GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Saç Kremi

kategorisinde 3551 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Saç Kremi

Saç kremleri, şampuanlarla birlikte saçlarda en çok kullanılan temizlik ve bakım ürünleri arasında yer alır. Saç kremlerinin temel amacı saçları beslemek, güçlendirmek ve onarmaktır. Ancak her saç bakım kremi her kullanıcıya uygun değildir. En etkili ve doğru sonuçları alabilmek adına, saç bakım kremi seçiminin saç tipi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılması gerekir. Siz de saç kremi fiyatları ve markaları arasından kendinize en uygun olan seçeneklere göz atabilir ve eksiksiz bir saç bakım rutini hazırlayabilirsiniz.

Saç Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Saç Kremi

Saç kremi markaları, her kullanıcıya hitap edebilmek adına saç bakım kremlerini farklı saç yapılarına ve ihtiyaçlarına göre gruplandırır. Keratin saç bakım kremi çeşitlerinin içinde sıklıkla kullanılan bir protein ailesinin genel ismidir. Keratin saç kremi çeşitleri, saç tellerinizin güçlenmesini ve bu sayede dökülme ya da kırıkların önlenmesini sağlar. Saç bakım kremlerinde sıklıkla kullanılan bir diğer bileşen ise doğal yağlardır. Bitkisel saç kremi sınıfına giren bu ürünler, saçların ihtiyaç duyduğu nem ve mineral takviyesini uygulayarak daha hacimli, parlak ve güçlü saçlara kavuşmanızı sağlar. Dilerseniz, vegan ve organik saç kremi çeşitlerine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

Saç Kremi

Saç telleriniz hava kirliliği, yetersiz uyku ve beslenme düzeni, sık işlem görme, yoğun ısıya maruz kalma ve saç boyaları gibi birçok nedenden dolayı yıpranabilir. Saç bakım kremlerinin temel amacı, yıpranan saç tellerini onararak güçlendirmek ve böylelikle saçların kaybolan hacmini ve parlaklığını geri kazandırmaktır. Saçlar yıprandığında ve güçsüzleştiğinde, dökülme ve kırılma gibi sorunlar da daha çok görülür. Saç bakım kremlerinin farklı, doğal ve güçlü içeriklerinde bu tip sorunları önlemeye yönelik birçok farklı bileşen yer alır. Siz de keratinli, aloe veralı, argan yağlı ve Hindistan cevizli saç kremi seçeneklerine yönelerek saçlarınızı doğal içeriklerle besleyebilir ve güçlendirebilirsiniz.

Saç Kremi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Saç Kremi

Saç bakım kremleri, saçlarınızın sağlığını güçlendirmenin yanı sıra onları tarama ve şekillendirme süreçlerinizi de oldukça kolaylaştırır. Kolay şekil almayan, elektriklenen, hacmini kaybetmiş ve çabuk kırılan saçlarınıza yepyeni bir görünüm kazandırmak için farklı saç bakım kremlerinden yardım alabilirsiniz. Saç bakım kremleri güçlü ve yoğun formülleri ile saç tellerinize dipten uca etkili bir bakım uygular. Bakım kremlerini düzenli ve doğru şekilde kullandığınız takdirde, saçlarınızın görünümünün ve sağlığının gözle görülür şekilde etkilendiğini gözlemleyebilirsiniz. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer saç bakım ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Saç Bakım Kremi Kullanım İpuçları

  • Boyalı ve zayıf telli saçların sağlığını korumak adına tuzsuz saç kremi çeşitlerinden yana tercih yapabilirsiniz.
  • Saçlarınıza güçlü bir bakım ve nem takviyesi uygulamak için zeytinyağlı, Hindistan cevizi yağlı ve argan yağlı saç kremi seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
  • Saç bakım kreminin saçta gerekenden daha uzun süre bekletilmesi, saç tellerine zarar verebilir.
  • Saç bakım kremini saçınızdan yeterince arındıramadığınızı düşünüyorsanız, bakım kremini şampuandan önce uygulayabilirsiniz.
  • Saç tipinize ve ihtiyaçlarına göre saç bakım kremi seçimi yapmalı, kimyasal bileşenlere karşı alerjik reaksiyonunuz varsa doğal saç kremi içeriklerine yönelmelisiniz.

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saç kremlerinin bazıları durulanmadan kullanılırken bazı ürünlerin mutlaka kullanım sonrasında saçtan arındırılması gerekir.
  • Ürünün kullanım talimatlarında aksi belirtilmediği sürece sıvı saç kremi çeşitlerinin saç diplerine temasından kaçınmalısınız.
  • Onarıcı ve nemlendirici saç kremi çeşitlerinden en etkili sonucu alabilmek adına, ürünleri aynı etkilere sahip şampuanlarla bir arada kullanabilirsiniz.
  • Kıvırcık saç kremi çeşitlerinin saç tellerine eşit şekilde nüfuz edebilmesi için, ıslakken saç kremi uyguladığınız saçlarınızı nazikçe tarayabilirsiniz.
  • Saç düzleştirme kremi çeşitlerini kullanım talimatlarına harfiyen uyarak ve saçta bekletme süresini aşmadan kullanmaya dikkat etmelisiniz.