Saç Boyası

Saç boyaları sahip olduğunuz saç rengini değiştirmek, tazelemek ya da varsa beyazlarınızı kapatmak için en sık kullanılan ürünlerin başında geliyor. Yepyeni bir görünüm benimseyenlerin olduğu kadar tercihini doğallıktan yana kullananların da vazgeçilmezi olan birbirinden farklı saç boyası renkleri, kalıcı ya da yarı kalıcı seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Saç boyası markaları ise farklı beklentilere karşılık vererek geniş ürün çeşitliliği sağlıyor.

 • Schwarzkopf Saç Boyası
 • Wella Saç Boyası
 • Palette Saç Boyası
 • Koleston Saç Boyası
 • L'Oreal Saç Boyası

Saç Boyası Çeşitleri

Saç Boyası

Tüm kozmetik ürünlerde olduğu gibi, saç boyaları da kullanım amacına göre birçok ihtiyaca yanıt veriyor. Örneğin, saçlarında kalıcı bir renk değişikliği yerine kısa süreliğine farklı bir renk elde etmek isteyenlerin yardımına geçici saç boyası koşuyor. Geçici saç boyaları belli bir yıkama sayısından sonra saçları terk ediyor. Sprey saç boyası gibi tek yıkamada arındırılan geçici boyalar da bulunuyor. Sprey ürünler özellikle cesaret isteyen pembe saç boyası gibi renkli saç boyası çeşitlerini denemenin risksiz bir yöntemi olarak görülüyor. Aynı zamanda beyazların kapatılması gereken acil durumlarda sıklıkla tercih ediliyor. Saçlarını renklendirirken bitkilerin gücünden yararlanmak isteyenler ise organik saç boyası alternatiflerine yöneliyor. Organik ve bitkisel saç boyası çeşitleri sertifikalı içerikleri sayesinde boyama sırasında saçlara bakım da yapıyor.

Saç Boyası Renkleri ve Tonları

Saç Boyası

Doğal saç boyası renkleri sarı ve sarının tonları, kumral, kızıl, kestane tonları ve siyah gibi renkleri içeriyor. Kumral saç boyası açık, koyu ve orta tonlarda olmak üzere en çok tercih edilen renklerin başında geliyor. Favori saç renklendirme uygulamalarından olan balyaj ve ombre gibi işlemlerde ise dip renginde açık kumral saç boyası ve küllü kumral saç boyası sıklıkla kullanılıyor. Saç boyaları sayesinde hem sahip olduğunuz renginizde boyama yapmanız hem de ulaşmak istediğiniz yeni saç rengini elde etmeniz mümkün oluyor. Dramatik değişiklikler yerine kademeli bir şekilde yeni bir renge geçiş yapmak istiyorsanız doğal renklerden yardım alabilirsiniz. Kumral saçlara sahipseniz bal köpüğü saç boyası gibi yumuşak ve sıcak geçişlere olanak tanıyan tonların yanı sıra kahve saç boyası ya da karamel saç boyası renklerini deneyebilirsiniz. Koyu kestane ya da siyaha yakın ve siyah doğal renkli saçlarınızı ilk kez renklendiriyorsanız çikolata kahve saç boyası renklerini değerlendirebilirsiniz.

Saç Boyası Fiyatları

Saç Boyası

Saç boyası fiyatları ürünün markasına, kullanım şekline ve miktarına göre farklılık gösteriyor. Evde kullanabileceğiniz hazır kutu boyalar ulaşılabilir bir fiyat aralığında yer alıyor. Profesyonel kullanım için olan saç boyaları ve açıcılar da doğru kullanıldığında fiyat / performans olarak kullanıcıları memnun ediyor. Saç boyama sırasında tek seferde elinizde bulunan malzemelerin tamamını kullanmanız gerekmiyor. Saçlarınızın tamamını boyamayıp sadece dip boyası yapacaksanız malzemelerinizin belirli bir miktarını tavsiye edilen ölçülerde kullanarak tasarruf edebilirsiniz. Kalan malzemeler doğru saklanmak koşuluyla sonraki boyama işleminde kullanılabiliyor. Bunun için oksidan ve boyanın karıştırılmadan saklanması önem taşıyor. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer saç boya ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Saç Boyası Kullanım Önerileri

 • Saçlarınız daha önce gri saç boyası ile boyanmışsa rengi korumak için gri saçlara özel ürünler kullanabilirsiniz.
 • Mavi saç boyası doğru miktarla boyama sonrası yapılan tonlama / cila işlemlerinde de tercih edilebilir.
 • Güçlü beyazlarınız varsa ana renk ve ara renk saç boyalarını karıştırabilirsiniz.
 • Kızıl saç boyası gibi geniş bir aralığı bulunan renkler tercih edecekseniz cilt alt tonunuzu belirleyerek size yakışacak doğru tonu bulabilirsiniz.
 • Beyaz saç boyası için sadece beyaz ve gri saç kapamaya yönelik ürünlere yönelebilirsiniz.

Saç Boyarken Bunlara Dikkat

 • Kalıcı mavi siyah saç boyası gibi renkler tercih edecekseniz bu tonların saçta uzun süre kalacağını unutmayın.
 • Boyama işlemine başlamadan önce aldığınız üründe belirtilen alerji testi adımını atlamayın.
 • Mor saç boyası veya sarı saç boyası gibi renkleri karıştırarak sonucundan emin olamadığınız riskli renkler elde etmeye çalışmayın.
 • Siyah saç boyası veya gece mavisi saç boyası gibi yoğun renk veren boyaları kullanırken teninizi korumak için saç diplerinize koruyucu bir ürün kullanın.
 • Bakır saç boyası gibi tonları uzun süreli kullanmak için renk koruyucu şampuanlardan yardım alın.
Sepetim
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Renk Grubu

Tümünü Gör

Renk

Tümünü Gör

Ürün Tipi

Tümünü Gör

Durum

Tümünü Gör

Paket Sayısı

Tümünü Gör

Birim Miktarı

Tümünü Gör

Menşei

Tümünü Gör

Satıcı

Satıldığı Bölge

Saç Boyası

kategorisinde 30355 adet ürün bulundu.

Akıllı Sıralama

Renk Seçiniz