Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Psikoloji

kategorisinde 6 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Psikoloji

Psikoloji kitapları hem insanın kendi benliğini daha iyi anlamlandırmasına hem de etrafındaki insanların olaylara verdikleri tepkileri anlamasına yardımcı olur. İnsan psikolojisinin değişken yapısını algılamak fiziksel ve mental olarak çok daha sağlıklı olmanızı sağlar. Bunun yanı sıra psikoloji konusunda uzun yıllar boyunca çalışmalar yapan bilim insanlarının deneyimleri, bugün önünüze çıkan engelleri çok daha kolay bir şekilde aşmanıza yardımcı olur. Ünlü terapistlerin seanslarına katılabileceğiniz psikoloji türündeki eserlerle aynı sorunu yaşadığınız insanlara sunulan çözümlerden faydalanabilir ya da kişisel gelişim yolculuğunuza daha doğru bir rota çizebilirsiniz.

Psikoloji Kitapları ile İyileşme Sürecinizi Hızlandırın!

Psikoloji

Kimi zaman yaşadığınız travmaların etkisi uzun yıllar devam edebilir. Her insanın kaldırabileceği yükün o insana özgü olduğu gerçeğinden hareketle eğer tedavi görüyor ya da kendi kendinizi tedavi etmek istiyorsanız, psikoloji kitapları size yol gösterebilir. İşiniz, okulunuz ya da sosyal ilişkilerinizde destek almak amacıyla da bu türde kaleme alınan eserleri okuyabilirsiniz. Hayatınız boyunca yapmak istediğiniz şeyleri erteliyor ve bir süre sonra hayatınızın anlamsız olduğunu düşünüyorsanız, kütüphanenizde bu türe dair en az bir kitap bulundurarak, sayfalar dolusu kelimenin iyileştirici gücüne kendinizi bırakabilirsiniz.

Terapistlerin Tecrübelerinden Faydalanın

Psikoloji

İnsan psikolojisi üzerine yıllarca eğitim görerek, ruhsal yaraları iyileştiren ünlü ve başarılı terapistlerin tecrübeleri, bugün yaşadığınız birçok sorun için çözüm önerileri barındırabilir. Bu türde verilen eserler aracılığıyla sadece kendinizdeki sorunlara değil, etrafınızdaki insanların yaşadığı sorunlara da çözüm bulabilirsiniz. Özellikle sosyal ilişkiler bakımından birçok öneri barındıran bu kitapların en başarılı örneklerini sunan Irwin D. Yalom'un eserleri başlangıç için iyi bir nokta olabilir. Yine psikoloji denilince akla ilk gelen isimlerden Sigmund Freud ve Carl Jung ile psikoloji bilimine dair detayları öğrenerek, hayatınızı, duygularınızı, ilişkilerinizi daha doğru şekillendirebilirsiniz.

Çocuk Gelişimi ve Psikolojisine Dair Fikir Edinin

Psikoloji

Çocuklar yetişkinlere nazaran pek çok konuda daha hassas bir yapıdadır. Bu hassasiyete özen gösterilmediği durumlarda psikolojik olarak sağlıklı olmayan bireyler olabilirler. Hiçbir anne babanın istemeyeceği bu durumu önlemek beraberinde birçok soru işareti de getirir. Neyse ki, çocuk psikolojisine dair günümüzde birçok eser bulmak mümkündür. Bu eserler yardımıyla çocuğunuzun ihtiyaçları ve sağlıklı bir şekilde atlatmaları gereken evreleri daha iyi anlayarak hareket edebilirsiniz. Çocuğunuzun sorunlarını zamanında çözerek ilerlemenize yardımcı olan bu kitaplar, aynı zamanda onunla daha doğru ve verimli vakit geçirmeniz açısından size yol gösterici olabilir.

Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Psikoloji kitapları farklı türlerde kaleme alınabilir. Seçiminizi yapmadan önce hangi türde eser okumak istediğinize karar vermenizde fayda var.
  • Bu türde, her yazar objektif bir eser vermeyebilir, kendi deneyimlerinden yola çıkarak daha psikoloji bilimi izin verdiğince otobiyografik eserler sunanlar da vardır.
  • Psikoloji kitapları özellikle teşhis konmuş bir rahatsızlığınız varsa sizi tek başına iyileştirmez fakat iyileşmenize destek olur.
  • Her marka psikoloji türündeki eserlerde farklı fiyatlara sahip olabilir.
  • Bu türde kaleme alınan yabancı eserleri okumadan önce yazar hakkında bilgi edinmeniz, okuma süreciniz üzerinde pozitif etki yaratır.

Bunlara da Dikkat

  • Psikoloji türünde çeviri bir eser satın almadan önce çevirmenin dil konusundaki yetkinliğini araştırabilirsiniz.
  • Geçmiş dönemlerde kaleme alınan eserlerin biçim ve üslup açısından farklı olabileceğini göz önünde bulundurmanızda fayda var.
  • Psikoloji biliminin detaylarına dair bir kitap satın almak istiyorsanız, kitabı okuma sürecinizde farklı kaynaklardan da yardım alabilirsiniz.
  • Psikoloji kitaplarını set halinde satın almanız, fiyat açısından daha ekonomik olabilir.
  • Set halinde satın alma yaptıktan sonra kargoda kitaplarınızın tümünü kontrol etmenizde fayda var.