GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Çocuklara Özel Puzzle

kategorisinde 11602 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çocuklara Özel Puzzle

Çocuklara özel puzzle modelleri, onların bilişsel zekasını kuvvetlendirmeye yönelik eğitici-geliştirici araçlar arasında yer alıyor. Son yıllarda artan talebe uygun olarak çocuklara özel puzzle markalar tarafından daha çok üretiliyor. Yaşlara göre farklılık gösteren çocuk puzzle çeşitleri, ilgi alanlarına göre de farklı gruplara ayrılıyor. Film kahramanları, masallar, çizgi filmler ya da çocukların ilgisini çekebilecek görseller puzzle üreticilerinin en sık kullandığı tipler arasında yer alıyor. Seçilen malzemeleri de farklılık gösteren eğitici puzzle tipleri, ahşap, plastik ya da karton gibi materyaller ile üretilmeye devam ediyor. Sevdikleriniz için hatta kendiniz için bile satın alabileceğiniz modeller, parça sayılarına göre de sınıflandırılıyor. Yüzlerce seçeneği barındıran puzzle kategorisi altında bütçenize en uygun çocuklara özel puzzle fiyatları ile alışveriş yapabilir, kendiniz ve çocuklarınız için yeni bir hobi yaratabilirsiniz.

1-2 Yaş Çocuklara Özel Puzzle Seçimi

Çocuklara Özel Puzzle

1-2 yaş grubu için tavsiye edilen en ideal seçenek minimum 1, maksimum 3 parçalı ahşap eğitici puzzle tipleri oluyor. Bebeklikten henüz çocukluğa geçmemiş olan grup için ideal olan tip, onların elleri ile kavrayabilecekleri boyutları taşıması nedeni ile motor becerilerin de kuvvetlenmesini sağlıyor. Puzzle tamamlamanın getirdiği başarı hissi ve öz güven ise tüm olumlu yanlarına ekstra kredi olarak ekleniyor. Puzzle ile oynamaya alıştıkça ve ay aldıkça, örneğin 18 aylıktan itibaren 4-5 parçalı tiplere de geçiş yapabilirsiniz. Böylece ilgisini ve merakını tek bir noktaya yöneltme becerisini kazanan çocuğunuz, problem çözme yeteneğini de erken yaşlardan itibaren kazanmaya başlıyor.

2 - 5 Yaş Grubu İçin Eğitici Puzzle

Çocuklara Özel Puzzle

24 aydan itibaren çocuklar, bebeklik alışkanlıklarını bırakmaya başlayarak çevreleri ile daha bilinçli ilişkiler geliştirmeye yöneldikleri için desteğinize ihtiyaç duyuyor. Onların gelişiminde ebeveynler olarak eskisinden daha farklı rol ve görevlere hazırlanmanız gerekiyor. Kurmalı sökmeli oyunların bu noktada ebeveyn ve çocuk arasındaki ilişkiye önemli katkıları bulunuyor. Çocuk ahşap puzzle modellerinden daha karmaşıklarına geçiş yapmanız gereken bu dönemde, 3 yaş grubuna 12 parçalık modeller tavsiye ediliyor. 3 yaş üzeri gruba ise 5 yaşına kadar, 50 parçaya kadar puzzle modelleri öneriliyor.

6 Yaş ve Üstü İçin Gelişim Modelleri

Çocuklara Özel Puzzle

6 yaşından itibaren 100 parça çocuk puzzle tipleri çocuğunuzu zorlamamaya başlayabilir. Her sene parçaların sayısını hızla artırmaya başlayabilirsiniz. 8 yaşına geldiğinde 200 ve üzeri parçalı puzzle modellerine hazır olan çocuğunuz, planlı hareket etme ve disiplinli bir şekilde sonuca odaklanma konularında gerekli yeterliliğe sahip bir bireye dönüşüyor. Karmaşık problemleri büyük bir beceri ile çözme yeteneği kazanmaya başlayacak olan çocuğunuz için, yüzlerce seçenek arasından uygun çocuk puzzle fiyatları ile en beğeneceği alternatifi bulabilir, güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Puzzle ile Vakit Geçirmenin Yararları

  • Problem çözme yeteneğini geliştirir.
  • Planlama yapmayı ve bu plan dahilinde hareket etmeyi öğretir.
  • 1-2 yaş arasında el-göz koordinasyonunu geliştirir.
  • Uzamsal zeka ve yanı sıra görsel zekayı uyarır.
  • Parça ve bütün arasındaki ilişkiyi çözmek okur-yazarlığa geçişi hızlandırır.

İdeal Puzzle Seçimi Nasıl Olmalı?

  • Yaşa uygun puzzle seçimi yapmak en önemli seçim kriterleri arasında yer alıyor.
  • Her markanın kendi standart ölçüleri olmak ile birlikte 100 ve üzeri parçalı puzzle modelleri 6 ve üstü yaş grubu için uygundur.
  • 1 ve 2 yaş grubu için karton puzzle modelleri yerine ahşap tipleri tercih etmelisiniz.
  • Ahşap puzzle modellerinden kartonlara geçerken başlangıçta maksimum 12 parçalı modeller ile başlayabilirsiniz.
  • 8 yaş üzeri çocuklar için 300 parçalı ve üzeri modeller uygundur.