GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Sağlık Kitapları

kategorisinde 6976 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Sağlık İletişimi

Doğru iletişim, sağlıklı bir yaşamın en önemli koşulları arasında yer alıyor. Etkili Hasta doktor iletişimi yöntemlerini ve kişinin kendisine karşı açık ve dürüst davranabilmesinin önemini konu edinen yayınlar ise sağlık iletişiminin önemini açıkça ortaya koyuyor. Uzman hekimler, sağlık personelleri, araştırmacılar ve modern düşünürler tarafından kaleme alınan sağlık iletişimi yayınları, hastalıklardan kurtulmanıza ve yaşam kalitenizi artırmanıza da yardımcı oluyor.

Hasta Doktor İletişiminin Sırlarını Keşfedin

Sağlık İletişimi

Sağlık iletişimi kategorisinde, hasta ve doktor iletişiminin önemine odaklanan ve daha etkili bir iletişim kurmanın püf noktalarını açıklayan birbirinden önemli yayınlar bulunuyor. Sağlık iletişimi kitapları, ayrıca sağlıkla ilgili haberlerin ve iletişim içeriklerinin doğru şekilde okunabilmesi için de önerilerde bulunuyor. İnci Çayırlı'dan 21. Yüzyıl İçin Sağlık İletişimi, Yasin Bulduklu'dan Hastalarla İletişim, Dr. İrfan Ertekin'den Sağlık İletişimi ve Esra Öz'den Sağlık Haberlerine Farklı Bakış gibi yayınlar, kategorinin öne çıkan eserleri arasında yer alıyor. Sağlık iletişimi konulu kitaplar, ilgili üniversitelerde yardımcı ders kitabı olarak da kullanılabiliyor.

Kendinizle Daha İyi Geçinmeyi Öğrenin

Sağlık İletişimi

Hastaların tedavi edilme ve yaşam kalitesini artırma süreçlerinde, kişinin kendisiyle olan iletişimini güçlendirmesine büyük önem veriliyor. Kişisel iletişim, hastalığın söz konusu olmadığı dönemlerde de her insanın yönelmesi gereken etkili bir gelişim yöntemi olarak kabul ediliyor. Bu konuda yazılan kitaplar ise herkese kendisiyle daha iyi geçinmenin yollarını öğretiyor. Florence Littauer'den Kişiliğinizi Tanıyın, Shakti Gawain'den Yaratıcı İmgeleme, Dr. David Berceli'den Travmayı Bırakma Egzersizleri, Shad Helmstetter'dan İçe Dönük Konuşmanın Gücü, Sri Aurobindo'dan İçten Yaşamak ve Christoph Quarch'tan Kalbinizdeki Buzları Eritin gibi kitaplar, sağlık iletişiminin en önemli alanlarından biri olan kişisel iletişim tekniklerini detaylı bir şekilde açıklamalarıyla övgü topluyor.

Hastalıklara Karşı Bilinç Kazanın

Sağlık İletişimi

Hastalıklar, modern yaşamın en önemli gerçekleri arasında yer alıyor. Her an herkesin karşılaşabileceği sağlık problemlerine karşı bilinç geliştirmeniz ise çeşitli hastalıklarla karşılaşma durumunda en doğru adımları hızla atmanıza yardımcı olmaları açısından büyük önem taşıyor. Çeşitli marka ve yayınevleri tarafından basılan bilinçlendirme kitapları, farklı hastalıklar ve tedavi süreçleri hakkında bilinmesi gereken tüm önemli noktaları bir araya getiriyor. Yücel Aydemir'den Kanser Öldürmek İçin Değil Yaşatmak İçindir ve Prof. Dr. Süha Aydın'dan 99 Adımda Meme Kanseri gibi bilinçlendirme kitapları, konu edindikleri hastalıklara dair merak edilen tüm noktalara açıklık kazandırırken uygun fiyat seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Sağlık iletişimi alanında araştırmalarınıza yeni başlıyorsanız giriş düzeyindeki kitapları okuyarak temel bilgileri edinebilirsiniz.
  • Hasta doktor iletişimini konu edinen yayınları inceleyerek doktorlarınız ya da hastalarınızla doğru iletişim kurmayı öğrenebilirsiniz.
  • Kişisel iletişim kitaplarında anlatılan teknik ve yöntemleri uygulayarak psikolojinizi geliştirebilir ve yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.
  • Hastalıklara karşı bilinçlendirme amacıyla yazılan kitapları inceleyerek çeşitli hastalıklar hakkında genel bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Yoga ve şamanizm gibi köklü ritüel ve inanışların sırlarını irdeleyen kitapları okuyarak farklı bakış açılarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Akademisyenler tarafından yazılan sağlık iletişimi kitaplarını ilgili okulların derslerinde yardımcı kitap olarak kullanabilirsiniz.
  • Bilimsel ve tarafsız bir dille yazılmış sağlık iletişimi eserlerini tez, makale ve araştırmalarınızda referans gösterebilirsiniz.
  • Sağlık iletişimine farklı açılardan yaklaşan yazarların eserlerini karşılaştırmalı okuyarak görüş ayrılıklarından faydalanabilirsiniz.
  • Set halindeki sağlık iletişimi kitaplarını tercih ederek daha uygun fiyatlarla daha çok sayıda kitap sahibi olabilirsiniz.
  • Sağlık iletişimi kitapları, farklı markalar ve yayınevleri tarafından basıldıkları için birbirinden farklı fiyatlar ile satışa sunulabilir.