GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Saç Şekillendirici

kategorisinde 4154 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Saç Şekillendirici

Saç şekillendiriciler, saçlarınızı istediğiniz forma sokabilmeniz ve daha çarpıcı bir görünüme kavuşturmanız için ideal ürünlerdir. Saçlarınızı şekillendirmek konusunda zaman kısıtlılığı yaşadığınız anlarda, saçlarınızın yapısına ve şekline uygun ürünler kullanarak yalnızca birkaç dakikada yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Saç şekillendirici markaları, her saç tipine uygun çeşitte ürün seçenekleri sunar. Siz de saç şekillendirici fiyatları ve çeşitleri arasından kendinize en uygun olanları seçin, saçlarınızı şekillendirirken zaman kaybetmeyin!

Saç Şekillendirici Ne İşe Yarar?

Saç Şekillendirici

Saç şekillendirici ürünler; kolay şekle girmeyen, hacmini kaybetmiş ve çabuk elektriklenen saçları daha güzel bir görünüme kavuşturmak için kullanılır. Saç şekillendiriciler her an ve her yerde kolaylıkla saça uygulanabildiği için oldukça pratik ürünlerdir. Bu tip ürünleri kullanırken dikkat etmeniz gereken unsurlar, ürünlerin kullanım talimatlarına uymak ve ölçülü miktarda ürün uygulamaktır. Gereğinden uzun süre saçta kalan şekillendiriciler, saç tellerinde yağlı bir görünüm oluşturabilir.

Saç Şekillendirici Çeşitleri Nelerdir?

Saç Şekillendirici

Saç şekillendirici ürünler sprey, krem veya köpük formunda olabilir. Her bir ürünün uygulanma şekli ve etkileri birbirinden farklıdır. Saç şekillendirici kremlerin büyük çoğunluğu, saçı güçlendirirken kabarmasını engellemeye ve saça daha dolgun bir görünüm kazandırmaya yönelik ürünlerdir. Saç spreyleri ve köpükleri ise saçları hızlı ve pratik bir şekilde hacim katmak, onları daha kolay şekil alır hale getirmek için kullanılır. Saç spreyleri ve saç köpüklerinin neredeyse tamamının gün sonunda saçtan tamamen arındırılması gerekir. Saç kremlerinin kullanım şekli ise, içerdikleri besleyici ve güçlendirici bileşenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Saç şekillendirici ürünleri ayrı ayrı temin edebilir veya saç tipinize uygun bir saç bakım seti seçerek ihtiyacınız olan tüm ürünlere tek seferde sahip olabilirsiniz.

Saç Şekillendirici Nasıl Seçilir?

Saç Şekillendirici

Saç şekillendirme seti ya da saç şekillendirici ürünlerden herhangi birini seçerken saçlarınızın yapısını göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Düz saçlar genellikle hacim sorunu yaşanan ve ince telli bir saç tipidir. Bu nedenle saçlara daha dolgun bir görünüm veren ve güçlendiren bir saç şekillendirici tercih edilmelidir. Özellikle saçlara hacim veren saç köpüğü çeşitleri, uzun ve düz saçlar için ideal bir seçenektir. Dalgalı ve kıvırcık saçlar ise, düz saçlara kıyasla elektriklenmeye ve kabarmaya daha yatkın saç tipleridir. Bu tip saçların doğal buklelerini korumak ve elektriklenmelerine engel olmak adına, dalgalı saçlara uygun saç spreyi ve köpüğü tercih edilmelidir. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer saç bakımı ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Saç Şekillendirici Kullanmanın Püf Noktaları

  • Saç şekillendirici krem, köpük ve sprey kullanırken saçlarınıza daha hacimli bir görünüm vermek için saçlarınızı aşağı doğru eğerek uygulama yapabilirsiniz.
  • Saç spreyi kullanırken saçlarınızı eşit tutamlara ayırarak daha dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Saçlarınızın sağlığını ve dolgunluğunu korumak adına bigudi modellerini saçlarınızda çok uzun süre aynı pozisyonda bırakmamalısınız.
  • Saç spreyini ensenizdeki ya da alnınızdaki saç tutamlarını düzeltmek için kullanıyorsanız, spreyi kullanmadığınız ve temiz bir diş fırçasına sıkarak daha kolay bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz.
  • Saç şekillendiricilerin uygulama şekilleri birbirinden farklı olduğu için, her ürünün kullanım talimatını detaylıca okumanızda fayda vardır.

Saç Şekillendirici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saç tellerinizin birbirine yapışık ve hacimsiz görünmemesi için saç spreyini saçlarınıza en az 30 cm mesafede olacak şekilde püskürtmelisiniz.
  • Saç spreyi kullanırken ürünün ağzının kalıntılar nedeniyle tıkalı olmadığına emin olmalısınız.
  • Tokayla sabitlenmeyen kısa saç tellerini düzeltmek için saç spreyi kullanabilirsiniz.
  • Jöle ve wax seçiminde mutlaka saç tipinizi ve şeklinizi göz önünde bulundurmalı, daha verimli sonuçlar alabilmek için bu ürünleri kuru saça uygulamalısınız.
  • Jöle sürerken saçlarınızda daha hacimli bir görünüm yaratmak için ellerinizi hafifçe nemlendirerek uygulama yapabilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Erkekler İçin Yüz Şekline Göre Saç Modeli Önerileri

Erkekler İçin Yüz Şekline Göre Saç Modeli Önerileri

Oval, dikdörtgen, üçgen ve yuvarlak yüz tipleri için en ideal erkek saç kesimlerinin hangileri olduğunu biliyor muydunuz? Bu önerilerimize göz atmadan berbere gitmeyin!

DEVAMINI OKU
Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Modeli?

Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Modeli?

Dikdörtgen, oval, yuvarlak ve kare yüz şekilleri için en ideal saç kesimlerinin hangileri olduğunu biliyor muydunuz?

DEVAMINI OKU
Saç Spreyi Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Saç Spreyi Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Cinsiyet fark etmeksizin günlük yaşamda en çok tercih edilen ürünlerden biri saç spreyidir. Bu yazımızda farklı çeşit saç spreyleri hakkında bilgileri sizler için derledik. Okumaya devam edin!

DEVAMINI OKU