GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Projeksiyon Cihazı

kategorisinde 327 adet ürün bulundu.
|
Filtrele
Projeksiyon cihazını ulaşamayacağınız/bakım yapamayacağınız bir yere mi koyacaksınız?

  Evet

  Uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen lazer ışık kaynağına sahip projeksiyon cihazları

Projeksiyon Cihazı

Projeksiyon cihazı, dış kaynaktan aldığı görüntüyü büyüterek başka bir yere yansıtabilen elektronik bir alettir. Genellikle projeksiyon perdesi ismi verilen aksesuar ile birlikte kullanılan bu cihazlar, ortamda bulunan kişilerin görüntüyü daha net bir şekilde izlemesine olanak verir. Okullarda ders anlatımında, toplantıda ve konferanslarda ise sunum yapılırken oldukça sık kullanılan projeksiyon cihazları, farklı boyut ve teknik özelliklere sahip olarak tasarlanır.

Projeksiyon Cihazı Modelleriyle Dev Ekran Keyfi

Projeksiyon Cihazı

Projeksiyon cihazları kullanım maksatlarına ve sahip oldukları teknik özelliklere göre farklı modeller halinde teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulur. Projeksiyon cihazı modelleri, kullanım şekline göre taşınabilir ve masaüstü olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Taşınabilir cihazlar sundukları pratik kullanım olanağı nedeniyle en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Portatif dizaynları ile dikkat çeken küçük projeksiyon cihazı modelleri oldukça az yer kaplar. 1 - 2 kilo arasında değişen ağırlığa sahip modelleri işiniz bittiğinde kaldırıp çantanıza koyabilir ve dilediğiniz yere beraberinizde götürebilirsiniz. Masaüstü projeksiyon cihazı tasarımları ise boyutları daha büyük ve sabit kullanıma uygun modellerdir. Masaüstü projeksiyon cihazlarını uygun aksesuarlar ile dilerseniz kullanacağınız yerin tavanına da asabilirsiniz. Projeksiyon cihazları tasarımına göre kablolu ve kablosuz olarak iki farklı şekilde üretilir. Özellikle kablosuz ve Bluetooth özelliğine sahip projeksiyonların kullanımı oldukça pratiktir. Toplantı sırasında ihtiyaç duyduğunuzda telefonunuz ile hemen projeksiyon cihazına bağlanabilir ve göstermek istediklerinizi kolaylıkla büyük ekrana aktarabilirsiniz.

Yansıtma Sistemlerine Göre Projeksiyon Cihazları

Projeksiyon Cihazı

Yansıtma sistemlerine göre projeksiyon cihazları LED, LCoS, DLP ve LCD projeksiyon cihazları olarak dörde ayrılır. Önde gelen projeksiyon cihazı markaları tarafından LCD ve DLP teknolojisi ile üretilen modeller iş yeri ve ev gibi daha küçük ortamlarda kullanıma uygundur. Tek çipli olarak tasarlanan cihazlar aynı zamanda dershanelerde de oldukça yaygın olarak tercih edilir. LCoS projeksiyonlar ise oldukça yüksek görüntü kaliteleri ile ön plana çıkar. Genellikle sinema ve konferans salonu gibi büyük kitlelere yapılacak sunumlarda LCoS projeksiyon cihazları kullanılır. LED projeksiyon cihazları da ismini ışık kaynağından alan modellerdir. Bu tür cihazların dizaynında bulunan ampulün ömrü, cihazın çalışma süresini belirler. Projeksiyon cihazları arasında 3 boyutlu görüntü aktarımı yapabilen modeller de bulunur. Bu teknolojiye sahip 3 boyutlu projeksiyon cihazı tasarımları genellikle sinemalarda kullanılır. Bununla birlikte ultra kısa mesafe projeksiyon cihazı dizaynları da oldukça kısa mesafeden yüksek kalitede görüntü yansıtılmasına olanak verir. Özellikle küçük sınıf ve toplantı odaları için çözüm sunan bu tasarımlar, projeksiyon ışığını kullanıcıdan uzak tuttuğundan dikkat dağıtıcı görüntülerin oluşmasının önüne geçer.

Projeksiyon Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Projeksiyon Cihazı

Projeksiyon cihazı fiyatları ürünün markasına, modeline, tasarımına ve sahip olduğu teknolojilere göre değişiklik gösterir. Projeksiyon cihazının sunduğu görüntü kalitesinin artması fiyatı da doğru orantılı olarak etkiler. Ev gibi küçük alanlar için tasarlanan projeksiyonların görüntü kaliteleri daha düşük olduğu için fiyatları da daha uygundur. Bununla birlikte 3D projeksiyon cihazı fiyatları, standart görüntü aktarımı yapabilen projeksiyonlara göre daha yüksek skalaya sahiptir. Siz de gereksinimlerinizi karşılayan projeksiyon cihazına uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilir, dev ekran keyfini kesintisiz deneyimleyebilirsiniz. Aynı zamanda kaliteli bir projeksiyon kumandası da satın alarak deneyiminizi güçlendirebilirsiniz. Projeksiyon cihazı modelleri aksesuarları için Projeksiyon Cihazı, Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilir, tüm TV, ses ve görüntü ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Projeksiyon Cihazının Sağladığı Faydalar

 • Ev projeksiyon cihazı modelleri ile sinema keyfini evinizde veya bahçenizde yaşayabilirsiniz.
 • Taşınabilir projeksiyon cihazı markaları arasından seçim yaparak cihazınızı dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.
 • Kablosuz ve Bluetooth özelliğe sahip projeksiyon cihazları sayesinde görüntü aktarımını pratik bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Sahip olduğunuz projeksiyon cihazı 1080p özellikte ise Full HD kalitesinde görüntü elde edebilirsiniz.
 • Çantanıza koyup taşıyabileceğiniz mini projeksiyon cihazı çeşitlerini istediğiniz yere rahatlıkla götürebilirsiniz.

Projeksiyon Cihazı Seçerken Bunlara Dikkat

 • Projeksiyon cihazı modelleri arasından seçim yaparken ürünü beraber kullanacağınız elektronik cihazın özelliklerini göz önünde bulundurun.
 • Aktarmak istediğiniz görüntü türüne göre satın alacağınız projeksiyon cihazının modeline karar verin.
 • LED projeksiyon cihazı satın almak istiyorsanız cihazın ampul ömrüne dikkat edin.
 • Projeksiyon cihazı çeşitleri arasından tercihte bulunurken ürünü kullanacağınız ortamın ışık seviyesini mutlaka hesaba katın.
 • Satın alacağınız cihazın projeksiyon mesafesi ile görüntüyü aktarmak istediğiniz mesafenin uygun olduğundan emin olun.