GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kanguru

kategorisinde 786 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kanguru

Bebeklerini vücutlarının ön kısmında bulunan keselerinde taşıyan kangurulardan esinlenerek tasarlanan kanguru modelleri, sizin ve bebeğin daha çok temas etmesini sağlayacaktır. Özellikle yeni doğan bebeklerin huzur ve güven bulduğu başlıca yer olan anne kucağı, kucağa alıştırmanın zararlı olduğu inancını da yıkıyor. Kucakta taşınan bebeğin daha az huzursuzluk yaşadığı ispatlanan günümüz şartlarında, sessiz ve uyanık olarak çevresini gözlemleyen bebeklerin öğrenme kapasitelerinin arttığı da biliniyor. Üstelik annesi ile yakın temas kuran bebeklerin güven duygusu arttığı gibi, bebekler kendilerini daha huzurlu hissedecektir.

Bebekleri Bacaklarından Kavrayan Kanguru Modelleri

Kanguru

Kanguru tipleri, taşıma stillerine göre birbirleri arasında ayrışıyor. Tercihinizi yaparken, bebeğin fiziksel durumu ve kilosuna dikkat etmelisiniz. Bebekleri bacaklarından kavrayarak taşıyan birçok kanguru modeli, anneler tarafından özellikle daha küçük bebekler için tercih ediliyor. Bez kullanma evresinde olan bebekler, bacak ve sırtlarından sıkıca kavranarak sırt kısmındaki ilave pedler sayesinde dik durumda durabiliyor. Kalın omuz askıları ve yumuşak dolguları olan ürünler ise size omuz ve sırt ağrısı yaşatmaz. Dolgulu bel kemeri ise bebeğinizin ağırlığının eşit şekilde yayılmasını sağlayarak sizin de bel sağlığını da korur. Bu tip modelleri; ön tarafta, sırtta, yatarak ve yine ön tarafta yüzü dışarıya dönük taşımaya daha elverişli olması nedeni ile tercih edebilirsiniz.

Bebekleri Oturarak Taşıyan Kanguru Modelleri

Kanguru

Son dönemlerde kanguru markaları, bacaktan kavrayan modellerin yanı sıra popodan kavrayarak ve oturtarak taşıyan modeller de üretiyor. Böylece bebeğin kendi ağırlığı popo ve baldırlara yayılarak dağılırken omurgasına ise yük binmemesi sağlanıyor. Tüm bu özelliklerin ileride oluşabilecek kalça çıkığı riskini azalttığı ise uzmanlar tarafından ifade edilir. Bebeğinizi çok iyi kavrayan modeller, tıpkı diğer kanguru modelinde olduğu gibi, taşınma esnasında bebeğinizin savrulmasını da önler. Bebeğinizin iki kolunu birden sırtta sabitleyebilen bel kemerleri, aynı zamanda size de sırt ağrısı yaşatmayacaktır. Tüm bu özellikleri ile dikkat çeken ürünleri; 3 aylıktan 4 yaşa, ya da 20 kg'a kadar ağırlığı rahatça taşıdığı için tercih edebilirsiniz.

Yeni Doğan Kanguru Setleri

Kanguru

Yeni doğanlar için daha özel bir yapıda olması gereken modelleri uygun kanguru fiyatları ile satın alabilirsiniz. 0-4 yaş arasında kullanıma uygun olan modelleri, yeni doğan bebeklerin anatomisine uygun ek aparatları sayesinde daha uzun süre kullanabilirsiniz. Sırtlarında ilave süngerler ile desteklenen yeni doğan/bebek kanguru setleri, hem bebeğinizi hem de sizi güvenli, konforlu ve sağlıklı tutar.

Artılar

  • Omuz askılarında yer alan sünger dolgular rahatsızlık vermeden taşımayı sağlar.
  • Başlıklı modeller; güneş, ışık ve rüzgardan korur.
  • Bebeği emzirirken gizlilik sağlaması bakımından da fonksiyonel olur.
  • Çamaşır makinesinde istenen sıklıkta yıkanır.
  • Çoğu model önde, yanda ve sırtta olmak üzere 3 pozisyonda taşımayı mümkün kılar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ergonomik olmasına dikkat edilmesi gerekir.
  • Ergonomik kangurularda bebeğin taşınma biçimi; kalça, pelvis ve omurgasının sağlıklı gelişimi için M biçiminde olmalıdır.
  • Bebeği terletmeyecek kumaşlardan yapılması gerekir.
  • Bebeğin kilosu ile uyumlu olması önem taşır.
  • Yeni doğanlar için ayrı kanguru ya da ayrı bir aparat alınması gerekir.

GittiGidiyor BLOG

Bebek Taşımak İçin Sling ve Kangurular Hakkında Her Şey

Bebek Taşımak İçin Sling ve Kangurular Hakkında Her Şey

Bebeğinizi taşırken iki elinizin boşta olması ve işlerinize devam edebilmeniz; üstelik bunu yaparken de bebeğinizle harika bir temas halinde olmanız için ideal olan sling ve kanguruları daha yakından tanımaya ne dersiniz?

DEVAMINI OKU
Alışveriş Rehberi: Kanguru Modelleri

Alışveriş Rehberi: Kanguru Modelleri

Bebeğinizi kucağınızda taşımanın en güvenilir yollarından biri olan kanguruları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

DEVAMINI OKU
GittiGidiyor'dan Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 5 Ürün

GittiGidiyor'dan Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 5 Ürün

Pratik beslenme gereçlerinden ideal mama önlüğüne, beyaz gürültü hoparlöründen atta çantalarına; annelerin işine çok yarayacak ürünler burada!

DEVAMINI OKU