GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Ahşap Boyası

kategorisinde 4216 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ahşap Boyası

Ahşap yüzeyleri güzel göstermek ve zararlı etkilere karşı korumak için üretilen ahşap boyası seçenekleri, sadece mekanlarda değil dekoratif ahşap ürün boyamalarında da kullanılıyor. Akrilik, su ve yağ bazlı olarak üretilen boyaları tüm ahşap yüzeylerde kullanabilirsiniz. Doğal bir malzeme olan ahşap güneş, yağmur, soğuk ve rüzgâr gibi dış etkenlerden kolayca etkilenip çürüyebiliyor. Koruyucu özellikli boya ve vernikli ahşap boyası uygulanan yüzeyler ise uzun süre doğallığını kaybetmeden kalıyor. Ahşap eşyalarınızı, yüzeylerinizi bakımlı tutmak istiyorsanız, uygun nitelikli ahşap boyaları ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ahşap boyası markaları size farklı renk seçenekleri sunarak orijinal konseptler yaratmanıza da yardımcı oluyor.

Ahşap Boyası Çeşitleri ve Kullanım Amaçları

Ahşap Boyası

Ahşaptan üretilen eşyaların renklendirilmesi, parlatılması ve korunması için tasarlanan boyalar, kullanım amaçlarına göre çeşitlilik kazanıyor. Kapı, çerçeve, parke, dekoratif eşya, mobilya ve geniş dış yüzeyler için farklı özelliklerle üretilen boyalar, çeşitli ahşap boyası renkleri sunarak seçim yapma şansınızı artırıyor. Koruyucu olarak tasarlanan boylar genellikle açık alanlarda yer alan ahşap yüzeyler ve eşyalar için tercih ediliyor. Koruyucu ahşap boyası seçenekleri, ahşap yüzeyleri hem dış etkenlere hem de haşerelerin vereceği zararlara karşı koruyor. Çeşitli renk alternatifleri ile boyanan yüzey ve mobilyaları dilerseniz vernikleyebilir ya da vernikli ahşap boyası ile boyayabilirsiniz.

Ahşap Boyası ile Uzun Süreli Koruma

Ahşap Boyası

Ahşap yüzeylerinizde uzun süreli koruma sağlamak istiyorsanız boyayacağınız yüzeye önce astar boya, onun üzerine de ahşap boya uygulaması yapabilirsiniz. Kolayca uygulanan ve koku yapmayan su bazlı astar ve ahşap boya çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Yağ bazlı astar ve boyaları seçerseniz boya kokusunu yoğun ölçüde hissedebilirsiniz. Akrilik ahşap boyası seçenekleri ise yüzeye kolayca uygulanan, kısa sürede kuruyan ve kokusu az olan boyalar olarak öne çıkıyor.

Renkli Boyalar Kullanarak Fark Yaratın

Ahşap Boyası

Ahşaptan üretilen kapılar, pencereler, dolaplar, mobilyalar, ağaç parkeler ve MDF yüzeylerde istediğiniz renkte ahşap boyası kullanarak mekânlarınızı kişiselleştirebilirsiniz. Çocuklarınız için eğlenceli yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Siyah ahşap boyası ya da beyaz boya yerine canlı renk seçenekleri sunan boyaları seçerek özgün tasarımlar oluşturmanız mümkün oluyor. Bahçeli evlerde yer alan ahşap eşyaları, bahçe çitlerini ve çocuk oyuncaklarını rengârenk tonlarda boyayabilirsiniz. Bu konuda başarılı sonuçlar elde etmek için sprey ahşap boyası seçeneklerinden yardım alabilirsiniz. Ahşap boyası çeşitleri ve markaları istediğiniz renk alternatiflerini kolayca bulmanıza imkân tanıyor.

Kolay Uygulanan Boyaların Sunduğu Faydalar

  • El yapımı ahşap ürünlerde kullanılmak üzere özel tasarlanan su bazlı yeni nesil akrilik ahşap boyası çeşitleri, tüm ahşap yüzeylere kolayca uygulanıyor.
  • Ürünler, farklı ahşap yüzeylerde yüksek oranda kapatıcılık sağlamayı başarıyor.
  • Su bazlı ve üstün kaliteli ahşap boyası seçenekleri, tüm iç ve dış mekân yüzeylerde kullanılıyor.
  • Astar ve zımparalama gerektirmeyen ürün seçenekleri, ekonomik bütçeli boya yapma imkânı tanıyor
  • Akışkan özellikli ve dayanıklı yeni nesil boyalar, sağlığa zararlı madde içermiyor.

Ahşap Boyası Alırken Dikkat Edilecekler

  • Küçük yüzeyler ve el yapımı ahşap eşyalar için kolay uygulanan ve hızla kuruyan sprey ahşap boyası seçeneklerini alabilirsiniz.
  • Kaliteli ama cazip ahşap boyası fiyatları sunan ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Yarı parlak veya mat görünümlü ahşap astar boyalarını astarlama işlemi için kullanabilirsiniz.
  • Kokusuz, su ile inceltilen, kolay uygulanan ve hızlı kuruyan ürünlere yönelebilirsiniz.
  • Kendinden inceltilmiş su bazlı ahşap boyaları seçerek çit veya parkelerinizi zahmetsizce boyayabilirsiniz.