GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara
Renk
Marka

Suluboya

kategorisinde 5387 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Sulu Boya

Sulu boya, fırça ile resim yapmak isteyenlerin genellikle ilk tanıştıkları boya türü olarak dikkat çeker. Özel dizayn edilmiş kutularda muhafaza edilen katı haldeki boyalar, su ile ıslatıldıklarında çabucak çözünerek kullanıma hazır hâle gelir ve kullanım sonrasında tekrar kolayca kurur. Bu haliyle taşınması ve saklanması son derece basittir. Eğitim hayatının ilk yıllarından itibaren resim faaliyetleri içinde yer alan sulu boyalar, pratik kullanımları ile tercih edilir.

Sulu Boya Çeşitleri

Sulu Boya

Biraz su ve resim fırçası ile kolayca kullanıma hazır hâle gelen sulu boyalar; çocukların renkleri tanımalarına, fırça kullanma yeteneklerinin gelişmesine ve resim yapma kabiliyetlerinin ilerletilmesine katkı sunar. Sulu boya çeşitleri pek çoğu dünyaca kabul görmüş, kaliteli üretim yapan sulu boya markaları tarafından üretilir. Sulu boyalar öğrencilerin kullanacakları amatör setler olarak üretildikleri gibi, resim sanatını sulu boya kullanarak yapan kişiler için profesyonel sulu boya çeşitleri olarak da tasarlanır. Profesyonel kullanım için üretilmiş olan çeşitler daha fazla renk seçeneği içeren ürünler olarak dikkat çeker.

Sulu Boya Seti

Sulu Boya

Sulu boyalar ister amatör ister profesyonel kullanım için üretilmiş olsun, belirli sayıda renk içeren setler halindedir. Kreş veya ilkokul öğrencileri için genellikle temel renklerden oluşan sulu boya başlangıç seti çeşitleri tercih edilir. Sulu boya setleri içerdikleri boya adedine göre gruplandırılabilir. Küçük çocukların kullanımına uygun olanlar 12'li sulu boya setleri olurken daha büyük yaşlar için 24'lü sulu boya seti veya daha çok renk içeren setler kullanılabilir. Çoklu renge sahip sulu boya setleri ise daha çok profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Sulu Boya ile Mükemmel Resimler

Sulu Boya

Resim yapabilmek özel bir yetenektir ve bu yetenek küçük yaşlarda ortaya çıkarılıp geliştirilebilir. Küçük yaştaki çocukların sulu boya ile yaptıkları çalışmalar, bu yeteneklerinin ortaya çıkarılmasında ve geliştirilmesinde etkin rol oynayabilir. Çocukların özgürce yapacakları boyama faaliyetleri hem hoş vakit geçirmelerine hem de el becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Her bütçeye uygun fiyatları ile kuru sulu boya çeşitleri kolayca temin edilebilir. Siz de çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirmesi ve el becerilerini artırması için birbirinden çekici sulu boya modelleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Sulu Boya Seçmeden Önce

  • Sulu boyalar masa yüzeyine, duvarlara veya elbiselere bulaştığında kolay temizlenebildiğinden çocukların özgürce boyama yapmalarına engel teşkil etmez.
  • Fırçaları da muhafaza edebilen sulu boya setleri arasından seçim yaparak tüm boyama malzemelerini bir arada tutabilirsiniz.
  • Kaliteli sulu boya markalarından satın alarak uzun süreli kullanım elde edebilirsiniz.
  • Çocuklar için yaşlarına uygun sulu boya setleri tercih ederek çocukların seti kolay kullanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kolay açılıp kapanan kapaklara sahip modeller, uzun süreli bir kullanım elde etmeniz yardımcı olacaktır .

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Boyaların kuru haldeki görünümlerinde renk kaymaları olmaması önemlidir.
  • Sulu boyaların kullanım sonrası kurumasını beklemek çantaya konulduğunda olası boya sızıntılarını önleyecektir.
  • Boya fırçası da her kullanım sonrası bol su ile temizlenip kurulanırsa daha uzun ömürlü bir kullanım elde edilebilir.
  • Küçük çocukların sulu boya faaliyetlerinde elbiselerini kirletmeleri boyama önlüğü kullanılarak önlenebilir.
  • Sulu boya resimlerinde kullanılacak kâğıtların, sudan etkilenme oranlarının düşük olması ve yeterli kalınlıkta seçilmesi önemlidir.