yönelik geliştirilen ürünleri temin edin.
  • Yaptığınız çalışmalardan sonra, kas yorgunluğu yaşamamanız adına her bölge için ayrı ayrı soğuma hareketleri uygulayın.