GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Pastel Boya

kategorisinde 2563 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Pastel Boya

Faber Castell, Monami, Lyra, Lets, Pentel, BIC, Adel gibi dünyaca ünlü kırtasiye markaları tarafından üretilen pastel boyalar, pastel boya kategorisinde kullanıcılarıyla bir araya geliyor. Setler hâlinde satışa sunulan boyalar, hem profesyonel kullanımlar için hem de okula giden çocuklar için çok çeşitli seçenekler sunuyor. El sanatlarında, resim derslerinde ve birçok farklı alanda işlev gören pastel boyalar, onlarca farklı renk ve biçimde tasarlanıyor.

Pastel Boya Çeşitleri: Amacına Göre Kullanım

Pastel Boya

Pastel boyalar, kullanıcıların farklı kullanım amaçlarına göre iki ayrı çeşitte üretiliyor. Yağ bazlı olarak üretilen pastel boyalar ''yağlı pastel boya'' soft olarak üretilenler ise ''kuru pastel'' adıyla anılıyor. Kuru pasteller aynı zamanda toz pastel olarak da satışa sunulabiliyor. Kuru pasteller genel olarak stüdyo türü ve profesyonel çalışmalar için tercih ediliyor. Yoğun renk kıvamları verebilen kuru pasteller, daha çok kuru boyaya yakın bir yapıda boyama işlemleri yapanlar tarafından kullanılıyor. Ancak yağlı pastel boyalar kağıt üzerinde daha yoğun renk kıvamları bırakabiliyor.

Pastel Boya Seti: Tüm Renkler Bir Arada

Pastel Boya

Görsel algının güçlenmesine destek olan pastel boya çeşitleri, çocuk ya da yetişkin her yaştan kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. 6'lı ve 12'li pastel boya türlerinin yanı sıra 24'lü, 36'lı gibi farklı kombinasyonları olan pastel boyalar, renk çeşitliliği konusunda da tüm arayışlara yanıt oluyor. Ara tonlar, ana tonlar ve bunlara ek olarak yeni nesil metalik tonlar sunan pastel boyalar, renk skalası konusunda değişiklik gösterebiliyor. Çubuk şeklinde, silindirik, köşeli, sivri uçlu ya da kalem formunda hazırlanan boyalar, üzerinde bulunan kağıt ambalajlar sayesinde ele bulaşmadan kolayca sürülebiliyor.

Çantalı Pastel Boya: Taşıma ve Saklama Kolaylığı

Pastel Boya

Çantalı olarak tasarlanan ya da metal ve karton ambalajlarda saklanabilen pastel boya setleri bir arada kolayca muhafaza ediliyor ve rahatlıkla taşınabiliyor. Özellikle çanta içerisinde yapılan kullanımlarda, çantaların kirlenmesini önleyen ambalajlar içerisinde her boya için özel bir bölme bulunuyor. Bu sayede boyaların taşıma sırasında yerinden ayrılarak hasar alması da zorlaşıyor. Pastel boya fiyatları, markaların hazırladığı boya modelleri ve özelliklerine göre değişiyor. Boya sayısı, renk çeşitliliği, ürün içeriğinin kalitesi ürünlerin pastel boya fiyatları konusunda belirleyici bir etki yaratıyor.

Satın Almadan Önce

  • Yoğun renk elde etmek istiyorsanız, yağlı pastel türlerini tercih edebilirsiniz.
  • Pastel boyanın bulaşıcı bir yapıda olmasını istemiyorsanız, toz pastel boyalara yönelebilirsiniz.
  • Çalışmalarınızda renk çeşitliliğine ihtiyaç duyuyorsanız, 36'lı pastel boya türlerini tercih edebilirsiniz.
  • Kutulu bir şekilde satılan boya çeşitlerini seçerek saklama ve taşıma kolaylığından faydalanabilirsiniz.
  • Çocuklar için pastel boya satın alırken çok renkli setler tercih ederek çocukların gelişimini destekleyebilirsiniz.

Bunlara Dikkat Edin

  • Profesyonel kullanımlar için pastel boya satın alacaksanız, stüdyo formatında tasarlanan çoklu pastel boyaları satın alabilirsiniz.
  • Çalışmalarınızın daha uzun süre kalıcı renklere sahip olmasını istiyorsanız, toz pastel boya tipini tercih edebilirsiniz.
  • Pastel boya setleri içerisinde sulu boya ve kuru boya çeşitleri bulunabilir, bu setleri tercih ederek çok sayıda boya türünü ekonomik fiyatlarla satın alabilirsiniz.
  • 3 in 1 formatında tasarlanan pastel boyaları profesyonel kullanımlarınızda tercih edebilir, bu kalemleri hem sulu boya hem de pastel ve kuru boya olarak kullanabilirsiniz.
  • Pastel boyaları sakladığınız alanın yüksek sıcaklığa sahip olmamasına özen göstererek boyalarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.