GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara
Renk
Marka

Kuru Boya Kalemi

kategorisinde 7128 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kuru Boya Kalemi

Çocukların en sevdiği etkinliklerden biri olan boyama etkinliğinde çocuğunuza eşlik ederek, onunla birlikte kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey kuru boya kalemi. Kuru boya kalemleri, kurşun kalem özelliği gösteren, renkli izler bırakan kalemlerdir. Çeşitli renk, boy ve kalınlıkta bulunabilirler. Her yaştan kişi için boyama yapma ve resim çizmede en temel malzemelerden biri olan kuru boyalar ile hayal gücünüze ya da ihtiyacınıza göre renklendirme yapabilirsiniz.

Neden Kuru Boya Tercih Ediyoruz?

Kuru Boya Kalemi

Kuru boyalar herkes için kolay kullanım sağladığından en çok tercih edilen boya çeşitidir. Öncesinde bir hazırlık gerektirmez. Uçları körelmeye başladığında kalemtıraş yardımıyla kalem ucunu açmanız yeterlidir. Diğer boyalar gibi ellere ya da kumaşlara bulaşmadığı için kullanımdan sonra temizlik gerektirmez. Kalemlerin ince uçları sayesinde detay çalışabileceğiniz gibi, geniş alan boyaması yapabilirsiniz.

Kuru Boya Çeşitleri ve Seçimi

Kuru Boya Kalemi

Kuru boya modelleri kurşun kalemlerde olduğu gibi farklı formlarda bulunabilir. Minik eller için üretilen kısa kuru boyalar, büyükler için taşımayı kolaylaştırabilir. Yanlış kalem seçimi yorgunluğa sebep olabileceğinden, elinizde tutarken rahat hissettiğiniz kalemi tercih etmeniz önemlidir. Böylelikle aktivitenin her anından keyif alabilirsiniz. Kalın kuru boya ya da jumbo kuru boya, özellikle kalem tutmaya yeni başlayan kişilerde kavrama rahatlığı oluşturduğu için tercih edilebilir. Altıgen veya üçgen kurşun boya, yuvarlak kalemlerin aksine yuvarlanmadığından, kalemin düşme ve kırılma ihtimalini azaltır. Taşımanız gereken durumlarda kalemlerin düşüp zarar görmesini engellemek için kuru boya markalarının yuvarlak ya da yatay olarak üretilen metal kutulu ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kuru boya fiyatları, ürünlerin modeline göre değişiklik gösterir.

Kuru Boya Kalemi Setleri

Kuru Boya Kalemi

Kuru boya kalemi seti, farklı sayıda renkli kalemlerin bir araya gelmesiyle oluşur. Birden fazla set satın alarak kendinize geniş bir boya kalemi yelpazesi oluşturabilirsiniz. Örneğin, 12'li kuru boya setini yanınızda taşımayı kolaylaştırmak için minik boyda tercih edebilirsiniz. Geniş alan boyayacağınız yerlerde, kalemin elinizden kaymasını engellemek için jumbo boyda 24'lü kuru boya seti alabilirsiniz. 36'lı kuru boya setini günlük kullanımda tercih ettiğiniz şekilde seçebilir ya da şık metal kutulu, 48'li kuru boya alarak kendinizi veya sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. Kuru boya kalemi setlerinde farklı paketleme seçenekleri mevcuttur; karton, ahşap ya da metal kutu seçenekleri en yaygın olanlarıdır.

Kuru Boya Kullanırken Aklınızda Bulunsun

  • Daha önce kullanmadığınız bir boya kalemi alırsanız, kalem rengini kullanacağınız alanın dışında denemeniz kalemlerin tam tonu hakkında bilgi verir.
  • Kuru boya kalemini kullanacağınız kağıdı, önceden seçmeniz ve hatta uygun bir köşesinde denemeler yapmanız istediğiniz sonucu elde etmenize yardımcı olacaktır.
  • Boya kalemlerinin yapıları dayanıklılık olarak farklı marka ve modellerde değişiklik gösterebileceğinden, kalem ucuna uyguladığınız fazla baskı ile uçlar kırılabilir.
  • Kalemi, çizim yaptığınız alanda istediğiniz rengi elde edinceye kadar ileri geri hareket ettirmek, koyu tonlar elde etmenize yardımcı olur.
  • Boya kalemlerinizi özenle saklamanız, kalemlerinizin ömrünü uzatacaktır.

Kuru Boya Kalemi Alırken Bunları Unutmayın

  • İyi kalem seçimi sizi heveslendirirken, kötü kalem seçimi elinizi yorabilir.
  • Yumuşak yazım özelliği, boya kalemleri için önemli bir unsurdur.
  • Özel dış korumalı ürünler tercih ederek kalemlerinizin sağlam kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kuru boya kalemlerini set halinde alarak renk seçeneğinizi çoğaltabilirsiniz.
  • Özellikle okul çağındaki çocuklar için, sağlığa zararlı içerik bulundurmayan, doğal pigmentlerden elde edilen boyalar tercih edebilirsiniz.